ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 11/12 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 11/12 Μαϊου

Μόνο οι ομάδες που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Σερρών συνεχίζουν να αγωνίζονται. Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Ολοκληρώθηκε το Πρωτάθλημα

Η Ομάδα του ΠΑΟΚ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια για τη σεζόν 2018-19, ενώ η Πανσερραϊκή υποβιβάστηκε στη Β’ Εθνική

 —————

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

Play Off 9η Αγωνιστική (11-12/5/19) 5μμ

Σάββατο 11/5

  • SERRES 1800 – Σκοτούσσα
  • Χρυσό – Λιθότοπος
  • Χείμμαρος – Κάτω Καμήλα

Βαθμολογία Play Off

  1. Κάτω Καμήλα 26
  2. Χρυσό 20
  3. SERRES 1800  14
  4. Λιθότοπος 14
  5. Σκοτούσσα 9
  6. Χείμμαρος 3

Play Out 9η Αγωνιστική (Κυριακή 12/5 5μμ)

  • Νεοχώρι – Νέο Σούλι
  • Άνω Μητρούσι – Νέος Σκοπός
  • Λευκώνας- Προβατάς

Βαθμολογία Play Out

  1. Νεοχώρι 20
  2. Άνω Μητρούσι 18
  3. Νέο Σούλι 16
  4. Νέος Σκοπός 10
  5. Προβατάς 9
  6. Λευκώνας 6

Ανώτερη Κατηγορία

Play Off  10η Αγωνιστική (11-12/5/19) 5μμ

Α’ Όμιλος Κυριακή 12/5

  • Μεγαλοχώρι – Νέο Πετρίτσι
  • Αμμουδια – Ποντισμένο
  • Άνω Ποροϊα – Ροδόπολη

B’ Όμιλος Σάββατο 11/5

  • Ροδολίβος – Πρώτη
  •  Νέα Ζίχνη – Νιγρίτα 2018
  • Άγιο Πνεύμα – ΠΣ Σέρρες

Η Βαθμολογία των Play Off

Α’ Όμιλος

  1. Άνω Ποροϊα 24
  2. Αμμουδιά 21
  3. Ροδόπολη 18
  4. Μεγαλοχώρι 17
  5. Νέο Πετρίτσι  15
  6. Ποντισμένο 0

B’ Όμιλος

  1. Πρώτη 24
  2. Ροδολίβος 22
  3. Άγιο Πνεύμα 21
  4. ΠΣ Σέρρες 14
  5. Νιγρίτα 2018 12
  6. Νέα Ζίχνη 1

Play Out- Α Όμιλος 10η – Β Όμιλος 9η Αγωνιστική (8-12/5) 5μμ

Α’ Όμιλος Κυριακή 12/5

  • Χριστός – Κερκίνη
  • Άγγιστρο – Καρπερή (18/5)

Ρεπό: Καπνόφυτο

B’ Όμιλος Σάββατο 11/5

  • Κορμίστα – Πήγασος
  • Μεσσολακιά – Παλαιοκώμη

Ρεπό: Βαλτοτόπι

Η Βαθμολογία των Play Out

Α’ Όμιλος

  1. Κερκίνη 20
  2. Καπνόφυτο 17
  3. Χριστός 13
  4. Άγγιστρο 9
  5. Καρπερή 6

B’ Όμιλος

  1. Βαλτοτόπι 20
  2. Μεσολακκιά 16
  3. Πήγασος 15
  4. Κορμίστα 10
  5. Παλαιοκώμη 3

Β’ Κατηγορία

25η Αγωνιστική (11-12/5/19) 5μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 11/5

  • Νέα Τυρολόη – Βυρώνεια

Κυριακή 12/5

  • Χαρωπό – Μοναστηράκι
  • Πλατανάκια – Ιωνικός
  • Δασοχώρι – ΠΟΣ 2000
  • Ρεπό Ηρακλής

Βαθμολογία (24 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 56
  2. Ηρακλής 49
  3. Πλατανάκια 38
  4. Νέα Τυρολόη 29
  5. Ιωνικός 24
  6. Χαρωπό 23
  7. Δασοχώρι 17
  8. Μοναστηράκι 16
  9. Βυρώνεια 12

Β’ Όμιλος

Σάββατο 11/5

  • Οινούσα – Βισαλτιακός / Μακεδονικός

Κυριακή 12/5

  • Πεθελινό – Επτάμυλοι
  • Εμμανουήλ Παππάς – Ψυχικό
  • Μαυροθάλασσα – Πεπονιά / Σκούταρι (6μμ)

Ρεπό Δραβίσκος

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 51
  2. Εμμανουήλ Παππάς 50
  3. Δραβίσκος 49
  4. Πεθελινό 41
  5. Οινούσα 24
  6. Ψυχικό 21
  7. Επτάμυλοι 16
  8. Μαυροθάλασσα 13
  9. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 10