X

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 19/20 Μαϊου

Football League

Η 33η Αγωνιστική (20/5/18)

Κυριακή 20 Μαΐου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Λάρισας (17:00, Γήπεδο Περιβολίων)
  • Καλλιθέα – Τρίκαλα (17:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
  • Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Πόντου (17:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
  • Εργοτέλης – Αιγινιακός (17:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
  • Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:00 Web TV, Γήπεδο Αγυιάς)
  • Άρης – Πανσερραϊκός (17:00 ΕΡΤ3, «Κλ. Βικελίδης»)
  • Δόξα Δράμας – Σπάρτη (17:00, Γήπεδο Δόξας)
  • Αχαρναϊκός – Παναιγιάλειος Δ.Δ.
  • Βέροια – ΟΦΗ Δ.Δ.

Η Βαθμολογία (32 ματς)

  1. ΟΦΗ 80β. 7814
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 79β 62-13
  3. Παναχαϊκή 67β. 44-20
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 58β. 54-32
  5. Δόξα Δράμας 57β 45-21
  6. Τρίκαλα 55β. 30-19
  7. Απόλλωνας Πόντου 50β. 39-25
  8. Καραϊσκάκης 45β. 32-28
  9. Απόλλωνας Λάρισας 43β. 42-46
  10. Εργοτέλης 40β. 48-46
  11. Σπάρτη 37β. 29-34
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 37β. 30-35
  13. Αιγινιακός 37β. 35-45
  14. Πανσερραϊκός 30β. 40-46
  15. Καλλιθέα 24β. 26-35
  16. Παναιγιάλειος 22β. 23-57
  17. Βέροια 8β. 13-67
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-92

*Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

**Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές

***Απόλλων Λάρισας, Σπάρτη, Αναγέννηση Καρδίτσας, Αιγινιακος Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν 3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το στάδιο της επιτήρησης

Football League Νέων

Η 18η Αγωνιστική (20/5/18)

Σάββατο 19 Μαΐου

  • 3.30μμ. Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας
  • 4.30μμ. Πανσερραϊκός – Αιγινιακός, Δημοτικό Γήπεδο Σερρών
  • Απόλλων Λάρισας – Βέροια Δ.Δ

Δευτέρα 21 Μαΐου

  • 5μμ. Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα

Τρίτη 22 Μαΐου

  • 5.30μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Πόντου

Η Βαθμολογία (σε 17 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 44β. 56–11
  2. Απόλλων Πόντου 35β. 54-15
  3. Πανσερραϊκός 31β. 34–18
  4. Καραϊσκάκης 31β. 42-23
  5. Δόξα Δράμας 25β. 38-25
  6. Τρίκαλα 25β. 26-22
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 18-50
  8. Απόλλων Λάρισας 17β. 27-30
  9. Αιγινιακός 6β 11-74
  10. Βέροια 6β. 7-43

Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

Αναγέννηση Καρδίτσας με 2 ματς λιγότερα

Απόλλων Πόντου, Πανσερραϊκός, με 1 ματς λιγότερο

Γ’ Εθνική

H 5η αγωνιστική (20/5/18)

  • 5μμ Τυληκράτης Λευκάδας – Απόλλων Παραλιμνίου, Γήπεδο Λευκάδας
  • 6μμ Βόλος ΝΠΣ – Ηρακλής

Η 6η αγωνιστική (27/5/18)

  • Τυληκάτης Λευκάδας – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 12 (7-1)
  2. Βόλος ΝΠΣ 9 (4-2)
  3. Απόλλων Παραλιμνίου 1 (0-3)
  4. Τυληκράτης Λευκάδας 1 (1-6)

ΕΠΣ Σερρών 19-20/5/18

Επίλεκτη Κατηγορία/ 10η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 19 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Λιθότοπος- ΠΣ Σέρρες
  • Σιδηρόκαστρο  – Νέος Σκοπός

Κυριακή 20 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Χρυσό – Νέο Σούλι

Η Ειδική Βαθμολογία (9 Ματς)

  1. Σιδηρόκαστρο 27
  2. Χρυσό 23
  3. ΠΣ Σέρρες 12
  4. Νέο Σούλι 10
  5. Λιθότοπος 6
  6. Νέος Σκοπός 6

PLAY OUT

Η Τελική Ειδική Βαθμολογία ( 10 Ματς)

  1. Λευκώνας 31
  2. Χείμαρρος 28
  3. Ψωμοτόπι 28
  4. Ροδόπολη 26
  5. ΑΕ Νιγρίτας 23
  6. Αναγέννηση 0

Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

Κάτω Καμήλα και Σκοτούσσα προβιβάστηκαν στην Επίλεκτη Κατηγορία

Για το 3ο εισιτήριο που θα κρίνει την Άνοδο στην Επίλεκτη

  • SERRES 1800 – Νεοχώρι

Β’ Κατηγορία 8η Αγωνιστική  /  Α’ Όμιλο /  Β’ Όμιλος 9η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 19 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Αμμουδιά
  • Βυρώνεια – Πλατανάκια
  • Νέο Πετρίτσι – Ιωνικός

Β’ Όμιλος


Κυριακή 20 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

—-

Β’ Όμιλος

  • Πεθελινό – Πεπονιά
  • Νέα Ζίχνη – Παλαιοκώμη
  • Βαλτοτόπι – Οινούσσα

Η Ειδική Βαθμολογία Α’ Όμλος (8 Ματς)

  1. Ποντισμένο 30
  2. Αμμουδιά 29
  3. Νέο Πετρίτσι 26
  4. Πλατανάκια 7
  5. Ιωνικός 6
  6. Βυρώνεια 5

Αμμουδιά και Νέο Πετρίτσι με ματς λιγότερο

Η Ειδική Βαθμολογία Β’ Όμλος (8 Ματς)

  1. Βαλτοτόπι 19
  2. Παλαιοκώμη 18
  3. Νέα Ζίχνη 18
  4. Πεπονιά 13
  5. Πεθελινό 11
  6. Οινούσα 9

ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα