ΣΤΙΒΟΣ: 7 χρυσά, 8 ασημένια και 3 χάλκινα οι Σερραίοι στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ στην Δράμα (695 φώτος)

Στην πόλη της Δράμας έγινε ο πρώτος όμιλος του διασυλλογικού πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών, το Σάββατο 4/5, ενώ ταυτόχρονα διεξήχθη το διασυλλογικό Πρωτάθλημα συνθέτων Κ16 Παγκορασίδων.

Στους αγώνες έλαβαν μέρος περισσότεροι 200 αθλητές και αθλήτριες από 26 αθλητικά σωματεία της Βορείου Ελλάδας.

Οι αθλητές των σερραϊκών συλλόγων (ΓΣ Σέρρες’93 και ΟΦΚΑ) που έλαβαν μέρος στους αγώνες κατέκτησαν 7 χρυσά, 8 ασημένια και 3 χάλκινα μετάλλια

Πρώτες θέσεις κατέκτησαν η ομάδα σκυταλοδρομίας 4χ100 του ΓΣ Σέρρες’93 (43’’,92), ο Ηλίας-Μιχαήλ Γεννίκης (ΟΦΚΑ) στον δίσκο (49,85μ), ο Γιώργος Αβατάγγελος (ΓΣ Σέρρες’93) στο επικοντώ με 4,70μ, ο Χρήστος Μουλιστάνος (ΟΦΚΑ) στη σφαίρα με 16.00μ, ο Αλέξανδρος Αθανασίου (ΓΣ Σέρρες’93) στο τριπλουν με 14,98μ, ο Γιώργος Φράγγογλου (ΟΦΚΑ) στο άλμα εις ύψος με 2.00μ και η Κατερίνα Δελή (ΓΣ Σέρρες’93) στα 1500μ με χρόνο 4’48’’82

Αναλυτικά οι επιδόσεις των Σερραίων αθλητών και αθλητριών ήταν:

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα συνθέτων Κ16 Παγκορασίδων

Στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα συνθέτων Κ16 Παγκορασίδων συμμετείχαν  την πρώτη θέση κατέλαβε η Παυλίνα Μπαδέκα (ΓΣ Σέρρες’93) και τη 2η θέση η Ελένη Αλεξιάδη (ΓΣ Σέρρες’93), ενώ την 1η θέση σε επίπεδο συλλόγων κατέκτησε ο ΓΣ Σέρρες’93 με  27 βαθμούς