ΣΤΙΒΟΣ: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Κ23): 26 σερραίοι στους αγώνες στο Στάδιο Αλκαζάρ της Λάρισας (live)

ΣΤΙΒΟΣ: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Κ23): 26 σερραίοι στους αγώνες στο Στάδιο Αλκαζάρ της Λάρισας (live)

Με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23,το οποίο πραγματοποιείται το Σαββατοκύριακο 28/29 Ιουλίου στη Λάρισα, στάδιο Αλκαζάρ, κλείνει ο κύκλος των συγκεκριμένων διοργανώσεων για τη θερινή περιόδο.

Οι σερραϊκές συμμετοχές είναι 12 αθλήτριες (9 από τον ΓΣ Σέρρες’93 και 3 από τον ΟΦΚΑ) και 14 αθλητές (11 από τον ΓΣ’ Σέρρες 93 και 3 από τον ΟΦΚΑ)

Αναλυτικά οι σερραίοι αθλητές και αθλήτριες που θα συμμετάσχουν στους αγώνες είναι:

ΝΕΕΣ

100Μ.

  • Παναγιώτα Ταμπούρη ΟΦΚΑ Σέρρες
  • Ιωάννα Δούμπα ΓΣ Σέρρες 93

200Μ.

  • Μαρία Μενέξη ΓΣ Σέρρες 93

400Μ.

  • Ζωή Τενεκατζή ΓΣ Σέρρες 93

800Μ.

  • Κατερίνα Δελή ΓΣ Σέρρες 93

1.500Μ.

  • Κατερίνα Δελή ΓΣ Σέρρες 93

100Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ

  • Βασιλική Σάββα ΓΣ Σέρρες 93
  • Μαρία Μενέξη ΓΣ Σέρρες 93

ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ

  • Θωμαή Καμήλαλη ΟΦΚΑ Σέρρες

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

  • Βασιλική Χαριστού – Παπανικολάου ΓΣ Σέρρες 93

ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ

  • Ιωάννα Νάτσιου ΓΣ Σέρρες 93

ΆΛΜΑ ΕΙΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

  • Ιωάννα Νάτσιου ΓΣ Σέρρες 93

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

  • Ραφαηλία Γρηγοριάδου ΟΦΚΑ Σέρρες

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

  • Θεοδώρα Αραμπατζή ΓΣ Σέρρες 93

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ100Μ

  • ΓΣ Σέρρες 93

 

 ΝΕΟΙ

100Μ.

  • Μιχάλης Παυλίδης ΓΣ Σέρρες 93
  • Χρήστος Σερμπίνης ΓΣ Σέρρες 93
  • Στάθης Παπαδόπουλος ΟΦΚΑ Σέρρες
  • Λάμπρος Τοπκάρογλου ΓΣ Σέρρες 93
  • Θανάσης Μαρτινάκης ΓΣ Σέρρες 93

200Μ.

  • Στάθης Παπαδόπουλος ΟΦΚΑ Σέρρες

400Μ.

  • Κώστας Γιαντζελίδης ΓΣ Σέρρες 93

1.500Μ.

  • Αλέξανδρος Κανακάρης ΓΣ Σέρρες 93

110Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ

  • Νίκος Σταθόπουλος ΓΣ Σέρρες 93

3.000Μ. STEEPL

  • Χρήστος Γιδουλίδης ΓΣ Σέρρες 93

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

  • Κώστας Κεφαλίδης ΓΣ Σέρρες 93

ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ

  • Βασίλης Μαρτινάκης ΓΣ Σέρρες 93

ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

  • Αλέξανδρος Αθανασίου ΓΣ Σέρρες 93

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

  • Χρήστος Μουλιστάνος ΟΦΚΑ Σέρρες

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

  • Μιχάλης Γεννίκης ΟΦΚΑ Σέρρες
  • Χρήστος Μουλιστάνος ΟΦΚΑ Σέρρες

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ100Μ

  • ΓΣ Σέρρες 93

Ύστερα από την επεξεργασία των δηλώσεων έγινε γνωστό πως δεν θα γίνει προκριματικός στα εξής αγωνίσματα:

Σάββατο (28/7)

Σφυροβολία Ανδρών
Δισκοβολία Γυναικών
Υψος Γυναικών
Ακοντισμός Γυναικών

Κυριακή (29/7)

Υψος Ανδρών
Ακοντισμός Ανδρών
Σφυροβολία Γυναικών
Επί κοντώ Γυναικών

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΛΑΡΙΣΑ – ΣΑΒΒΑΤΟ, 28ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

8:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Προπ. Ρίψεων / Όριο: 50,00μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 1,68μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

Προκριματικός

Όριο: 14,20μ.

9:00

100μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

9:15

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 37,00μ.

9:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Α

Προκριματικός

Όριο: 4,40μ.

9:20

110μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

9:40

400μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

10:05

400μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

10:30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 14,50μ.

10:40

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 11,80μ.

10:40

100μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

11:00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Γ

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 41,00μ.

11:00

100μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

17:30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

Προπ. Ρίψεων

18:00

100μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:15

110μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

18:36

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

18:50

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

18:56

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

19:10

400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:20

400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:30

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

19:40

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

19:50

1500μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

19:55

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

20:00

1500μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:05

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

20:10

3.000μ. με Φ.Ε.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

20:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

20:35

3.000μ. με Φ.Ε.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

21:00

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:10

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:20

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:30

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:40

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΛΑΡΙΣΑ – ΚΥΡΙΑΚΗ, 29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

8:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Προπ. Ρίψεων / Όριο: 46,00μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Α

Προκριματικός

Όριο: 1,96μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 5,60μ.

9:00

400μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

9:15

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 43,00μ.

9:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 3,50μ.

9:20

400μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

9:45

800μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

10:00

800μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

10:20

200μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

10:30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 12,00μ.

10:40

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

Προκριματικός

Όριο: 7,00μ.

10:45

200μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

11:00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 56,00μ.

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

17:30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

Προπ. Ρίψεων

18:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30

400μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:45

400μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:05

200μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

19:11

200μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

19:20

200μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

19:26

200μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

19:40

800μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:50

800μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:55

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

20:00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

20:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

20:10

5.000μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

20:40

5.000μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

21:05

4 X 400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:14

4 X 400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:20

4 X 400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:29

4 X 400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2