ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 10/11 Φεβρουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 10/11 Φεβρουαρίου

Football League

Η 16η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • Πανσερραϊκός – Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Σερρών)
  • ΟΦΗ – Βέροια (17:00 WEB ΕΡΤ, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • Τρίκαλα – Καλλιθέα (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
  • Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Αιγινιακός – Εργοτέλης (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • Σπάρτη – Δόξα Δράμας (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
  • Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός Δ.Δ.

Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου

  • Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός (14:00, Αλκαζάρ)

 

Η Βαθμολογία (15 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 39β 25-4
  2. Παναχαϊκή 34β. 226
  3. ΟΦΗ 33β. 32-8
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 27β. 2110
  5. Δόξα Δράμας 24β 19-10
  6. Τρίκαλα 24β. 13 10
  7. Απόλλωνας Λάρισας 22β. 16-19
  8. Σπάρτη 22β. 13 -7
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 21β. 14-13
  10. Καραϊσκάκης 21β. 11-14
  11. Απόλλωνας Πόντου 18β. 15-15
  12. Εργοτέλης 16β. 17-21
  13. Αιγινιακός 16β. 11-23
  14. Βέροια 14β. 10-15
  15. Καλλιθέα 13β. 12-17
  16. Πανσερραϊκός 13β. 15-19
  17. Παναιγιάλειος 10β. 8-23
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-41

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με 1 ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Football League Νέων

Η 7η Αγωνιστική – 2ος Όμιλος (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • Αν. Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου (13:00, Γήπεδο Ταυρωπού)
  • Βέροια – Καραϊσκάκης (14:00, Γήπεδο Ταγαροχωρίου)
  • Απόλλων Λάρισας – Άρης (15:00, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
  • Δόξα Δράμας – Αιγινιακός (15:00, Γήπεδο Κουδουνίων)

Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου

  • Πανσερραϊκός – Τρίκαλα (15:30, Γήπεδο Χρυσού)

 

Η Βαθμολογία (σε 6 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 15β. 18-1
  2. Απόλλων Πόντου 10β. 138
  3. Δόξα Δράμας 10β. 12-4
  4. Τρίκαλα 10β. 9-3
  5. Πανσερραϊκός 9β. 11-6
  6. Βέροια 6β. 6-13
  7. Απόλλων Λάρισας 6β. 8-10
  8. Καραϊσκάκης 4β. 7-10
  9. Αιγινιακός 3β 6-17
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 3-14

 

Β’ Εθνική Γυναικών

Επόμενη 9η Αγωνιστική (25/2/18)

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Πανσερραϊκή

Ροδόπη – Βασίλισσα Θράκης 

 

Βαθμολογία (σε 8 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 22β (25-6)
  2. Ροδόπη ’87 16β. (18-15)
  3. Βασίλισσα Θράκης 11β. (10–7)
  4. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (16-14)
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 9β (11-15)
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-27)

 

Γ’ Εθνική 

16η Αγωνιστική – 1ος Όμιλος (10-11/2/18) 3μμ.

  • Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Διδυμοτείχου
  • ΑΟ Καβάλα – Ελπίδα Σκουτάρεως 
  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Ορφανού

  Η Βαθμολογία (15 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 33β. 28-8
  2. Αετός Ορφανού 30β. 23-15
  3. ΑΟ Καβάλα 30β. 2310
  4. Ελπίδα Σκουτάρεως 30β. 20-11
  5. Νέστος Χρυσούπολης 24β. 158
  6. Άρης Αβάτου 19β. 11-12
  7. Ορφέας Ξάνθης 18β.14-17
  8. ΑΕ Διδυμοτείχου 17β. 10-14
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 17β. 10-19
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 15β. 16-23
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9β. 1122
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 7β. 7-28

Απόλλων Παραλιμνίου και ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών με ματς λιγότερο

 

 ΕΠΣ Σερρών 10-11/2/18

 Επίλεκτη Κατηγορία – 20η Αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

  • Ψωμοτόπι – ΑΕ Νιγρίτας
  • Λιθότοπος – Χρυσό

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

  • Αναγέννηση – Χείμαρρος 0-3 α.α
  • Σιδηρόκαστρο – ΠΣ Σέρρες
  • Νέος Σκοπός – Ροδόπολη
  • Νέο Σούλι –  Λευκώνας

 

Ανώτερη Κατηγορία 20η Αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • —-

 Β’ Όμιλος

  • Κορμίστα – Ορεινή
  • Ροδολίβος – Επτάμυλοι
  •  Μεσσολακιά – Νεοχώρι
  • ΠΟΣ 2000 – SERRES 1800

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

Α’ Όμιλος

  • Μεγαλοχώρι – Καπνόφυτο
  •  Κερκίνη – Βαλτερό
  •  Άνω Μητρούσι – Προβατάς
  •  Σκοτούσα – Παλαιόκαστρο
  •  Άνω Ποροϊα – Άγγιστρο
  • Χριστός – Χαρωπό
  •  Τριανταφυλλιά – Δασοχώρι

Β’ Όμιλος

  • Κάτω Καμήλα – Πήγασος
  • Άγιο Πνεύμα – ΑΟ Νιγρίτας

 

Β’ Κατηγορία 16η /19η Αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Ιωνικός
  • Νέα τυρολόη – Πετρίτσι

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Πεθελινό
  • Πεπονιά – Οινούσα
  • Ψυχικό – Βαλτοτόπι
  • Ηρακλής – Δραβίσκος

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

Α’ Όμιλος

  • Μαυρόλοφος – Πρώτη
  • Βυρώνεια – Μοναστηράκι
  •  Λέοντες – Ποντισμένο
  •  Πλατανάκια – Αχλαδοχώρι

Β’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Εμμανουήλ Παπάς
  •  Μαυροθάλασσα – Δημητρίτσι

Γράψτε το σχόλιό σας...