ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρόγραμμα αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 6/7 Ιανουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρόγραμμα αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 6/7 Ιανουαρίου

Οι Χριστουγεννιάτικες διακοπές για τα ομαδικά αθλήματα έλαβαν τέλος και αυτό το Σαββατοκύριακο (6/7 Ιανουαρίου) επιστρέφουν στους αγωνιστικούς χώρους. Ο Πανσερραίκός αντιμετωπίζει την Κυριακή (7/1) στις 15.00  στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών την Αναγέννηση Καρδίτσας στο πρώτο παιχνίδι του 2018, αναζητώντας τη νίκη που θα τον απομακρύνει από την κόκκινη ζώνη του υποβιβασμού και θα φτάσει τον αντίπαλό του βαθμολογικά.

Αντίθετα η γυναικεία ομάδα του νομού η Πανσερραϊκή, προελαύνει στη Β’ Εθνική όντας αήττητη και την Κυριακή θα βρεθεί στο Γήπεδο Κοσμίου Κομοτηνής, όπου θα αντιμετωπίσει την Ροδόπη ’87.

Ελπίδα Σκουτάρεως και Παραλίμνιο συγκατοικούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Γ’ Εθνικής ενώ αντίθετα η Καρπερή πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό στο τοπικό Πρωτάθλημα. Το Παραλίμνιο υποδέχεται την ΑΕ Διδυμοτείχου, ενώ η Ελπίδα θα ταξιδέψει στην Ξάνθη όπου θα αντιμετωπίσει τον Ορφέα που καίγεται για βαθμούς σωτηρίας. Η Καρπερή υποδέχεται την Δόξα Προσκυνητών στο ντέρμπυ ουραγών.

Στην ΕΠΣ Σερρών δεν υπάρχει δράση στην Επίλεκτη κατηγορία, αντίθετα αγωνίζονται οι ομάδες και των δύο ομίλων στην Ανώτερη, ενώ στη Β’ Κατηγορία αγωνίζονται μόνο οι ομάδες του Β’ Ομίλου.

Football League

H 10η Αγωνιστική (6-7/1/18)

Σάββατο 6 Ιανουαρίου

  • ΟΦΗ – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
  • Βέροια – Τρίκαλα (15:00, WEBTV, Δημ. Στάδιο Βέροιας)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Γήπεδο Σερρών)
  • Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος (15:00, Γήπεδο Δόξας)
  • Σπάρτη – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
  • Άρης – Απόλλων Πόντου (15:00 ΕΡΤ3, «Κλεάνθης Βικελίδης»)
  • Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας (15:00, Γήπεδο ΓΕ Παναχαϊκής )
  • Καραϊσκάκης – Εργοτέλης (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
  • Αχαρναϊκός – Καλλιθέα Δ.Δ.

 

Η Βαθμολογία (9 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 23β 16-4
  2. Παναχαϊκή 20β. 13-4
  3. ΟΦΗ 15β. 15-6
  4. Τρίκαλα 15β. 8-4
  5. Δόξα Δράμας 14β 11-4
  6. Σπάρτη 14β. 10-5
  7. Απόλλωνας Πόντου 14β. 9-6
  8. Καραϊσκάκης 13β. 9-9
  9. Απόλλωνας Λάρισας 12β. 10-13
  10. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 12β. 9-6
  11. Βέροια 13β. 9-6 
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 13β. 8-8
  13. Πανσερραϊκός 10β. 12-14
  14. Παναιγιάλειος 9β. 7-10
  15. Αιγινιακός 8β. 9-17
  16. Καλλιθέα 5β. 4-12
  17. Εργοτέλης 3β. 9-19
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-23

ΟΦΗ, Δόξα Δράμας, ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Football League Νέων

H 2η Αγωνιστική – 2ος Όμιλος (5-7/1/18)

Παρασκευή 5 Ιανουαρίου

  • 1μμ.Πανσερραϊκός – Καραϊσκάκης, Γήπεδο Χρυσού
  • 2.30μμ. Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας, Γήπεδο Τερψιθέας

Σάββατο 6 Ιανουαρίου

  • 1μμ. Αναγέννηση Καρδίτσας – Άρης, Στάδιο Καρδίτσας

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • 11.30πμ.Βέροια – Απόλλων Πόντου, Ενωσιακό Βέροιας
  • 3μμ.Αιγινιακός – Τρίκαλα, Γήπεδο Παραλυκίδης

 

Η Βαθμολογία (σε 1 ματς)

  1. Αιγινιακός 3β 4-0
  2. Απόλλων Πόντου 3β. 4-1
  3. Τρίκαλα 3β. 3-0
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 3β. 1-0
  5. Δόξα Δράμας 3β. 1-0
  6. Βέροια 0β. 0-1
  7. Πανσερραϊκός 0β. 0-1
  8. Απόλλων Λάρισας 0β. 0-3
  9. Καραισκάκης 0β. 1-4
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 0-4

 

Β’ Εθνική Γυναικών

H 6η Αγωνιστική (7/1/18)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • 12μμ. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Βασίλισσα Θράκης, Γήπεδο ΕΠΣ Μακεδονίας
  • 3μμ. Ροδόπη ’87– Πανσερραϊκή, Γήπεδο Κοσμίου Κομοτηνής
  • 3μμ. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Μέντεκας Καλαμαριάς, Γήπεδο Αγ. Γεωργίου Ν. Κρήνης

Η Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 15β (18-2)
  2. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 10β. (13-8)
  3. Βασίλισσα Θράκης 7β. (6-3)
  4. Ροδόπη ’87 6β. (11-12)
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3β (6-12
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-23)

Βασίλισσα Θράκης και Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

 

Γ’ Εθνική

H 11η Αγωνιστική (6-7/1/18)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 3μμ.

  • Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕ Διδυμοτείχου, Γήπεδο Παραλιμνίου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού, Γήπεδο Χρυσούπολης
  • Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Άρης Αβάτου, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Προσκυνητών, Γήπεδο Ηράκλειας
  • ΑΟ Καβάλα – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου, Γήπεδο Καβάλας
  • Ορφέας Ξάνθης – Ελπίδα Σκουτάρεως, Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης

 

 Η Βαθμολογία (10 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 21β. 18-5
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 21β. 14-8
  3. Νέστος Χρυσούπολης 17β. 12-5
  4. ΑΟ Καβάλα 17β. 14-8
  5. Αετός Ορφανού 15β. 10-9
  6. Άρης Αβάτου 14β. 7-7
  7. ΑΕ Διδυμοτείχου 13β. 8-7
  8. Ορφέας Ξάνθης 12β.7-9
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11β. 5-10
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 8β. 11-19
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 8-13
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6β. 6-20

 

ΕΠΣ Σερρών (6-7/1/18)

Επίλεκτη Κατηγορία

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

Ανώτερη Κατηγορία 16η Αγωνιστική

Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

Β’ Όμιλος

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Χριστός – Σκοτούσσα
  • Άνω Ποροϊα – Καπνόφυτο
  • Δασοχώρι – Κερκίνη
  • Τριανταφυλλιά – άνω Μητρούσι
  • Άγγιστρο – Βαλτερό
  • Χαρωπό – Μεγαλοχώρι
  • Παλαιόκαστρο – Προβατάς

Β’ Όμιλος

  • Άγιο Πνεύμα – Μεσσολακιά
  • Πρώτη – Κάτω Καμήλα
  • Μαυρόλοφος – Ροδολίβος
  • Νεοχώρι – Επτάμυλοι
  • ΠΟΣ – Ορεινή
  • ΑΟ Νιγρίτας – Κορμίστα
  • SERRES 1800 – Πήγασσος

 

Β’ Κατηγορία Ρεπό /15η Αγωνιστική

Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το διήμερο στον Όμιλο

Β’ Όμιλος

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Β’ Όμιλος

  • Οινούσσα – Ηρακλής
  • Παλαιοκώμη – Δραβίσκος
  • Νέα Ζίχνη – Πεπονιά
  • Δημητρίτσι – Βαλτοτόπι
  • Πεθελινός – Μαυροθάλασσα
  • Εμμανουήλ Παπάς – Ψυχικό