ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα Αποτελέσματα των Σερραϊκών Ομάδων το Σαββατοκύριακο 6-7 Ιανουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα Αποτελέσματα των Σερραϊκών Ομάδων το Σαββατοκύριακο 6-7 Ιανουαρίου

Νέα απώλεια βαθμών στις καθυστερήσεις (ισοφαρίστηκε στο 93′) για την ομάδα του Πανσερραϊκού, αυτή τη φορά από την ομάδα την Αναγέννησης Καρδίτσας,  η οποία βυθίζεται όλο και πιο πολύ στο βαθμολογικό πίνακα. Η επόμενη αγωνιστική με αντίπαλο τον Αιγινιακό (ισόβαθμος) στο Αιγίνιο κρίνεται ως πολύ κρίσιμη, καθώς νέα απώλεια βαθμών θα βάλει τους “κοκκινους” σε περιπέτειες παραμονής στην κατηγορία.

Πρώτη απώλεια βαθμών για την Πανσερραϊκή στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Εθνικής Γυναικών, καθώς η Ροδόπη ’87 απέσπασε ισοπαλία 2-2 στην Κομοτηνή.

Με νίκες προχώρησαν ο Απόλλωνας Παραλιμνίου και η Ελπίδα Σκουτάρεως οι οποίες βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Γ’ Εθνικής. Αντίθετα η Καρπερή έχασε στην έδρα της στο ντέρμπι ουραγών και πλέον βαδίζει ολοταχώς για το τοπικό πρωτάθλημα.

Στην ΕΠΣ Σερρών δεν είχαμε αγωνιστική στην Επίλεκτη κατηγορία παρά μόνο σε δύο ομίλους της Ανώτερης και της Β’ κατηγορίας.

Football League

H 10η Αγωνιστική (6-7/1/18)

Σάββατο 6 Ιανουαρίου

  • ΟΦΗ – ΑΟΧ Κισσαμικός 3-0 (6’-9’-91’ Μάνος)
  • Βέροια – Τρίκαλα 0-1 (66’ Milosavljev)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1 (8’ Πόζογλου / 94’ Πλαβούκος)
  • Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος 0-0
  • Σπάρτη – Αιγινιακός 1-0 (65’ Ράνος)
  • Άρης – Απόλλων Πόντου 2-0 (14’ Πλατέλλας, 45’ Ντούνης<0
  • Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας 2-1 (29’ Ελευθεριάδης, 42’ Μωραϊτης / 84’ Τσιλούλης)
  • Καραϊσκάκης – Εργοτέλης 2-1 (14 Μακρής, 62’ Λουκίνας /55’ Cuypers)
  • Αχαρναϊκός – Καλλιθέα0-3 α.α

 

Η Βαθμολογία (10 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 26β 18-4
  2. Παναχαϊκή 23β. 155
  3. ΟΦΗ 18β. 18-6
  4. Τρίκαλα18β. 9-4
  5. Σπάρτη 17β. 11-5
  6. Καραϊσκάκης 16β. 1110
  7. Δόξα Δράμας 15β 11-4
  8. Απόλλωνας Πόντου 14β. 9-8
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 14β. 9-9
  10. Βέροια 13β. 9-7
  11. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 12β. 9-9
  12. Απόλλωνας Λάρισας 12β. 11-15
  13. Πανσερραϊκός 11β. 13-15
  14. Αιγινιακός 11β. 9-18
  15. Παναιγιάλειος 10β. 7-10
  16. Καλλιθέα 8β. 7-12
  17. Εργοτέλης 3β. 1021
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-26

ΟΦΗ, Δόξα Δράμας, ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 11η Αγωνιστική (13-14 Ιανουαρίου)

Σάββατο 13 Ιανουαρίου

  • Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3)

Κυριακή 14 Ιανουαρίου

  • Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3)
  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00)
  • Παναιγιάλειος – ΟΦΗ (15:00)
  • Αιγινιακός – Πανσερραϊκός (15:00)
  • Τρίκαλα – Σπάρτη (15:00)
  • Απόλλων Λάρισας – Άρης (15:00)
  • Καλλιθέα – Βέροια (15:00)
  • Εργοτέλης – Αχαρναϊκός Δ.Δ.

 

Football League Νέων

– H 2η Αγωνιστική – 2ος Όμιλος (5-7/1/18)

Παρασκευή 5 Ιανουαρίου

  • Πανσερραϊκός – Καραϊσκάκης 4-1
    • (39’ πεν.-45’ Πέτρου, 77’ Παπαδόπουλος, 82’ Σαρέγκος / 21’ Κούσης) / 77’ κοκ. Κρίκας
  • Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 1-1 (6’ Τσιούτσιας /10’ Θεοδωρίδης)

Σάββατο 6 Ιανουαρίου

  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Άρης 0-6

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • Βέροια – Απόλλων Πόντου0-5
  • Αιγινιακός – Τρίκαλα1-2

 

Η Βαθμολογία (σε 2 ματς)

  1. Απόλλων Πόντου 6β. 9-1
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 6β. 7-0
  3. Τρίκαλα 6β. 5-1
  4. Δόξα Δράμας 4β. 21
  5. Αιγινιακός 3β 52
  6. Πανσερραϊκός 3β. 4-2
  7. Απόλλων Λάρισας 1β. 1-4
  8. Καραισκάκης 0β. 28
  9. Βέροια 0β. 0-6
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 0-10

Η Επόμενη Αγωνιστική – 3ηΑγωνιστική (13-14 Ιανουαρίου)

  • Πανσερραϊκός – Βέροια
  • Καραισκακης – Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Αιγινιακός
  • Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

Β’ Εθνική Γυναικών

– H 6η Αγωνιστική (7/1/18)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Βασίλισσα Θράκης 2-2
  • Ροδόπη ’87– Πανσερραϊκή 2-2 (26’ Τσουκαλά, 43’ Περιβοπούλου / 14’ Κυριαζή, 95’ Βαρνά)
  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Μέντεκας Καλαμαριάς 2-0

 

Η Βαθμολογία (6 αγ)

  1. Πανσερραϊκή 16β (20-4)
  2. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (15-11)
  3. Βασίλισσα Θράκης 8β. (85)
  4. Ροδόπη ’87 8β. (13-14)
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3β (6-12
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-23)

Βασίλισσα Θράκης και Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 7η Αγωνιστική (21 Ιανουαρίου)

  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Ροδόπη 87
  • Πανσερραϊκή – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου
  • Βασίλισσα Θράκης – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης

 

Γ’ Εθνική

– H 11η Αγωνιστική (6-7/1/18)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 3μμ.

  • Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕ Διδυμοτείχου 4-0 (7’ Ναλμπάντης, 15’-28’-65’ Tadic)
  • Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού0-1
  • Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Άρης Αβάτου 0-1
  • Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Προσκυνητών 0-1 (49′ Κελεσίδης)
  • ΑΟ Καβάλα – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 3-0
  • Ορφέας Ξάνθης– Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1 (83′ Γεωργιάδης)

 

Η Βαθμολογία (11 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 24β. 22-5
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 24β. 15-8
  3. ΑΟ Καβάλα 20β. 17-8
  4. Αετός Ορφανού 18β. 11-9
  5. Άρης Αβάτου 17β. 8-7
  6. Νέστος Χρυσούπολης 17β. 12-6
  7. ΑΕ Διδυμοτείχου 13β. 8-11
  8. Ορφέας Ξάνθης 12β.7-10
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11β. 5-13
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 11β. 11-20
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 8-14
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6β. 6-21

Η Επομένη Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική (14 Ιανουαρίου)

  • Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Διδυμοτείχου
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
  • Αετός Ορφανού – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής
  • Άρης Αβάτου – ΑΟ Καβάλα
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Ορφέας Ξάνθης
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Ελπίδα Σκουτάρεως 

 

ΕΠΣ Σερρών (6-7/1/18)

Επίλεκτη Κατηγορία

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Ανώτερη Κατηγορία 16η Αγωνιστική

Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

Β’ Όμιλος

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Χριστός – Σκοτούσσα 0-3
  • Άνω Ποροϊα – Καπνόφυτο 3-0
  • Δασοχώρι – Κερκίνη 0-2
  • Τριανταφυλλιά – Άνω Μητρούσι1-4
  • Άγγιστρο – Βαλτερό 7-1
  • Χαρωπό – Μεγαλοχώρι 1-2
  • Παλαιόκαστρο – Προβατάς 0-3

Β’ Όμιλος

  • Άγιο Πνεύμα – Μεσσολακιά 0-0
  • Πρώτη – Κάτω Καμήλα 0-0
  • Μαυρόλοφος – Ροδολίβος 4-1
  • Νεοχώρι – Επτάμυλοι 2-0
  • ΠΟΣ – Ορεινή 1-2
  • ΑΟ Νιγρίτας – Κορμίστα 4-0
  • SERRES 1800 – Πήγασσος 6-1

 

Β’ Κατηγορία Ρεπό /15η Αγωνιστική

Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το διήμερο στον Όμιλο

Β’ Όμιλος

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Β’ Όμιλος

  • Οινούσσα – Ηρακλής 2-2
  • Παλαιοκώμη – Δραβίσκος 2-0
  • Νέα Ζίχνη – Πεπονιά 2-0
  • Δημητρίτσι – Βαλτοτόπι 1-2
  • Πεθελινός – Μαυροθάλασσα 4-1
  • Εμμανουήλ Παπάς – Ψυχικό 0-1

Γράψτε το σχόλιό σας...