X

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα γκολ των σερραϊκών ομάδων σε Εθνικές κατηγορίες και ΕΠΣ Σερρών το Σαββατοκύριακο 2/3-12

Football League

Νίκη στα χαρτιά (0-3) για Πανσερραϊκό

H 6η Αγωνιστική (2-4/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

  • Βέροια – Σπάρτη 1-0

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας 1-0 (27′ Αποστολόπουλος)
  • Καραϊσκάκης – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-1 ( 3′ Μακρής, 51′-76′ Λουκίνας / 28′ Πλαβούκος πεν.)
  • Άρης – ΑΟ Χανιά Κισσαμικός 1-0 (45+1′ Bargan)
  • Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός 1-0 (45+3′ Αγροδήμος)

Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου

  • Εργοτέλης – ΟΦΗ (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
  • Καλλιθέα – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
  • Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
  • Αχαρναϊκός – Πανσερραϊκός 0-3 α.α

Η Βαθμολογία (6 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 18β 14-3
  2. Παναχαϊκή 13β. 9-3
  3. Δόξα Δράμας 13β 9-1
  4. Καραϊσκάκης 12β. 8-5
  5. ΟΦΗ 11β. 10-2
  6. Βέροια 9β. 7-4
  7. Σπάρτη 8β. 7-4
  8. Απόλλωνας Πόντου 8β. 7-5
  9. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 8β. 6-3
  10. Πανσερραϊκός 7β. 11-11
  11. Αναγέννηση Καρδίτσας 7β. 4-7
  12. Απόλλωνας Λάρισας 6β. 5-8
  13. Τρίκαλα5β. 1-3
  14. Παναιγιάλειος 5β. 5-6
  15. Αιγινιακός 4β. 3-16
  16. Εργοτέλης 2β. 4-10
  17. Καλλιθέα 1β. 1-8
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-14

*Εργοτέλης, ΟΦΗ, Καλλιθέα, Παναιγιάλειος, Τρίκαλα, Απόλλων Πόντου, ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

*Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

H Eπόμενη Αγωνιστική (9-10/12)

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

  • ΟΦΗ – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Σπάρτη (15:00)
  • Δόξα Δράμας – Άρης (15:00 ΕΡΤ3)
  • Πανσερραϊκός – Βέροια (15:00)
  • Παναιγιάλειος – Εργοτέλης (15:00)
  • Αιγινιακός – Καραϊσκάκης (15:00)
  • Απόλλων Πόντου – Καλλιθέα (15:00)
  • Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας (15:00)
  • Αν. Καρδίτσας – Αχαρναϊκός ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Β’ Εθνική Γυναικών

H 4η Αγωνιστική (3/12)

  • Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3-1
  • Πανσερραϊκή – Μέντεκας Καλαμαριάς 4-0
    • Σκόρερ:  Πανίδου, Γεωργιάδου, Πολατίδου, Μπεζιργιαννίδου
  • Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87 Δεν διεξήχθη λόγω κακού αγωνιστικού χώρου

Η Βαθμολογία σε 4  ματς

  1. Πανσερραϊκή 12
  2. Βασίλισσα Θράκης 7
  3. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 7
  4. Ροδόπη ’87 3
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0

Βασίλισσα Θράκης και Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

Η Επόμενη Αγωνιστική (17/12)

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Ροδόπη ’87
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
  • Βασίλισσα Θράκης – Πανσερραϊκή

Γ’ Εθνική

Προελαύνουν Απόλλωνας Παραλιμνίου και Ελπίδα Σκουτάρεως, εντός έδρας ήττα για Μ. Αλέξανδρο Καρπερής από την ουραγό Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

Η 8η Αγωνιστική (3/12)

  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-1
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Άρης Αβάτου 1-0
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Αετός Ορφανού 2-1
  • Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-1
  • ΑΟ Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8 αγ.)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 17β. 15-4
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 15β. 12-8
  3. Νέστος Χρυσούπολης 14β. 10-3
  4. ΑΟ Καβάλα 14β. 11-6
  5. ΑΕ Διδυμοτείχου 12β. 8-6
  6. Άρης Αβάτου 12β. 6-6
  7. Αετός Ορφανού 9β. 6-7
  8. Ορφέας Ξάνθης 8β. 5-8
  9. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 7-9
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 8β. 8-14
  11. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 8β. 4-8
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 5β. 5-18

H Eπόμενη Αγωνιστική (10/12)

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – Άρης Αβάτου
  • Αετός Ορφανού – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίδα Σκουτάρεως
  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – ΑΟ Καβάλα

ΕΠΣ Σερρών

Σκορπίστηκε  στους… 10 ανέμους το Βαλτερο από το Άνω Μητρούσι και γκολ με το τσουβάλι

Επίλεκτη Κατηγορία 14η Αγωνιστική

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Χρυσό – AE Nιγρίτας 0-3
  • Ροδόπολη – Νέο Σούλι 1-3
  • Χείμαρρος – Σιδηρόκαστρο 2-1
  • Ψωμοτόπι – Αναγέννηση 2-2

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Λευκώνας – Λιθότοπος 2-5
  • ΠΣ Σέρρες – Νέος Σκοπός 2-1

Ανώτερη Κατηγορία 13η Αγωνιστική

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Τριανταφυλλιά – Χαροπό 1-1
  • Σκοτούσσα – Προβατάς 0-2

Β’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Νεοχώρι 0-5
  • Μεσσολακιά – Επτάμυλοι 3-2
  • Ροδολίβος – Πήγασσος 1-0
  • Μαυρόλοφος – ΑΟ Νιγρίτας 3-1
  • Κορμίστα – Κάτω Καμήλα 3-1

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Δασοχώρι 2-3
  • Χριστός – Άγγιστρο 3-1
  • Άνω Ποροϊα – Παλαιόκαστρο 6-1
  • Άνω Μητρούσι – Βαλτερό 10-0
  • Μεγαλοχώρι – Κερκίνη 2-0

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Πρώτη 2-1
  • Άγιο Πνεύμα – SERRES 1800 0-1

Β’ Κατηγορία 11η Αγωνιστική

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέα Τυρολόη – Ποντισμένο 1-4
  • Πλατανάκια – Νέο Πετρίτσι 1-3

Β’ Όμιλος

  • Ηρακλής – Νέα Ζίχνη 5-2
  • Ψυχικό – Πεπονιά 2-3

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Λέοντες – Αμμουδιά 2-3
  • Βυρώνεια – Αχλαδοχώρι 3-0
  • Ιωνικός – Μοναστηράκι 3-1

Β’ Όμιλος

  • Μαυροθάλασσα – Παλαιοκώμη 0-4
  • Δραβίσκος – Οινούσσα 1-1
  • Δημητρίτσι – Εμμανουήλ Παππάς 0-1
  • Βαλτοτόπι – Πεθελινός 6-1
ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα