Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων σε Γ’ Εθνική και ΕΠΣ Σερρών

Το πρόγραμμα των σερραϊκών ομάδων σε Γ’ Εθνική και ΕΠΣ Σερρών

Με την football league, στην οποία μετέχει ο Πανσερραϊκός, να ξεκινά στα τέλη Οκτωβρίου, οι φίλοι του ποδοσφαίρου πρέπει να αρκεστούν στις τρεις σερραϊκές ομάδες που αγωνίζονται στα γήπεδα της Γ’ Εθνικής καθώς και στις ομάδες των τοπικών πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Σερρών.

Το πρόγραμμα της 2ης Αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική

Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 4μμ.

  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΕ Διδυμοτείχου, Στάδιο Κομοτηνής
  • Απόλλων – AO Καβάλα, Γήπεδο Παραλιμνίου
    • Διατητής: Βασίλης Φωτιάς ΕΠΣ Πέλλας
    • Επόπτες: Χρήστος Δεμερτζής – Θανάσης Δέλλιος ΕΠΣ Πέλλας
    • Παρατηρητής: Χαράλαμπος Κωστούδης ΕΠΣ Μακεδονίας
  • Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης, Στάδιο Ελευθερούπολης
  • Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως, Γήπεδο Φελώνης
    • Διαιτητής: Σάββας Σιδηρόπουλος ΕΠΣ Έβρου
    • Επόπτες: Παναγιώτης Τερζόπουλος – Κώστας Κίτσος ΕΠΣ Έβρου
    • Παρατηρητής: Ναθαναήλ Χαραλαμπίδης ΕΠΣ Καβάλας
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών, Γήπεδο Ξηροποτάμου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής, Στάδιο Χρυσούπολης
    • Διαιτητής: Ενγκιν Κιγιτζή ΕΠΣ Θράκης
    • Επόπτες: Ευθύμιος Δημητριάδης – Μάριος Γκιόση ΕΠΣ Θράκης
    • Παρατηρητής: Αλέξανδρος Τικόζογλου ΕΠΣ Μακεδονίας

Η Βαθμολογία (1 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 3
  2. ΑΟ Καβάλα 3
  3. Ελπίδα Σκουτάρεως 3
  4. Ορφέας Ξάνθης 3
  5. ΑΕ Διδυμοτείχου 3
  6. Αετός Ορφανού 1
  7. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1
  8. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 0
  9. Νέστος Χρυσούπολης 0
  10. Άρης Αβάτου 0
  11. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 0
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

 

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία 5η Αγωνιστική Tα Τελικά Αποτελέσματα

Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 4μμ.

  • ΑΕ Νιγρίτας – Νέο Σούλι 2-1
  • Νέος Σκοπός – Λιθότοπος 3-2
  • Σιδηρόκαστρο – Χρυσό 2-1
  • Αναγέννηση – Λευκώνας 2-4
  • Ψωμοτόπι – Ροδόπολη 2-1
  • Χείμαρρος – ΠΣ Σέρρες 2-0

Επίλεκτη Κατηγορία 6η Αγωνιστική

Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017 4μμ.

  • Λιθότοπος – Αναγέννηση
  • Χρυσό – Ψωμοτόπι
  • Ροδόπολη – ΠΣ Σέρρες

Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 4μμ.

  • Νέος Σκοπός – ΑΕ Νιγρίτας
  • Νέο Σούλι – Σιδηρόκαστρο
  • Λευκώνας – Χείμαρρος

Ανώτερη Κατηγορία 5η Αγωνιστική

Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Βαλτερό – Χριστός

Β’ Όμιλος

  • Κορμίστα – ΠΟΣ 2000
  • Πήγασος – Άγιο Πνεύμα
  • Νεοχώρι – Πρώτη
  • SERRES 1800 – ΑΟ Νιγρίτας

Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Άνω Μητρούσι
  • Κερκίνη – Σκοτούσσα
  • Μεγαλοχώρι – Άνω Ποροϊα
  • Προβατάς – Τριανταφυλλιά
  • Παλαιόκαστρο – Δασοχώρι
  • Άγγιστρο – Χαρωπό

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Ροδολίβος
  • Κάτω Καμήλα – Μεσσολακιά
  • Επτάμυλοι – Μαυρόλοφος

Β’ Κατηγορία 3η Αγωνιστική

Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέα Τυρολόη – Αχλαδοχώρι
  • Βυρώνεια – Αμμουδιά
  • Ποντισμένο – Νέο Πετρίτσι

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Βαλτοτόπι
  • Δραβίσκος – Ψυχικό
  • Πεθελινός – Πεπονιά

Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Λέοντες – Ιωνικός
  • Πλατανάκια – Μοναστηράκι

Β’ Όμιλος

  • Δημητρίτσι – Ηρακλής
  • Οινούσσα – Νέα Ζίχνη
  • Εμμανουήλ Παπάς – Μαυροθάλασσα