ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων της Β’γυναικών Γ’ Εθνικη και ΕΠΣΣ το διήμερο 29/30

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων της Β’γυναικών Γ’ Εθνικη και ΕΠΣΣ το διήμερο 29/30

Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Β’ Εθνικής Γυναικών

Κυριακή 30 Οκτωβρίου 3μμ.

1ος Όμιλος 3η Αγωνιστική

  • ΑΕ Πανσερραϊκή – Πιερίδες Μούσες 5-0

2 τερμ. Ελένη Πανίδου 2 τερμ. Ιωάννα ΓεωργιάδουΓεωργιάδου 1 τέρμα Παναγιώτα Βαρνά (πρών παίκτρια των Πιερίδων Μούσων

Γήπεδο Χριστός

Διαιτητής: Σωτηρία Αμανατίδου ΕΠΣ Μακεδονίας, Επόπτες: Ανδρέας Δημητριάδης – Χρήστος Αγρίμης ΕΠΣ Μακεδονίας

Τα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής

  • Μαγνησιακός – Τρίκαλα 2011 0-4
  • Προοδευτική Περάματος – ΑΣ Βόλος 2004 1-2
  • Μέντεκας Καλαμαιάς – ΑΜΠΣ Βασίλισσες Θράκης 1-2
  • Ρεπό: Ροδόπη ’87

Βαθμολογία (σε 2 ματς)

  1. Τρίκαλα 2011 9
  2. AE Πανσερραϊκή 6
  3. ΑΣ Βόλος 2004 4
  4. ΑΜΠΣ Βασίλισσες Θράκης 4
  5. Ροδόπη ’87 3
  6. Μαγνησιακός 2
  7. Μέντεκας Καλαμαριάς 1
  8. Πιερίδες Μούσες 1
  9. Προοδευτική Περάματος 0

 

Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Γ’ Εθνικής

Κυριακή 30 Οκτωβρίου 3μμ.(7η Αγωνιστική)

  • Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλα 1-1 (37′ Κοσμίδης /18′ Παβίσεβιτς)

Γήπεδο Παραλιμνίου

Διαιτητής: Γιάννης Δρακίδης ΕΠΣ Θράκης, Επόπτες: Μάριος Γκιόση – Κωνσταντίνος Καρακασίδης ΕΠΣ Θράκης, Παρατηρητής: Δημήτρης Παπαδόπουλος ΕΠΣ Μακεδονίας

 

Τα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής

  • ΑΟ Καρδίας – Δόξα Δράμας 1-3
  • Νέστος Χρυσούπολης – Νάουσα 1-1
  • Καμπανιακός – ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου 3-0
  • Εορδαϊκός – Μακεδονικός Φούφας 0-0
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Αλμωπός Αριδαίας 0-1
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Ορφέας Ξάνθης 0-1
  • Ρεπό: ΑΠΕ Λαγκαδάς

 

Η βαθμολογία (7 ματς)

  1. Δόξα Δράμας 17
  2. Νέστος Χρυσούπολης 13
  3. Απόλλων Καλαμαριάς 12
  4. Αλμωπός Αριδαϊας 11
  5. ΑΠΕ Λαγκαδάς 10
  6. Ορφές Ξάνθης 10
  7. ΑΟ Καρδίας 8
  8. ΑΟ Καβάλα 8
  9. Μακεδονικός Φούφας 8
  10. Νάουσα 6
  11. Εορδαϊκός 6
  12. Καμπανιακός 6
  13. Απόλλων Παραλιμνίου 5
  14. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 4
  15. ΑΕ Ποντίων Βατολλάκου 4

 

ΕΠΣ Σερρών

Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Επίλεκτης 8η Αγωνιστική

Σάββατο 29 Οκτωβρίου 4μμ.

  • Χείμαρρος – Σιδηρόκαστρο (Τετάρτη 23/11)
  •  Λευκώνας – Καρπερή 1-1

Κυριακή 30 Οκτωβρίου 3μμ.

  • Αναγέννηση – Δασοχώρι 0-0
  • Νέα Ζίχνη – Δραβίσκος 2-2
  • Σκούταρι – Λιθότοπος 6-1
  • Νέο Σούλι – Χρυσό 5-2

 

Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Ανώτερης 7η Αγωνιστική

Σάββατο 29 Οκτωβρίου 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Άγκιστρο – Μεγαλοχώρι 3-4
  • Ροδόπολη -Νέο Πετρίτσι 4-1
  • Γόνιμο – Κερκίνη 2-0
  • Ψωμοτόπι – Άνω Μητρούσι 2-1

Β’ Όμιλος

  • Δημητρίτσι – Μαυρόλοφος 0-2
  • Νεοχώρι – ΑΕ Νιγρίτας 1-1

Κυριακή 30 Οκτωβρίου 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Προβατάς – Χαρωπό 1-1
  • Άνω Καμήλα – Κεσσάνη 3-7
  • Σκοτούσσα – Άνω Πορόϊα 3-1

Β’ Όμιλος

  • ΠΣ Σέρρες – Βέργη 5-1
  • Ορεινή – Βαλτοτόπι 3-3
  • ΑΟ Νιγρίτας – Νέος Σκοπός 0-0
  • Ίβηρα – Τριανταφυλλιά 3-0
  • Άγιο Πνεύμα – SERRES 1800 1-0

 

Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Β’ Κατηγορίας 7η Αγωνιστική

Σάββατο 29 Οκτωβρίου 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αχλαδοχώρι – Νέα Τυρολόη 1-1
  • Παλαιόκαστρο – Κάτω Καμήλα
  • Λιμνοχώρι – ΠΟΣ 2000 2-5
  • Βαλτερό – Στρυμονικό 4-2

Β’ Όμιλος

  • Πήγασος – Κορμίστα 3-1
  • Πρώτη – Λέοντες 3-0
  • Εμμανουήλ Παπάς – Ιωνικός
  • Παλαιοκώμη – Μεσσολακιά 0-0

Κυριακή 30 Οκτωβρίου 3μμ.

Α’ Ομιλος

  • Βυρώνεια – Ποντισμένο 1-4
  • Μοναστηράκι – Καπνόφυτο 1-5
  • Χριστός-Πλατανάκια 4-0

Β’ Ομιλος

  • Οινούσα – Ηρακλής Σερρών 0-2
  • Θύελλα Σερρών – Επτάμυλοι 0-5
  • Νικόκλεια – Τούμπα 2-0
  • Ρεπό: Ροδολίβος

Κυριακή 30 Οκτωβρίου 3:30μμ.

Α’ Όμιλος

  • Χριστός – Πλατανάκια 4-0