ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα γκολ των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 3/4 Φεβρουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα γκολ των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 3/4 Φεβρουαρίου

Football League

Η  15η Αγωνιστική (3-5/2/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • Βέροια – Δόξα Δράμας 0-2 (37’ Ριζογιάννης, 93’ Κουσκουνάς)

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

  • Άρης – Σπάρτη 1-0 (74’ Δεληζήσης)
  • Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου 1-0 (77’ Κανούλας)
  • Εργοτέλης – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (43’ Cuypers)
  • Παναχαϊκή – Πανσερραϊκός 1-1 (66’ Μωραϊτης / 34’ N’Nomo N’Gong)
  • Αχαρναϊκός – ΟΦΗ 0-3 α.α

Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου

  • Καραϊσκάκης – Παναιγιάλειος
  • Καλλιθέα – Αιγινιακός

Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Τρίκαλα

Η Βαθμολογία (15 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 39β 25-4
  2. Παναχαϊκή 34β. 22-6
  3. ΟΦΗ 33β. 32-8
  4. Δόξα Δράμας 24β 19-10
  5. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 24β. 18-10
  6. Τρίκαλα 24β. 13- 7
  7. Απόλλωνας Λάρισας 22β. 16-19
  8. Σπάρτη 22β. 13 -7
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 21β. 14-13
  10. Απόλλωνας Πόντου 18β. 15-15
  11. Καραϊσκάκης 18β. 11-14
  12. Εργοτέλης 16β. 17-21
  13. Αιγινιακός 15β. 11-23
  14. Βέροια 14β. 10-15
  15. Πανσερραϊκός 13β. 15-19
  16. Καλλιθέα 12β. 12-17
  17. Παναιγιάλειος 10β. 8-21
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-41
  • ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός με 2 ματς λιγότερα
  • Καραϊσκάκης, Παναιγιάλειος, Καλλιθέα, Αιγινιακός, Τρίκαλα και Βέροια με 1 ματς λιγότερο
  • Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

Επόμενη 16η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • Πανσερραϊκός – Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Σερρών)

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Αλκαζάρ)
  • Τρίκαλα – Καλλιθέα (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
  • Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Αιγινιακός – Εργοτέλης (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • ΟΦΗ – Βέροια (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
  • Σπάρτη – Δόξα Δράμας (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
  • Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός Δ.Δ.

 

Football League Νέων

Η 6η Αγωνιστική (3-4/2/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • Άρης Θεσσαλονίκης – Βέροια 5-1
  • Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός 2-1
  • Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας 1-4
  •  Καραϊσκάκης – Τρίκαλα 1-1

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

  • Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας

Η Βαθμολογία (σε 6 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 15β. 18-1
  2. Τρίκαλα 10β. 9-3
  3. Απόλλων Πόντου 10β. 13-8
  4. Πανσερραϊκός 9β. 11-6
  5. Δόξα Δράμας 7β. 5-4
  6. Βέροια 6β. 6-13
  7. Απόλλων Λάρισας 6β. 8-10
  8. Καραϊσκάκης 4β. 7-10
  9. Αιγινιακός 3β 6-17
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 3-14

Επόμενη 7η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • Απόλλων Λάρισας – Άρης Θεσσαλονίκης
  • Δόξα Δράμας – Αιγινιακός
  • Πανσερραϊκός – Τρίκαλα
  • Βέροια – Καραϊσκάκης
  • Αναγέννηση Καρδίτσας, – Απόλλων Πόντου

 

Β’ Εθνική Γυναικών

Η 8η Αγωνιστική (4/2/18) 3μμ.

  • Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου – Ροδόπη ’87 1-2
  • Πανσερραϊκή – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3-2 (Πανίδου,Βαρνα,Μπιζεργιαννιδου / Τζεμπελου,Πλακιδου)
  • Βασίλισσα Θράκης –  Μέντεκας Καλαμαριάς 2-0

Βαθμολογία (σε 8 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 22β (25-6)
  2. Ροδόπη ’87 16β. (18-15)
  3. Βασίλισσα Θράκης 11β. (10–7)
  4. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (16-14)
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 9β (11-15)
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-27)

Επόμενη 9η Αγωνιστική (25/2/18)

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Πανσερραϊκή
  • Ροδόπη – Βασίλισσα Θράκης

 

Γ’ Εθνική Ρετιρέ για 4 ομάδες στην κορυφή

Η 15η Αγωνιστική – 1ος Όμιλος (3-4/2/18) 3μμ.

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – ΑΟ Καβάλα 1-2
  • Ορφέας Ξάνθης – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 3-1
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Νέστος Χρυσούπολης 2-1
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Απόλλων Παραλιμνίου, Αναβλήθηκε λόγω κακού αγωνιστικού χώρου. Οι δύο ομάδες θα εμφανιστούν την Δευτέρα (5/2) στο ίδιο γήπεδο την ίδια ώρα
  • Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου 1-0
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0

Η Βαθμολογία (15 ματς)

  1. Αετός Ορφανού 30β. 23-15
  2. ΑΟ Καβάλα 30β. 23-10
  3. Απόλλων Παραλιμνίου 30β. 25-7
  4. Ελπίδα Σκουτάρεως 30β. 20-11
  5. Νέστος Χρυσούπολης 24β. 15-8
  6. Άρης Αβάτου 19β. 11-12
  7. Ορφέας Ξάνθης 18β.14-17
  8. ΑΕ Διδυμοτείχου 17β. 10-14
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 17β. 10-19
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 15β. 16-23
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9β. 1122
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 7β. 7-28

Απόλλων Παραλιμνίου και ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών με ματς λιγότερο

Επόμενη 16η Αγωνιστική – 1ος Όμιλος (10-11/2/18) 3μμ.

  • Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Διδυμοτείχου
  • ΑΟ Καβάλα – Ελπίδα Σκουτάρεως 
  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Ορφανού

 

ΕΠΣ Σερρών 3-4/2/18 ΓΚΟΛ με το ΤΣΟΥΒΑΛΙ!!!

Επίλεκτη Κατηγορία – 19η Αγωνιστική

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

  • Ψωμοτόπι – Σιδηρόκαστρο 1-2
  • Χείμαρρος – Νέος Σκοπός 2-2
  • Ροδόπολη – Λιθότοπος 2-3

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

  • ΑΕ Νιγρίτας – Αναγέννηση 3-0 α.α
  • ΠΣ Σέρρες – Νέο Σούλι 0-2
  • Λευκώνας – Χρυσό 0-0

 

Ανώτερη Κατηγορία 19η Αγωνιστική

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Βαλτερό – Σκοτούσσα 1-9
  • Χαρωπό – Δασοχώρι 3-1

Β’ Όμιλος

  • Κορμίστα – Ροδολίβος 1-1
  • Πήγασσος – Μεσσολακιά 7-2
  • Νεοχώρι – Αγιο Πνεύμα 3-2
  • ΑΟ Νιγρίτας Πρώτη 1-0
  • SERRES 1800 – Μαυρόλοφος 5-0
  • Επτάμυλοι – ΠΟΣ 2000

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Κερκίνη 0-1
  • Μεγαλοχώρι – Άνω Μητρούσι 1-2
  • Προβατάς – Άνω Ποροϊα 0-2
  • Παλαιόκαστρο – Χριστός 0-2
  • Άγγιστρο – Τριανταφυλλιά 2-1

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Κάτω Καμήλα 1-2

 

Β’ Κατηγορία Ρεπό /18η Αγωνιστική

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  Ρεπό

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Ηρακλής 1-2

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

Α’ Όμιλος

  • Ρεπό

Β’ Όμιλος

  • Οινούσα – Παλαιοκώμη 2-2
  • Εμμανουήλ Παπάς – Πεθελινό 2-2
  • Δημητρίτσι – Πεπονιά 1-3
  • Δραβίσκος – Νέα Ζίχνη 1-3
  • Βαλτοτόπι – Μαυροθάλασσα 2-1

Γράψτε το σχόλιό σας...