ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα γκολ των σερραϊκών ομάδων σε Εθνικές κατηγορίες και ΕΠΣ Σερρών το Σαββατοκύριακο 25/26-11

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα γκολ των σερραϊκών ομάδων σε Εθνικές κατηγορίες και ΕΠΣ Σερρών το Σαββατοκύριακο 25/26-11

Football League

Σάββατο 25 Νοεμβρίου

  • Άρης – Παναχαϊκή 2-1 (45+1 Πλατέλλας, 77’ Δεληζήσης / 6’ Μωραϊτης)
  • ΟΦΗ – Καλλιθέα 2-1 (21’ Κουσκουνάς, 56’ Κοιλιάρας / 83’ Oliveira Macedo)
  • Πανσερραϊκός – Καραϊσκάκης 2-0 (28’ Ρούτσης, 45+1’ Γκούρτσας πεν.)
  • Αν. Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας 2-0 (76’ Τζέκος, 81’ Χατζάρας)

Κυριακή 26 Νοεμβρίου

  • Δόξα Δράμας – Εργοτέλης 4-0 (4’ Ριζογιάννης, 13’ Γκότοβος, 40’ Λίτσκας, 83’ Μαχαίρας)
  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Βέροια Δ/Δκαθώς η ομάδα της Ημαθίας δεν κατάφερε να φτάσει στην Κρήτη λόγω της ομίχλης που επικρατούσε στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης
  • Παναιγιάλειος – Τρίκαλα 0-1 (18’ Βέρτζος)
  • Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου 2-1 (29’ Gaqollari, 76’ Σοφιάνης / 25 Κυβελλίδης
  • Σπάρτη – Αχαρναϊκός3-0 α.α

Η Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 15β 13-3
  2. Δόξα Δράμας 13β 9-0
  3. ΟΦΗ 11β. 10-2
  4. Παναχαϊκή 10β. 8-3
  5. Καραϊσκάκης 9β. 5-4
  6. Σπάρτη 8β. 7-3
  7. Απόλλωνας Πόντου 8β. 7-5
  8. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 8β. 6-2
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 7β. 3-4
  10. Βέροια 6β. 6-4
  11. Τρίκαλα5β. 1-3
  12. Παναιγιάλειος 5β. 5-6
  13. Πανσερραϊκός 4β. 8-11
  14. Αιγινιακός 4β. 3-15
  15. Απόλλωνας Λάρισας 3β. 4-8
  16. Εργοτέλης 2β. 4-10
  17. Καλλιθέα 1β. 1-8
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-11
  •  ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο
  • Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

H Επόμενη Αγωνιστική (2-4/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

  • Βέροια – Σπάρτη (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Βέροιας)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)
  • Καραϊσκάκης – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
  • Άρης – ΑΟ Χανιά Κισσαμικός (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
  • Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός (15:00, Αλκαζάρ)

Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου

  • Εργοτέλης – ΟΦΗ (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
  • Καλλιθέα – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
  • Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
  • Αχαρναϊκός – Πανσερραϊκός ΜΑΤΑΙΩΣΗ

 

 Β’ Εθνική Γυναικών δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. Πανσερραϊκή 9
  2. Βασίλισσα Θράκης 7
  3. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 4
  4. Ροδόπη ’87 3
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0

H Eπόμενη Αγωνιστική (3/12)

  • Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης
  • Πανσερραϊκή – Μέντεκας Καλαμαριάς
  • Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87

 

 Γ’ Εθνική κατηγορία

Η Βαθμολογία (7 ματς) δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 14β. 14-4
  2. Νέστος Χρυσούπολης 13β. 10-3
  3. ΑΟ Καβάλα 13β. 11-6
  4. ΑΕ Διδυμοτείχου 12β. 7-4
  5. Ελπίδα Σκουτάρεως 12β. 10-7
  6. Άρης Αβάτου 12β. 6-5
  7. Αετός Ορφανού 9β. 5-5
  8. Ορφέας Ξάνθης 8β. 5-7
  9. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 7-8
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 5β. 6-13
  11. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 5β. 3-8
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2β. 4-18

Η Eπόμενη Αγωνιστική (3/12)

  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – ΑΕ Διδυμοτείχου
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Άρης Αβάτου
  • Ελπίδα Σκουτάρεως– Αετός Ορφανού
  • Ορφέας Ξάνθης– Απόλλων Παραλιμνίου
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής –Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
  • ΑΟ Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης

 

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία 13η Αγωνιστική

Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

  • Χρυσό – Ροδόπολη7-0
  • Λιθότοπος – ΠΣ Σέρρες3-3
  • Αναγέννηση – Σιδηρόκαστρο0-3

Κυριακή 26 Νοε 2017 3μμ.

  • ΑΕ Νιγρίτας – Λευκώνας1-0
  • Νέο Σούλι – Χείμμαρος0-0
  • Νέος Σκοπός – Ψωμοτόπι5-0

 Ανώτερη Κατηγορία 12η Αγωνιστική

Σάββατο 25 Νοε 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Χαροπό – Καπνόφυτο2-2
  • Βαλτερό – Άνω Ποροϊα2-5
  • Άγγιστρο – Δασοχώρι4-1

Β’ Όμιλος

  • SERRES 1800 – Πρώτη1-1
  • ΑΟ Νιγρίτας – Ορεινή1-0
  • Πήγασος – ΠΟΣ 20006-0
  • Κορμίστα – Μεσσολακιά1-3

 Κυριακή 26 Νοε. 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Παλαιόκαστρο – Τριανταφυλλιά0-1
  • Προβατάς – Χριστός3-0
  • Μεγαλοχώρι – Σκοτούσσα0-0
  • Κερκίνη – Άνω Μητρούσι1-1

Β’ Όμιλος

  • Επτάμυλοι – Άγιο Πνεύμα2-2
  • Κάτω Καμήλα – Ροδολίβος5-0
  • Νεοχώρι – Μαυρόλοφος2-1

 

Β’ Κατηγορία 10η Αγωνιστική

Σάββατο 25 Νοε 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αχλαδοχώρι – Αμμουδιά0-7
  • Νέα Τυρολόη – Πλατανάκια2-3
  • Νέο Πετρίτσι – Ιωνικός4-1

Β’ Όμιλος

  • Πεπονιά – Μαυροθάλασσα2-0

 Κυριακή 26 Νοε 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Μοναστηράκι – Λέοντες1-0
  • Ποντισμένο – Βυρώνεια4-0

Β’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Παλαιοκώμη1-2
  • Πεθελινός – Ηρακλής2-2
  • Οινούσσσα – Ψυχικό1-2
  • Δημητρίτσι – Δραβίσκος3-3
  • Εμμανουήλ Παππάς – Βαλτοτόπι1-2

Πηγη: βαθμολογίες από το serresgoal.gr

Γράψτε το σχόλιό σας...