ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Στο κλίμα των εορτών με μόνο εξ’αναβολής παιχνίδια στην ΕΠΣ Σερρών

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Στο κλίμα των εορτών με μόνο εξ’αναβολής παιχνίδια στην ΕΠΣ Σερρών

Η αποχή των διαιτητών στις μεγάλες κατηγορίες, λογω του ξυλοδαρμού του διαιτητή Θανάση Τζήλου στη Λάρισα, οδήγησε στην ματαίωση των παιχνιδιών.

Στο εορταστικό κλίμα μπήκε το τοπικό ποδόσφαιρο όπου σταμάτησε η διεξαγωγή παιχνιδιών τα οποία θα ξαναρχίσουν με το νέο έτος. Θα διεξαχθουν μονο μερικά παιχνίδια που είχαν αναβληθεί.

Ο Πανσερραϊκός αγωνίζεται σήμερα στις 14.30 στα Πορρόια για το θεσμό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 22-23/12

Βαθμολογία (8 ματς)

  1. Τρίκαλα 2011 19β. (12-5)
  2. ΠΑΟΚ 18β. (23-2)
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 18β. (19-4)
  4. Γλυφάδα Οδυσσέας 11β. (8-3)
  5. Αγία Παρασκευή 10β. (6-6)
  6. Ατρόμητος Αθηνών 9β. (10-6)
  7. Ελπίδες Καρδίτσας 9β. (7-7)
  8. Λάρισα 9β. (4-10)
  9. Προοδευτική Περάματος 4β. (3-16)
  10. Πανσερραϊκή 3β. (4-25)
  11. Εργοτέλης 0β. (1-16)

ΠΑΟΚ, Προοδευτική Περάματος, Λάρισα και Ελπίδες Καρδίτσας με ματς λιγότερο

Επόμενη 9η Αγωνιστική Κυριακή (6/1/19)

  • Λάρισα – Ελπίδες Καρδίτσας
  • ΠΑΟΚ – Εργοτέλης
  • Αγία Παρασκευή – Γλυφάδα Οδυσσέας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Πανσερραϊκή
  • Ατρόμητος Αθηνών – Προοδευτική Περάματος

Ρεπό: Τρίκαλα 2011


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ  Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 22-23/12

Βαθμολογία (12 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 30β. 26-8
  2. Καβάλα 29β. 26-3
  3. Αετός Ορφανού 22β. 21-12
  4. Ορφέας Ξάνθης 20β. 18-15
  5. Κεραυνός Πέρνης 19β. 11-7
  6. Πανσερραϊκός 19β. 21-13
  7. Άρης Αβάτου 19β. 13-8
  8. Αλέξανδρος Κιλκίς 17β. 13-7
  9. Απόλλων Παραλιμνίου 17β. 10-10
  10. Ασπίδα Ξάνθης 10β. 9-28
  11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9β. 9-22
  12. ΑΕ Καλαμπακίου 8β. 4-14
  13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8β. 4-23
  14. ΠΑΟ Κοσμίου 7β. 8-23

Επόμενη 13η Αγωνιστική (5-6/1/19) 3μμ.

  • Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης
  • Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟ Κοσμίου
  • Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης
  • Άρης Αβάτου – ΑΕ Καλαμπακίου
  • Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

  •  Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 22-23/12

Βαθμολογία (14 ματς)

  1. Χρυσό 31
  2. Κάτω Καμήλα 31
  3. Χείμμαρος 25
  4. SERRES 1800 24
  5. Λιθότοπος 24
  6. Νεοχώρι 19
  7. Νέος Σκοπός 18
  8. Σκοτούσσα 17
  9. Νέο Σούλι 14
  10. Άνω Μητρούσι 12
  11. Λευκώνας 9
  12. Προβατάς 9

Ανώτερη Κατηγορία

 15η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Β’ Όμιλος

Σάββατο 22/12 3μμ.

  • ΠΣ Σέρρες – Ροδολίβος

12η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Β’ Όμιλος

Κυριακή 23/12 3μμ.

  • Άγιο Πνεύμα – Νιγρίτα 2018

Βαθμολογία (15 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Αμμουδιά 33
  2. Άνω Ποροϊα 31
  3. Νέο Πετρίτσι 27
  4. Μεγαλοχώρι 25
  5. Κερκίνη 23
  6. Ποντισμένο 23
  7. Ροδόπολη 21
  8. Χριστός 9
  9. Καπνόφυτο 8
  10. Καρπερή 6
  11. Άγγιστρο 4

Β’ Όμιλος

  1. *Ροδολίβος 30
  2. Πρώτη 29
  3. *Άγιο Πνεύμα 29
  4. *Νιγρίτα 2018 28
  5. *ΠΣ Σέρρες 22
  6. Νέα Ζίχνη 22
  7. Βαλτοτόπι 19
  8. Πήγασος 15
  9. Μεσολακκιά 7
  10. Κορμίστα 7
  11. Παλαιοκώμη 2
Ροδολίβος ΠΣ Σέρρες Άγιο Πνεύμα και Νιγρίτα 2018 με ματς λιγότερο

Β’ Κατηγορία

10η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Β’ Όμιλος

Σάββατο 22/12 3μμ.

  • Δραβίσκος – Μαυροθάλασσα

Βαθμολογία (11 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 26β
  2. Χαρωπό 21β
  3. Ηρακλής 21β.
  4. Πλατανάκια 15β.
  5. Ιωνικός 14β.
  6. Νέα Τυρολόη 10β.
  7. Μοναστηράκι 10β.
  8. Δασοχώρι 6β.
  9. Βυρώνεια 3β.

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 25β.
  2. Εμμανουήλ Παππάς 20β.
  3. Δραβίσκος 18β
  4. Πεθελινό 18β.
  5. Οινούσα 14β.
  6. Επτάμυλοι 11β.
  7. Ψυχικό 10β.
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 4β.
  9. Μαυροθάλασσα 1β.
Δραβίσκος και Μαυροθάλασσα με ματς λιγότερο

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Προημιτελικά

Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2018 2.30μμ.

  • Χείμμαρος – Λευκώνας 1-2
  • Σκοτούσα – Νέος Σκοπός 1-0

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2018 2.30μμ.

  • Νεοχώρι – Παραλίμνιο
  • Άνω Ποροϊα – Πανσερραϊκός
Οι ομάδες με εντονο χρώμα προκρίθηκαν στα Ημιτελικά