X

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 20/21-10

Τα ντέρμπι της Πανσερραϊκής με την ομάδα του ΠΑΟΚ για το Πρωτάθλημα Γυναικών της Α’ Εθνικής κατηγορίας και του Πανσερραϊκού με την Καβάλα στο Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής δεσπόζουν το αγωνιστικό διήμερο 20/21 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα παιχνιδιών των σερραϊκών ομάδων σε όλα τα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου έχουν ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

H 2η Αγωνιστική Κυριακή 21/10

  • 1.30μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Λάρισα
  • 4μμ. ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκή, Γήπεδο Μεσημβρίας
  • 4μμ. Αγία Παρασκευή – Ατρόμητος
  • 4μμ. Ελπίδες Καρδίτσας – Γλυφάδα
  • 4μμ. Τρίκαλα 2011 – Εργοτέλης

Ρεπό: Προοδευτική Περάματος

Η Βαθμολογία (1 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 3β. (2-0)
  2. ΠΑΟΚ 3β. (1-0)
  3. Λάρισα 3β. (1-0)
  4. Προοδευτική Περάματος 1β. (0-0)
  5. Ελπίδες Καρδίτσας 1β. (0-0)
  6. Γλυφάδα 1β. (0-0)
  7. Τρίκαλα 2011 1β. (0-0)
  8. Άρης Θεσσαλονίκης 0β. (0-0)
  9. Αγία Παρασκευή 0β. (0-1)
  10. Ατρόμητος 0β. (0-1)
  11. Εργοτέλης 0β. (0-2)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Η 4η Αγωνιστική Κυριακή 21/10/18 4μμ.

  • » Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • » Αετός Ορφανού – Απόλλων Παραλιμνίου, Γήπεδο Οφρυνίου
  • » Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου
  • » Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αλέξανδρος Κιλκίς, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • » ΠΑΟ Κοσμίου – ΑΕ Καλαμπακίου
  • » Καβάλα – Πανσερραϊκός, Στάδιο”Ανθή Καραγιάννη”
  • » Ασπίδα Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης

Η Βαθμολογία (3 ματς)

  1. Πανσερραϊκός 9β. 9-1
  2. Άρης Αβάτου 7β. 6-0
  3. Ορφέας Ξάνθης 7β. 6-4
  4. Νέστος Χρυσούπολης 5β. 6-4
  5. Εθνικός Σιδηροκάστρου 5β. 2-1
  6. Καβάλα 5β. 1-0
  7. Αετός Ορφανού 4β. 6-4
  8. Απόλλων Παραλιμνίου 4β. 2-2
  9. Ασπίδα Ξάνθης 3β. 2-8
  10. Αλέξανδρος Κιλκίς 3β. 1-1
  11. ΑΕ Καλαμπακίου 1β. 2-6
  12. ΠΑΟ Κοσμίου 1β. 1-5
  13. Κεραυνός Πέρνης 1β. 0-2
  14. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0β. 2-8

Κύπελλο Ερασιτεχνών ΕΠΣ Σερρών

Φάση των 16

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2018 3.30 μμ.

  • Παραλίμνιο – Σιδηρόκαστρο 2-0
  • ΠΣ Σέρρες – Νεοχώρι 3.3 κ.δ. 3-3 παρ. 4-5 πέν.
  • Πρώτη – Άνω Ποροϊα 0-3
  • Κάτω Καμήλα – Σκοτούσα 2-2 κ.δ. 2-2 παρ. 1-3 πεν.

Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2018 3.30 μμ.

  • Ζίχνη – Νέος Σκοπός
  • Άγιο Πνεύμα Χείμμαρος
  • Καπνόφυτο – Λευκώνας

Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2018 2.30 μμ.

  • Λιθότοπος – Πανσερραϊκός

Οι ομάδες με έντονο χρώμα προκρίνονται στα προημιτελικά

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία

7η Αγωνιστική

Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

  • Λευκώνας  – Νεοχώρι
  • Χείμμαρος – Λιθότοπος

Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

  • Άνω Μητρούσι – Χρυσό
  • SERRES 1800 – Προβατάς
  • Νέο Σούλι – Νέος Σκοπός
  • Κάτω Καμήλα – Σκοτούσσα

Βαθμολογία (6 ματς)

  1. Χρυσό 16
  2. Κάτω Καμήλα 16
  3. Λιθότοπος 11
  4. Χείμμαρος 10
  5. SERRES 1800 9
  6. Άνω Μητρούσι 8
  7. Νέος Σκοπός 7
  8. Νεοχώρι 7
  9. Σκοτούσσα 6
  10. Λευκώνας 6
  11. Νέο Σούλι 3
  12. Προβατάς 3

Ανώτερη Κατηγορία

7η Αγωνιστική

Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Άγγιστρο – Χριστός
  • Καπνόφυτο – Κερκίνη

B’ Όμιλος

  • Πρώτη – ΠΣ Σέρρες
  • Πήγασος – Νέα Ζίχνη
  • Παλαιοκώμη – Μεσολακκιά

Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Άνω Ποροϊα – Μεγαλοχώρι
  • Καρπερή – Αμμουδιά
  • Ποντισμένο – Ροδόπολη

Ρεπό: Νέο Πετρίτσι

B’ Όμιλος

  • Νιγρίτα 2018 – Βαλτοτόπι
  • Άγιο Πνεύμα – Ροδολίβος

Ρεπό: Κορμίστα

Βαθμολογία (6 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Νέο Πετρίτσι 14
  2. Κερκίνη 14
  3. Άνω Ποροϊα 11
  4. Αμμουδιά 11
  5. Μεγαλοχώρι 8
  6. Ποντισμένο 8
  7. Καπνόφυτο 7
  8. Ροδόπολη 6
  9. Χριστός 4
  10. Άγγιστρο 0
  11. Καρπερή 0

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 15
  2. ΠΣ Σέρρες 12
  3. Πρώτη 10
  4. Άγιο Πνεύμα 10
  5. Νέα Ζίχνη 10
  6. Πήγασος 10
  7. Νιγρίτα 2018 9
  8. Βαλτοτόπι 6
  9. Κορμίστα 4
  10. Παλαιοκώμη 1
  11. Μεσολακκιά 0

Β’ Κατηγορία

4η Αγωνιστική

Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Ηρακλής
  • Πλατανάκια – Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Δασοχώρι  – Χαρωπό
  • Μοναστηράκι – Ιωνικός

Ρεπό: Βυρώνεια

Β’ Όμιλος

  • Επτάμυλοι – Δραβίσκος
  • Βισαλτιακός / Μακεδονικός – Πεθελινό
  • Μαυροθάλασσα – Πεπονιά / Σκούταρι

Ρεπό:Ψυχικό

Βαθμολογία (3 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 9β
  2. Ηρακλής 9β.
  3. ΠΟΣ 2000 7β.
  4. Πλατανάκια 3β.
  5. *Νέα Τυρολόη 2β.
  6. Μοναστηράκι 1β.
  7. *Δασοχώρι 0β.
  8. Ιωνικός 0β.
  9. Βυρώνεια 0β.

Β’ Όμιλος

  1. Δραβίσκος 9β.
  2. Πεπονιά / Σκούταρι 9β.
  3. Εμμανουήλ Παππάς 4β.
  4. Οινούσα 4β
  5. Επτάμυλοι 4β.
  6. Πεθελινό 1β.
  7. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 1β.
  8. Μαυροθάλασσα 1β
  9. Ψυχικό 0β.

*Νέα Τυρολόη και Δασοχώρι  (2 ματς)

ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα