ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα αγώνων όλων των σερραϊκών ομάδων 18/19-11

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα αγώνων όλων των σερραϊκών ομάδων 18/19-11

Football League

Το Πρόγραμμα της 4ης Αγωνιστικής 18-19 Νοεμβρίου 2017

Σάββατο 18 Νοεμβρίου

  • Τρίκαλα – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων)

Κυριακή 19 Νοεμβρίου

  • Παναχαϊκή – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Γήπεδο Παναχαϊκής)
  • Εργοτέλης – Άρης Θεσσαλονίκης (15:00 ΕΡΤ3, Παγκρήτιο)
  • Καραϊσκάκης – Σπάρτη (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
  • Καλλιθέα– Δόξα Δράμας (15:00) Δεν ορίσθηκε έδρα για το ματς
  • Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός (15:00, Αλκαζάρ)
  • Απόλλων Πόντου – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Αιγινιακός – Παναιγιάλειος (15:00, «Γ.Παραλυκίδης»)
  • Ο αγώνας μεταξύ της ΠΑΕ Αχαρναϊκός – ΠΑΕ Βέροια δεν θα διεξαχθεί μετά την αποβολή της ΠΑΕ Αχαρναϊκός από το πρωτάθλημα της Football League

Η Βαθμολογία (3 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 9β 8-0
  2. Παναχαϊκή 9β. 7-1
  3. ΟΦΗ 7β. 8-1
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 7β. 6-2
  5. Δόξα Δράμας 7β 4-0
  6. Καραϊσκάκης 6β. 3-1
  7. Σπάρτη 5β. 3-1
  8. Απόλλωνας Πόντου 5β. 4-3
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 4β. 1-2
  10. Παναιγιάλειος 4β. 4-3
  11. Βέροια 3β. 3-2
  12. Εργοτέλης 2β. 2-3
  13. Πανσερραϊκός 1β. 6-8
  14. Τρίκαλα 1β. 0-3
  15. Καλλιθέα 1β. 0-5
  16. Απόλλωνας Λάρισας 0β. 1-6
  17. Αιγινιακός 0β. 0-13
  18. Αχαρναϊκός -24β. 2-5
  • Ο Αχαρναϊκός έχει αφαίρεση 27 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Β’ Εθνική Γυναικών 

 Το Πρόγραμμα της 3ης Αγωνιστικής

1ος Όμιλος Κυριακή 19/11 3μμ.

  • Ροδόπη ’87 – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου, Γήπ Κοσμίου Κομοτηνής
  • Άγιος Γεώργιος Ν.Κρήνης – Πανσερραϊκή, Γήπ. Νέας Κρήνης
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Βασίλισσα Θράκης, Πλ.Γήπεδο Μίκρας

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Πανσερραϊκή 6
  2. Βασίλισσα Θράκης 4
  3. Ροδόπη ’87 3
  4. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3
  5. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 1
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0

 

Γ’ Εθνική

Το Πρόγραμμα της 7ης Αγωνιστικής στον 1ο Όμιλο 

  • » ΑΕ Διδυμοτείχου – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου, Δημοτικό Στάδιο Διδυμοτείχου
  • » ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Ελπίδα Σκουτάρεως, Γήπεδο ΕΠΣ Θράκης
  • » Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης, Γήπεδο Φελώνης
  • » Αετός Ορφανού – ΑΟ Καβάλα, Γήπεδο Οφρυνίου
  • » Απόλλων Παραλιμνίου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής, Γήπεδο Παραλιμνίου
  • » Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Η Βαθμολογία (6 ματς)

  1. ΑΟ Καβάλα 13
  2. ΑΕ Διδυμοτείχου 11
  3. Απόλλων Παραλιμνίου 11
  4. Νέστος Χρυσούπολης 10
  5. Άρης Αβάτου 9
  6. Ελπίδα Σκουτάρεως 9
  7. Ορφέας Ξάνθης 8
  8. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8
  9. Αετός Ορφανού 6
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 5
  11. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 4
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2

 

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία 12η Αγωνιστική

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

  • Ροδόπολη – ΑΕ Νιγρίτας
  • Χείμαρρος – Χρυσό
  • Ψωμοτόπι – Λιθότοπος

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

  • ΠΣ Σέρρες – Λευκώνας
  • Αναγέννηση – Νέο Σούλι
  • Σιδηρόκαστρο – Νέος Σκοπός

Ανώτερη Κατηγορία 11η Αγωνιστική

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Χαροπό – Παλαιόκαστρο
  • Τριανταφυλλιά -Βαλτερό

Β’ Όμιλος

  • Πρώτη – Επτάμυλοι
  • ΠΟΣ 2000 – Κάτω Καμήλα
  • Ροδολίβος – Μεσσολακιά

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Άγγιστρο
  • Δασοχώρι – Προβατάς
  • Χριστός – Μεγαλοχώρι
  • Άνω Ποροϊα – Κερκίνη
  • Άνω Μητρούσι – Σκοτούσσα

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – SERRES 1800
  • ΑΟ Νιγρίτας – Νεοχώρι
  • Μαυρόλοφος – Πηγασος
  • Άγιο Πνεύμα – Κορμίστα

Β’ Κατηγορία 9η Αγωνιστική

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Ποντισμένο
  • Νέο Πετρίτσι – Μοναστηράκι
  • Πλατανάκια – Βυρώνεια
  • Ιωνικός – Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Πεπονιά
  • Ψυχικό – Δημητρίτσι

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Λέοντες – Αχλαδοχώρι

Β’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Πεθελινός
  • Βαλτοτόπι – Δραβίσκος
  • Μαυροθάλασσα – Οινούσσα