ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 28/29 Απριλίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 28/29 Απριλίου

Football League

29η Αγωνιστική (28-29/4/18)

Σάββατο 28 Απριλίου

  • Καλλιθέα – Σπάρτη (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

Κυριακή 29 Απριλίου

  • Αιγινιακός – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:00 ΕΡΤ3, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Απόλλων Πόντου – ΟΦΗ (17:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Τρίκαλα – Πανσερραϊκός (17:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
  • Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας (17:00 WEB ΕΡΤ, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
  • Καραϊσκάκης Άρτας – Άρης (17:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
  • Εργοτέλης – Βέροια Δ.Δ.
  • Παναχαϊκή – Αχαρναϊκός Δ.Δ.

Δευτέρα 30 Απριλίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναιγιάλειος (17:00, Δημ. Περιβολίων)

Η Βαθμολογία (28 ματς)

  1. ΟΦΗ 68β. 6813 —
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 67β 51-13
  3. Παναχαϊκή 57β. 35-18
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 51β. 48-28
  5. Δόξα Δράμας 47β 36-20
  6. Τρίκαλα 45β. 25-17
  7. Απόλλωνας Πόντου 44β. 35-21
  8. Καραϊσκάκης 43β. 31-24
  9. Απόλλωνας Λάρισας 40β. 3836
  10. Εργοτέλης 36β. 42-39
  11. Σπάρτη 35β. 26-27
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 32β. 27-31
  13. Αιγινιακός 32β. 31-42
  14. Πανσερραϊκός 25β. 34-42
  15. Παναιγιάλειος 21β. 20-50 —
  16. Καλλιθέα 19β. 22-32
  17. Βέροια 8β. 13-55
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-80
  • Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές
  • Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές
  •  Απόλλων Λάρισας, Σπάρτη, Αναγέννηση Καρδίτσας, Αιγινιακος Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν 3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το στάδιο της επιτήρησης

 

Football League Νέων

15η Αγωνιστική (28-29/4/18)

Σάββατο 28 Απριλίου

  • Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός (13:00, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
  • Αν. Καρδίτσας – Δόξα Δράμας (15:00, Γήπεδο Γοργοβιτών)
  • Τρίκαλα – Καραϊσκάκης Άρτας (15:00, Γήπεδο Αγίου Οικουμενίου)

Τετάρτη 2 Μαΐου

  • Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου (17:00, Δημ. Σερρών)
  • Βέροια – Άρης Δ.Δ.

14η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

 Τετάρτη 2 Μαΐου

  • Άρης Θεσσαλονίκης – Καραϊσκάκης

 

Η Βαθμολογία (σε 14 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 35β. 47–8
  2. Απόλλων Πόντου 29β. 43-15
  3. Πανσερραϊκός 28β. 33–16
  4. Καραϊσκάκης 22β. 30-18
  5. Τρίκαλα 22β. 22-17
  6. Δόξα Δράμας 19β. 31-23
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 1846
  8. Απόλλων Λάρισας 14β. 23-25
  9. Αιγινιακός 6β 10-60
  10. Βέροια 6β. 7-37

Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική

Το Πρόγραμμα των Play Off Ανόδου

1ος όμιλος-1η αγωνιστική

Κυριακή 29 Απριλίου 5μμ.

  • Τυληκράτης Λευκάδας – Ηρακλής
  • Βόλος ΝΠΣ – Απόλλων Παραλιμνίου, Δημ. Γήπεδο Νεάπολης

2η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Τυληκράτης Λευκάδας

3η αγωνιστική

  • Βόλος ΝΠΣ – Τυληκράτης Λευκάδας
  • Ηρακλής – Απόλλων Παραλιμνίου

4η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Τυληκράτης Λευκάδας
  • Απόλλων Παραλιμνίου-Βόλος ΝΠΣ

5η αγωνιστική

  • Βόλος ΝΠΣ – Ηρακλής
  • Τυληκράτης Λευκάδας – Απόλλων Παραλιμνίου

6η αγωνιστική

  • Τυληκάτης Λευκάδας – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

 

ΕΠΣ Σερρών 28-29/4/18

Επίλεκτη Κατηγορία/ 7η Αγωνιστική PLAY OFF / 8η Αγωνιστική PLAY OUT

PLAY OFF

Κυριακή 29 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Νέο Σούλι – Λιθότοπος
  • Σιδηρόκαστρο – Χρυσό
  • Νέος Σκοπός – ΠΣ Σέρρες

Η Ειδική Βαθμολογία ( 6 Ματς)

  1. Σιδηρόκαστρο 20
  2. Χρυσό 17
  3. ΠΣ Σέρρες  9
  4. Νέος Σκοπός 5
  5. Νέο Σούλι 5
  6. Λιθότοπος 3

PLAY OUT

Σάββατο 28 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Ροδόπολη – Ψωμοτόπι
  • Χείμαρρος – Λευκώνας
  • ΑΕ Νιγρίτας – Αναγέννηση

Η Ειδική Βαθμολογία ( 7 Ματς)

  1. Λευκώνας 27
  2. Χείμαρρος 26
  3. Ψωμοτόπι 24
  4. Ροδόπολη 17
  5. ΑΕ Νιγρίτας 17
  6. Αναγέννηση 0

 

Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

2ος Αγώνας Α’ Φάσης

Σάββατο 28 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Νεοχώρι – Άνω Μητρούσι
  • SERRES 1800 – Άνω Ποροϊα

Κυριακή 29 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Σκοτούσσα – Ορεινή
  • Προβατάς – Κάτω Καμήλα

 

Β’ Κατηγορία 7η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 28 Απριλίου 5μμ

 Α’ Όμιλος

  • Νέο Πετρίτσι – Βυρώνεια
  •  Ιωνικός – Αμμουδιά

Β’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Βαλτοτόπι

 

Κυριακή 29 Απριλίου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Πλατανάκια – Ποντισμένο

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Πεπονιά
  • Οινούσα – Πεθελινός

 

Η Ειδική Βαθμολογία Α’ Όμλος (6 Ματς)

  1. Αμμουδιά 23
  2. Ποντισμένο 23
  3. Νέο Πετρίτσι 18
  4. Πλατανάκια 7
  5. Βυρώνεια 5
  6. Ιωνικός 3

Η Ειδική Βαθμολογία Β’ Όμλος (6 Ματς)

  1. Βαλτοτόπι 18
  2. Παλαιοκώμη 15
  3. Πεπονιά 12
  4. Νέα Ζίχνη 12
  5. Οινούσα 9
  6. Πεθελινός 5

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

Αποκλεισμός στα πέναλτι για Παραλίμνιο

1ος  Όμιλος 2η  αγωνιστική :  Τετάρτη  25-04-2018

Ημιτελικά Ομίλου

Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα 1-1 κ.α 1-1 παρ. 2-4 πέν.

(66’ Tadic / 10’ Αλιατίδης)

  • Παπαδόπουλος 0-1
  •  Τριανταφύλου 1-1
  •  Πάλλας 1-2
  •  Πολυζωϊδης αποκρούει ο Δήμιζας
  •  Βαλαβανόπουλος 1-3
  • Λιάρας 2-3
  •  Λυμπεράκης 2-4
  •  Γαϊδαρτζής άουτ

 bypass  ΑΕ Καλαμπακίου

Τελικός Ομίλου

  • Καβάλα – ΑΕ Καλαμπακίου

Αναλυτικά οι Ημερομηνίες των ματς

3η  αγωνιστική :  Τετάρτη  09-05-2018
4η  αγωνιστική :  Τετάρτη  23-05-2018
5η  αγωνιστική :  Τετάρτη  30-05-2018