ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 21/22-4

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 21/22-4

Football League

Η 27η Αγωνιστική (21-22/4/18) 5μμ.

Σάββατο 21 Απριλίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – ΟΦΗ (17:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Περιβολίων)
  • Εργοτέλης – Καραϊσκάκης Άρτας (17:00, Παγκρήτιο Στάδιο)

Κυριακή 22 Απριλίου

  • Απόλλων Πόντου – Άρης (17:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Πανσερραϊκός (17:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • Παναιγιάλειος – Δόξα Δράμας (17:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
  • Αιγινιακός – Σπάρτη (17:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή (17:00 WEB ΕΡΤ, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
  • Τρίκαλα – Βέροια Δ.Δ.
  • Καλλιθέα – Αχαρναϊκός Δ.Δ.

 

Η Βαθμολογία (26 ματς)

  1. ΟΦΗ 64β. 60-12
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 63β 48-13
  3. Παναχαϊκή 51β. 32-18
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 49β. 44-24
  5. Δόξα Δράμας 44β 33-18
  6. Καραϊσκάκης 43β. 30-18
  7. Απόλλωνας Πόντου 43β. 34-18
  8. Τρίκαλα 42β. 22-16
  9. Απόλλωνας Λάρισας 40β. 3832
  10. Σπάρτη 32β. 25-25
  11. Εργοτέλης 30β. 35-38
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 28β. 23-28
  13. Αιγινιακός 26β. 27-43
  14. Πανσερραϊκός 25β. 33-39
  15. Παναιγιάλειος 18β. 1943
  16. Καλλιθέα 13β. 16-32
  17. Βέροια 8β. 13-49
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-74
  • Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές
  • Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές
  •  Απόλλων Λάρισας, Σπάρτη, Αναγέννηση Καρδίτσας, Αιγινιακος Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν -3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το στάδιο της επιτήρησης

 

Football League Νέων

2ος όμιλος – 14η Αγωνιστική (21-22/4/18)

Σάββατο 21 Απριλίου

  • 1μμ. Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας
  • 2μμ. Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Φωτολίβους

 Κυριακή 22 Απριλίου

  • 2.30μμ Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα
  • 4μμ.  Άρης Θεσσαλονίκης – Καραϊσκάκης
  • Αιγινιακός – Βέροια Δ.Δ

 

Η Βαθμολογία (σε 13 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 35β. 47–8
  2. Πανσερραϊκός 27β. 32–15
  3. Απόλλων Πόντου 26β. 40-15
  4. Καραϊσκάκης 22β. 30-18
  5. Τρίκαλα 22β. 22-13
  6. Δόξα Δράμας 18β. 30-22
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 17-40
  8. Απόλλων Λάρισας 11β. 17-24
  9. Βέροια 6β. 7-34
  10. Αιγινιακός 3β 7-60

Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική

Τελική Βαθμολογία (22 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 48β. 38–13
  2. Αετός Ορφανού 42β. 34–24
  3. ΑΟ Καβάλα 41β. 35–19
  4. Ελπίδα Σκουτάρεως 38β. 31-19
  5. Άρης Αβάτου 32β. 21-17
  6. Νέστος Χρυσούπολης 32β. 23–16
  7. Ορφέας Ξάνθης 32β. 30-25
  8. ———————–
  9. ΑΕ Διδυμοτείχου 31β. 18-22
  10. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21β. 17-32
  11. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 20β. 23-36
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 19β. 15–43
  13. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 10β. 14-39

Οι 5 τελευταίες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα υποβιβάστηκαν

Το Πρόγραμμα των Play Off Ανόδου η σέντρα θα δοθεί στις 29/4

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

  • Τυληκράτης – Ηρακλής
  • Βόλος – Απόλλων Παραλιμνίου

2η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Βόλος
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Τυληκράτης

3η αγωνιστική

  • Βόλος – Τυληκράτης
  • Ηρακλής – Απόλλων Παραλιμνίου

4η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Τυληκράτης
  • Απόλλων Παραλιμνίου-Βόλος

5η αγωνιστική

  • Βόλος – Ηρακλής
  • Τυληκράτης – Απόλλων Παραλιμνίου

6η αγωνιστική

  • Τυληκάτης – Βόλος
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

 

ΕΠΣ Σερρών 21-22/4/18

Επίλεκτη Κατηγορία/ 6η Αγωνιστική PLAY OFF / 7η Αγωνιστική PLAY OUT

PLAY OFF

Σάββατο 21 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Λιθότοπος – Σιδηρόκαστρο
  • ΠΣ Σέρρες – Νέο Σούλι
  • Χρυσό – Νέος Σκοπός

PLAY OUT

Κυριακή 22 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Λευκώνας – Ψωμοτόπι
  • ΑΕ Νιγρίτας – Ροδόπολη
  • Χείμαρρος – Αναγέννηση Δ.Δ

 

Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

1ος Αγώνας Α’ Φάσης

Κυριακή 22 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Ορεινή – Σκοτούσσα
  • Άνω Μητρούσι – Νεοχώρι
  • Κάτω Καμήλα – Προβατάς
  • Άνω Ποροϊα – SERRES 1800

 

Β’ Κατηγορία 6η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 21 Απριλίου 5μμ

 Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Πλατανάκια

Β’ Όμιλος

  • Πεθελινός – Νέα Ζίχνη
  • Πεπονιά – Οινούσα

 

Κυριακή 22 Απριλίου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Νέο Πετρίτσι
  • Βυρώνεια – Ιωνικός

Β’ Όμιλος

  • Βαλτοτόπι – Παλαιοκώμη

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

2η  αγωνιστική :  Τετάρτη  25-04-2018

Ημιτελικά Ομίλου

  • Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα
  • bypass  ΑΕ Καλαμπακίου

Τελικός Ομίλου

  • Νικητής (3-1) – 2

Αναλυτικά οι Ημερομηνίες των ματς

  • 3η  αγωνιστική :  Τετάρτη  09-05-2018
  • 4η  αγωνιστική :  Τετάρτη  23-05-2018
  • 5η  αγωνιστική :  Τετάρτη  30-05-2018