ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 5/6 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 5/6 Μαϊου

Το πρόγραμμα των αγώνων των σερραϊκών ομάδων που αγωνίζονται το Σαββατοκύριακο 5/6 Μαϊου

Football League

Η 30η Αγωνιστική (4-6/5/18)

Παρασκευή 4 Μαΐου

  • Σπάρτη – Εργοτέλης 2-2

Σάββατο 5 Μαΐου

  • ΟΦΗ – Απόλλων Λάρισας (17:00 ΕΡΤ3)

Κυριακή 6 Μαΐου

  • Αιγινιακός – ΑΟΧ Κισσαμικός (17:00)
  • Παναιγιάλειος – Απόλλων Πόντου (17:00)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα (17:00 ΕΡΤ3)
  • Πανσερραϊκός – Καλλιθέα (17:00, Δημ. Σερρών)
  • Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης Άρτας (17:00)
  • Άρης – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
  • Βέροια – Παναχαϊκή Δ.Δ.

Η Βαθμολογία (29 ματς)

  1. ΟΦΗ 71β. 6913
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 70β 53-13
  3. Παναχαϊκή 60β. 38-18
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 54β. 50-28
  5. Δόξα Δράμας 50β 39-21
  6. Τρίκαλα 48β. 27-18
  7. Απόλλωνας Πόντου 44β. 35-22
  8. Καραϊσκάκης 43β. 31-26
  9. Απόλλωνας Λάρισας 40β. 39-39
  10. Εργοτέλης 40 β. 47-41
  11. Σπάρτη 37β. 28-29
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 33β. 28-31
  13. Αιγινιακός 33β. 32-43
  14. Πανσερραϊκός 25β. 35-44
  15. Παναιγιάλειος 21β. 20-52
  16. Καλλιθέα 20β. 22-32
  17. Βέροια 8β. 13-58
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-83
  • *Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές
  • **Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές
  •  ***Απόλλων Λάρισας, Σπάρτη, Αναγέννηση Καρδίτσας, Αιγινιακος Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν 3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το στάδιο της επιτήρησης

 

Football League Νέων

2ος όμιλος  16η Αγωνιστική (6/5/18)

Σάββατο 5 Μαϊου

  • 1μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Λάρισας
  • 1μμ. Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
  • 3μμ Τρίκαλα – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Μπάρας

Δευτέρα 7 Μαΐου

  • 3μμ. Απόλλων Πόντου – Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Καραϊσκάκης – Βέροια Δ.Δ

 

Η Βαθμολογία (σε 15 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 38β. 5310
  2. Απόλλων Πόντου 32β. 45-15
  3. Πανσερραϊκός 28β. 33–18
  4. Καραϊσκάκης 25β. 3622
  5. Τρίκαλα 22β. 23-21
  6. Δόξα Δράμας 22β. 35-23
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 18-50
  8. Απόλλων Λάρισας 17β. 26-26
  9. Αιγινιακός 6β 11-63
  10. Βέροια 6β. 7-40
  • Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα
  • *Άρης Θεσσαλονίκης, Απόλλων Πόντου, Πανσερραϊκός και Καραϊσκάκης με ματς λιγότερο

 

Γ’ Εθνική 1ος όμιλος 

1η αγωνιστική Κυριακή 29 Απριλίου 

Τυληκράτης Λευκάδας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 0-2 (84’ Παναγιωτούδης, 86’ Tai)
Βόλος ΝΠΣ – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 ( 28’ Γκαλίτσιος)

2η αγωνιστική Τετάρτη 2 Μαΐου 

Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Βόλος ΝΠΣ 2-0 (25’ Tai, 62’ Πτηνόπουλος)
Απόλλων Παραλιμνίου – Τυληκράτης Λευκάδας 0-0

3η αγωνιστική Κυριακή 6 Μαΐου 5μμ.

  • Βόλος ΝΠΣ – Τυληκράτης Λευκάδας
  • Ηρακλής – Απόλλων Παραλιμνίου Καυταντζόγλειο Στάδιο

4η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Τυληκράτης Λευκάδας
  • Απόλλων Παραλιμνίου-Βόλος ΝΠΣ

5η αγωνιστική

  • Βόλος ΝΠΣ – Ηρακλής
  • Τυληκράτης Λευκάδας – Απόλλων Παραλιμνίου

6η αγωνιστική

  • Τυληκάτης Λευκάδας – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

 

Η Βαθμολογία σε2 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 6 (4-0)
  2. Βόλος ΝΠΣ 3 (1-2)
  3. Απόλλων Παραλιμνίου 1 (0-1)
  4. Τυληκράτης Λευκάδας 1 (0-2)

  

ΕΠΣ Σερρών 5-6/5/18

Επίλεκτη Κατηγορία/ 8η Αγωνιστική PLAY OFF / 9η Αγωνιστική PLAY OUT

PLAY OFF

Σάββατο 5 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Χρυσό – Λιθότοπος
  • Σιδηρόκαστρο – ΠΣ Σέρρες
  •  Νέος Σκοπός – Νέο Σούλι

Η Ειδική Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. Σιδηρόκαστρο 23
  2. Χρυσό 17
  3. ΠΣ Σέρρες 12
  4. Νέο Σούλι 8
  5. Νέος Σκοπός 5
  6. Λιθότοπος 3

 

PLAY OUT

Κυριακή 6 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Λευκώνας  – ΑΕ Νιγρίτας
  •  Ψωμοτόπι – Χείμαρρος
  •  Αναγέννηση – Ροδόπολη Δ.Δ

Η Ειδική Βαθμολογία ( 8 Ματς)

  1. Λευκώνας 28
  2. Χείμαρρος 27
  3. Ψωμοτόπι 24
  4. Ροδόπολη 20
  5. ΑΕ Νιγρίτας 20
  6. Αναγέννηση 0

 

 Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ

1ος Αγώνας

Σάββατο 5 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Κάτω Καμήλα – Νεοχώρι

Κυριακή 6 Μαΐου 2018 5μμ.

  • SERRES 1800 – Σκοτούσσα

 

TA ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ: 4-8

Κυριακή 6 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Άνω Μητρούσι – Προβατάς
  • Ορεινή – Άνω Ποροϊα

 

Β’ Κατηγορία 8η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 5 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέο Πετρίτσι – Αμμουδιά
  •  Ιωνικός – Πλατανάκια

Β’ Όμιλος

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

 

Κυριακή 6 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Βυρώνεια – Ποντισμένο

Β’ Όμιλος

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

Η Ειδική Βαθμολογία Α’ Όμλος (7 Ματς)

  1. Αμμουδιά 26
  2. Ποντισμένο 24
  3. Νέο Πετρίτσι 22
  4. Πλατανάκια 7
  5. Βυρώνεια 5
  6. Ιωνικός 3

 

Η Ειδική Βαθμολογία Β’ Όμλος (7 Ματς)

  1. Παλαιοκώμη 18
  2. Βαλτοτόπι 18
  3. Νέα Ζίχνη 15
  4. Πεπονιά 12
  5. Οινούσα 9
  6. Πεθελινός 8