ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Βαριές ήττες για Πανσερραϊκή & Εθνικό Σιδηροκάστρου – Όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 17/18-11

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Βαριές ήττες για Πανσερραϊκή & Εθνικό Σιδηροκάστρου – Όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 17/18-11

Βαριές ήττες γνώρισαν τόσο, η Πανσερραϊκή, γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου που αγωνίζεται στο Πρωτάθλημα Α’ Εθνικής, από την αντίστοιχη του Ατρομήτου Αθηνών με 5-0, όσο και ο Εθνικός Σιδηροκάστρου, ο οποίος αγωνίζεται στο Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Ανδρών, ο οποίος ηττήθηκε στο Σιδηρόκαστρο με 0-6 από την αντίστοιχη ομάδα της Καβάλας. Ηττα γνώρισε και ο Πανσερραϊκός (η 4η στα τελευταία πέντε παιχνίδια) από τον πρωτοπόρο Νέστο Χρυσούπολής με σκορ 1-2 στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου ήταν η μοναδική σερραϊκή ομάδα που αγωνίζεται στα Εθνικά Πρωταθλήματα που κέρδισε, εκτός έδρας την ΑΕ Καλαμπακίου με 0-1 και πήρε βαθμολογική ανάσα.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

4η Αγωνιστική (17-18/11)

Κυριακή 18/11

  • Άρης Θεσσαλονίκης – Γλυφάδα Οδυσσέας 2-1
  • Ατρόμητος Αθηνών – Πανσερραϊκή 5-0 (Παπαθεοδώρου, Φυτίλη, 3τερμ. Salcunic)
  • Προοδευτική Περάματος – Λάρισα (Αναβολή λόγω καιρού)
  • Αγία Παρασκευή – Τρίκαλα 2011 0-2
  • Ελπίδες Καρδίτσας – ΠΑΟΚ (Αναβολή λόγω καιρού)

Ρεπό: Εργοτέλης

Βαθμολογία (4 ματς)

  1. ΠΑΟΚ 9β. (12-1)
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 9β. (10-1)
  3. Τρίκαλα 2011 7β. (4-4)
  4. Ατρόμητος Αθηνών 6β. (7-2)
  5. Αγία Παρασκευή 6β. (3-3)
  6. Ελπίδες Καρδίτσας 5β. (2-1)
  7. Πανσερραϊκή 3β. (2-14)
  8. Λάρισα 3β. (1-6)
  9. Γλυφάδα Οδυσσέας 2β. (1-2)
  10. Προοδευτική Περάματος 1β. (0-4)
  11. Εργοτέλης 0β. (1-8)

ΠΑΟΚ, Προοδευτική Περάματος, Λάρισα και Ελπίδες Καρδίτσας

Επόμενη 5η Αγωνιστική (24-25/11)

  • Λάρισα – Πανσερραϊκή
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Προοδευτική Περάματος
  • Τρίκαλα 2011 – Ατρόμητος Αθηνών
  • Εργοτέλης – Άρης Θεσσαλονίκης
  • Ελπίδες Καρδίτσας – Αγία Παρασκευή

Ρεπό: ΠΑΟΚ


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

8η Αγωνιστική Κυριακή 18/11 3μμ.

  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1 (37’ Λαζαρίδης)
  • Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης 1-0
  • Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 1-2 (44’ Βλαχόπουλος / 20’ Τζαμπέγια, 87’ Παρουτσής)
  • Αετός Ορφανού – Ασπίδα Ξάνθης 3-1
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Καβάλα 0-6 ( 8-67 Μαρκόπουλος, 12’ Τσούτσης, 76’ Γεμιστός, 84’ Γιατσιβίνοβιτς, 88’ Βαλαβανόπουλος)
  • Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Βαθμολογία (8 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 18β. 17-7
  2. Αετός Ορφανού 17β. 17-8
  3. Καβάλα 17β. 18-3
  4. Ορφέας Ξάνθης 14β. 12-8
  5. Αλέξανδρος Κιλκίς 13β. 10-4
  6. Κεραυνός Πέρνης 12β. 6-3
  7. Πανσερραϊκός 12β. 13-11
  8. Άρης Αβάτου 11β. 9-8
  9. Απόλλων Παραλιμνίου 11β. 6-7
  10. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8β. 3-13
  11. ΠΑΟ Κοσμίου 7β. 7-12
  12. Ασπίδα Ξάνθης 6β. 6-23
  13. ΑΕ Καλαμπακίου 6β. 4-10
  14. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3β. 6-17

 

Επόμενη 9η Αγωνιστική (24-25/11)

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης
  • Ορφέας Ξάνθης – Πανσερραϊκός
  • Ασπίδα Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς
  • ΠΑΟ Κοσμίου – Άρης Αβάτου
  • Καβάλα – Αετός Ορφανού
  • Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία 10η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

  • Χείμμαρος – Λευκώνας 1-0
  • SERRES 1800 – Νέο Σούλι 1-0
  • Νεοχώρι – Σκοτούσσα 1-4

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

  • Άνω Μητρούσι – Κάτω Καμήλα 0-2
  • Χρυσό – Νέος Σκοπός 2-1
  • Προβατάς – Λιθότοπος 1-5

Βαθμολογία (10 ματς)

  1. Χρυσό 25
  2. Κάτω Καμήλα 21
  3. Χείμμαρος 20
  4. SERRES 1800 18
  5. *Λιθότοπος 16
  6. Σκοτούσσα 12
  7. Άνω Μητρούσι 11
  8. Νεοχώρι 11
  9. Λευκώνας 9
  10. *Νέος Σκοπός 8
  11. Προβατάς 7
  12. Νέο Σούλι 7
 *Νέος Σκοπός και Λιθότοπος με ματς λιγότερο

Ανώτερη Κατηγορία 11η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ροδόπολη – Καπνόφυτο 2-0
  • Νέο Πετρίτσι – Άνω Ποροϊα 0-0
  • Αμμουδιά – Χριστός 7-0

B’ Όμιλος

  • Ροδολίβος – Πήγασος 2-0
  • Μεσολακκιά – Βαλτοτόπι 0-4

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Καρπερή 3-1
  • Κερκίνη – Μεγαλοχώρι 1-2

Ρεπό: Άγγιστρο

B’ Όμιλος

  • Άγιο Πνεύμα – Παλαιοκώμη 5-0
  • Νέα Ζίχνη – ΠΣ Σέρρες 2-2
  • Κορμίστα – Πρώτη 1-2

Ρεπό: Νιγρίτα 2018

Βαθμολογία (11 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Αμμουδιά 24
  2. Άνω Ποροϊα 22
  3. Νέο Πετρίτσι 20
  4. Κερκίνη 17
  5. Ροδόπολη 18
  6. Μεγαλοχώρι 16
  7. Ποντισμένο 14
  8. Χριστός 8
  9. Καπνόφυτο 7
  10. Άγγιστρο 4
  11. Καρπερή 3

 

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 27
  2. Άγιο Πνεύμα 22
  3. Πρώτη 20
  4. Νιγρίτα 2018 19
  5. ΠΣ Σέρρες 19
  6. Νέα Ζίχνη 16
  7. Βαλτοτόπι 12
  8. Πήγασος 11
  9. Μεσολακκιά 7
  10. Κορμίστα 4
  11. Παλαιοκώμη 1

Β’ Κατηγορία 7η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  ΠΟΣ 2000 – Μοναστηράκι 5-0
  • Χαρωπό – Νέα Τυρολόη 2-0

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Πεθελινό 1-2

 Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Δασοχώρι – Πλατανάκια 0-2
  • Βυρώνεια – Ιωνικός 0-2

Ρεπό: Ηρακλής

Β’ Όμιλος

  • Επτάμυλοι Μαυροθάλασσα 7-4
  •  Εμμανουήλ Παππάς – Βισαλτιακός / Μακεδονικός 8-1
  • Δραβίσκος – Πεπονιά / Σκούταρι 2-3

Ρεπό: Οινούσα

Βαθμολογία (7 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 18β
  2. ΠΟΣ 2000 16β.
  3. Ηρακλής 12β.
  4. Πλατανάκια 11β.
  5. Ιωνικός 8β.
  6. Μοναστηράκι 7β.
  7. Νέα Τυρολόη 4β.
  8. Δασοχώρι 3β.
  9. Βυρώνεια 0β.

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 19β.
  2. Δραβίσκος 14β.
  3. Πεθελινό 11β.
  4. Εμμανουήλ Παππάς 11β.
  5. Επτάμυλοι 8β.
  6. Ψυχικό 6β.
  7. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 4β.
  8. Οινούσα 4β
  9. Μαυροθάλασσα 1β
Advertisements