ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκκύριακο 2/3-12

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκκύριακο 2/3-12

Football League

H 6η Αγωνιστική (2-4/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου
Βέροια – Σπάρτη (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Βέροιας)
Κυριακή 3 Δεκεμβρίου
Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)
Καραϊσκάκης – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Άρης – ΑΟ Χανιά Κισσαμικός (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός (15:00, Αλκαζάρ)
Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου
Εργοτέλης – ΟΦΗ (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
Καλλιθέα – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Αχαρναϊκός – Πανσερραϊκός ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Η Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 15β 13-3
  2. Δόξα Δράμας 13β 9-0
  3. ΟΦΗ 11β. 10-2
  4. Παναχαϊκή 10β. 8-3
  5. Καραϊσκάκης 9β. 5-4
  6. Σπάρτη 8β. 7-3
  7. Απόλλωνας Πόντου 8β. 7-5
  8. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 8β. 6-2
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 7β. 3-4
  10. Βέροια 6β. 6-4
  11. Τρίκαλα5β. 1-3
  12. Παναιγιάλειος 5β. 5-6
  13. Πανσερραϊκός 4β. 8-11
  14. Αιγινιακός 4β. 3-15
  15. Απόλλωνας Λάρισας 3β. 4-8
  16. Εργοτέλης 2β. 4-10
  17. Καλλιθέα 1β. 1-8
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-11

 ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

Β’ Εθνική Γυναικών

H 4η Αγωνιστική (3/12)

  • Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης
  • Πανσερραϊκή – Μέντεκας Καλαμαριάς
  • Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87

 Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. Πανσερραϊκή 9
  2. Βασίλισσα Θράκης 7
  3. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 4
  4. Ροδόπη ’87 3
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0

 

Γ’ Εθνική

Η 8η Αγωνιστική (3/12)

  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών  ΑΕ Διδυμοτείχου
  •  Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου  Άρης Αβάτου
  •  Ελπίδα Σκουτάρεως  Αετός Ορφανού (Δημοτικό γηπεδο Σερρών)
  •  Ορφέας Ξάνθης  Απόλλων Παραλιμνίου
  •  Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
  • ΑΟ Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7 αγ.)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 14β. 14-4
  2. Νέστος Χρυσούπολης 13β. 10-3
  3. ΑΟ Καβάλα 13β. 11-6
  4. ΑΕ Διδυμοτείχου 12β. 7-4
  5. Ελπίδα Σκουτάρεως 12β. 10-7
  6. Άρης Αβάτου 12β. 6-5
  7. Αετός Ορφανού 9β. 5-5
  8. Ορφέας Ξάνθης 8β. 5-7
  9. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 7-8
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 5β. 6-13
  11. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 5β. 3-8
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2β. 4-18

 

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία 14η Αγωνιστική

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Χρυσό – AE Nιγρίτας
  • Ροδόπολη – Νέο Σούλι
  • Χείμαρρος – Σιδηρόκαστρο
  • Ψωμοτόπι – Αναγέννηση

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Λευκώνας – Λιθότοπος
  • ΠΣ Σέρρες – Νέος Σκοπός

 

Ανώτερη Κατηγορία 13η Αγωνιστική

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Τριανταφυλλιά – Χαροπό
  • Σκοτούσσα – Προβατάς

Β’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Νεοχώρι
  • Μεσσολακιά – Επτάμυλοι
  • Ροδολίβος – Πήγασσος
  • Μαυρόλοφος – ΑΟ Νιγρίτας
  • Κορμίστα – Κάτω Καμήλα

 

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Δασοχώρι
  • Χριστός – Άγγιστρο
  • Άνω Ποροϊα – Παλαιόκαστρο
  • ΆνωΜητρούσι – Βαλτερό
  • Μεγαλοχώρι – Κερκίνη

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Πρώτη
  • Άγιο Πνεύμα – SERRES 1800

 

Β’ Κατηγορία 11η Αγωνιστική

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέα Τυρολόη – Ποντισμένο 
  • Πλατανάκια – Νέο Πετρίτσι

Β’ Όμιλος

  • Ηρακλής – Νέα Ζίχνη 
  • Ψυχικό – Πεπονιά

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Λέοντες – Αμμουδιά 
  • Βυρώνεια – Αχλαδοχώρι 
  • Ιωνικός – Μοναστηράκι

Β’ Όμιλος

  • Μαυροθάλασσα – Παλαιοκώμη
  • Δραβίσκος – Οινούσσα 
  • Δημητρίτσι – Εμμανουήλ Παππάς
  • Βαλτοτόπι – Πεθελινός 

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ Σερρών

Όσον αφορά τα παιχνίδια κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού εξασφάλισαν ο Απόλλωνας Πραλιμνίου, το Νέο Σούλι, το Σιδηρόκαστρο και ο Λευκώνας

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Τετάρτη 15/11

  • SERRES 1800 – Απόλλωνας Παραλιμνίου 0-5 
  • Νέο Σούλι – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 0-0 κ.α, 0-0 παρ. 3-2 πεν. 

Τετάρτη 29/11 

  • Χρυσό – Σιδηρόκαστρο 0-1 
  • Λευκώνας – Λιθότος 2-1 

*Οι ομάδες με έντονο χρώμα προκρίνονται στα ημιτελικά 

H Κλήρωση για τα δύο ζευγάρια στους ημιτελικούς θα πραγματοποιηθεί στα γραφείας της ΕΠΣ Σερρών την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου στις 7.30μμ.

Γράψτε το σχόλιό σας...