ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Στη σέντρα με τις σερραϊκές ομάδες το Σαββατοκύριακο 1/2-12

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Στη σέντρα με τις σερραϊκές ομάδες το Σαββατοκύριακο 1/2-12

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

6η Αγωνιστική (1-2/12)

Σάββατο 1/12

  • 3μμ. Πανσερραϊκή – Τρίκαλα 2011, Δημ. Γήπεδο Σερρών

Κυριακή 2/12

  • 12.30μμ. Προοδευτική Περάμ – Εργοτέλης
  • 3μμ. Γλυφάδα Οδυσσέας – Λάρισα
  • 3μμ. Ατρόμητος Αθηνών – Ελπίδες Καρδίτσας
  • 3μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – ΠΑΟΚ

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 12β. (13-1)
  2. ΠΑΟΚ 9β. (12-1)
  3. Τρίκαλα 2011 10β. (5-4)
  4. Αγία Παρασκευή 7β. (3-3)
  5. Ατρόμητος Αθηνών 6β. (7-3)
  6. Ελπίδες Καρδίτσας 6β. (2-1)
  7. Λάρισα 6β. (3-6)
  8. Γλυφάδα Οδυσσέας 5β. (3-2)
  9. Πανσερραϊκή 3β. (2-16)
  10. Προοδευτική Περάματος 1β. (0-6)
  11. Εργοτέλης 0β. (1-11)

ΠΑΟΚ, Προοδευτική Περάματος, Λάρισα και Ελπίδες Καρδίτσας

 

 Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

10η Αγωνιστική

Κυριακή 2/12 3μμ.

  • Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου, Στάδιο Αλεξανδρούπολης
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης
  • Πανσερραϊκός ΠΑΟ Κοσμίου, Δημ. Γήπεδο Σερρών
  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα
  • Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης
  • Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 21β. 18-7
  2. Καβάλα 20β. 19-3
  3. Αετός Ορφανού 17β. 17-9
  4. Ορφέας Ξάνθης 17β. 13-8
  5. Αλέξανδρος Κιλκίς 16β. 13-4
  6. Κεραυνός Πέρνης 15β. 8-4
  7. Άρης Αβάτου 14β. 11-8
  8. Πανσερραϊκός 12β. 13-12
  9. Απόλλων Παραλιμνίου 11β. 6-8
  10. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8β. 4-15
  11. ΠΑΟ Κοσμίου 7β. 7-14
  12. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6β. 7-17
  13. Ασπίδα Ξάνθης 6β. 6-26
  14. ΑΕ Καλαμπακίου 6β. 4-11

 

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

12η Αγωνιστική

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

  • Χείμμαρος – Νέος Σκοπός
  • Νεοχώρι – Χρυσo
  • SERRES 1800 – Λιθότοπος

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

  • Άνω Μητρούσι – Προβατάς
  • Νέο Σούλι – Σκοτούσσα
  • Κάτω Καμήλα – Λευκώνας

 Βαθμολογία (11 ματς)

  1. Χρυσό 28
  2. Κάτω Καμήλα 24
  3. SERRES 1800 21
  4. Χείμμαρος 20
  5. *Λιθότοπος 17
  6. Νεοχώρι 12
  7. Σκοτούσσα 12
  8. Άνω Μητρούσι 11
  9. *Νέος Σκοπός 11
  10. Νέο Σούλι 10
  11. Λευκώνας 9
  12. Προβατάς 7
*Ν. Σκοπός και Λιθότοπος με ματς λιγότερο

 

Ανώτερη Κατηγορία

13η Αγωνιστική

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Άγγιστρο – Ροδόπολη
  • Νέο Πετρίτσι – Ποντισμένο

B’ Όμιλος

  • ΠΣ Σέρρες – Πήγασος
  • Πρώτη – Βαλτοτόπι
  • Νέα Ζίχνη – Παλαιοκώμη

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Κερκίνη – Καρπερή
  • Μεγαλοχώρι – Καπνόφυτο
  • Άνω Ποροϊα – Χριστός –

Ρεπό: Αμμουδιά

B’ Όμιλος

  • Κορμίστα – Άγιο Πνεύμα
  • Νιγρίτα 2018 – Ροδολίβος

Ρεπό: Μεσολακκιά

 

Βαθμολογία (12 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Αμμουδιά 27
  2. Άνω Ποροϊα 25
  3. Νέο Πετρίτσι 21
  4. Μεγαλοχώρι 19
  5. Ροδόπολη 18
  6. Ροδόπολη 18
  7. Κερκίνη 17
  8. Ποντισμένο 17
  9. Χριστός 8
  10. Καπνόφυτο 7
  11. Άγγιστρο 4
  12. Καρπερή 4

 

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 27
  2. Πρώτη 23
  3. *Άγιο Πνεύμα 22
  4. *Νιγρίτα 2018 19
  5. ΠΣ Σέρρες 19
  6. Νέα Ζίχνη 16
  7. Βαλτοτόπι 15
  8. Πήγασος 14
  9. Μεσολακκιά 7
  10. Κορμίστα 7
  11. Παλαιοκώμη 1
Άγ.Πνεύμα και Νιγρίτα2018 με ματς λιγότερο

 

Β’ Κατηγορία

9η Αγωνιστική

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  —

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Επτάμυλοι

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Ιωνικός (12μμ)
  • Ηρακλής Πλατανάκια
  • Μοναστηράκι – Χαρωπό
  • Βυρώνεια – Δασοχώρι

Ρεπό: Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

  • Εμμανουήλ Παππάς – Πεθελινό
  • Βισαλτιακός / Μακεδονικός – Δραβίσκος
  • Οινούσα – Μαυροθάλασσα

Ρεπό: Πεπονιά / Σκούταρι

 

Βαθμολογία (8 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 18β
  2. ΠΟΣ 2000 17β.
  3. Ηρακλής 15β.
  4. Πλατανάκια 12β.
  5. Ιωνικός 11β.
  6. Νέα Τυρολόη 7β.
  7. Μοναστηράκι 7β.
  8. Δασοχώρι 3β.
  9. Βυρώνεια 0β.

 Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 22β.
  2. Δραβίσκος 14β.
  3. Πεθελινό 14β.
  4. Εμμανουήλ Παππάς 14β.
  5. Επτάμυλοι 8β.
  6. Οινούσα 7β
  7. Ψυχικό 6β.
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 4β.
  9. Μαυροθάλασσα 1β