Τα «λιονταράκια» πάλεψαν στα ίσα τα μεγαθήρια στην Τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης

Τα «λιονταράκια» πάλεψαν στα ίσα τα μεγαθήρια στην Τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης

Γεμάτοι με εμπειρίες γύρισαν τα λιονταράκια του ΜΓΣ Πανσερραϊκός από τη συμμετοχή τους στην Τελική Φάση του Πανελληνίου μινι Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης σε αγώνες που πραγματοποιήθηκαν από την Πέμπτη 20 Ιουλίου έως την Κυριακή 23 Ιουλίου στα κολυμβητήρια Φαλήρου, Νέας Σμύρνης  και Γέρακα

Οι μικροί πολίστες του Ηλία Αννουσάκη βρέθηκαν στο 2ο όμιλο “φωτιά” όπου κλήθηκαν να αντιμετωπίσουν ομάδες με παράδοση και τίτλους όπως του Ναυτικού Ομίλου Πατρών, του Νηρέα Χαλανδρίου, του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού Πειραιώς.

Μπορεί να μην αποκόμισαν βαθμούς από τις αναμετρήσεις με τους αντιπάλους τους, όμως η συμμετοχή και μόνο στους τελικούς της διοργάνωσης, αποτελεί ένα μεγάλο βήμα για την ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός.

Οι παίκτες που αγωνίσθηκαν:

Θανάσης Τασάκος (τερματοφύλακας), Δημήτρης Καστανάρας, Γιώργος Ζαρούλιας, Βασίλης Τσέλιος, Λευτέρης Μπαχαρούδης, Φίλιππος Αβραμούδης, Σεραφείμ Κατζέλης, και Νέστωρας Βασάκος

Προπονητής Ηλίας Αννουσάκης

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η τελική κατάταξη των ομάδων στη διοργάνωση

2ος Όμιλος Κολυμβητήριο Γέρακα

Πέμπτη 20 Ιουλίου

  •  Νηρέας Χαλανδρίου – Παναθηναϊκός 3-20
  • Ναυτικός Όμιλος Πατρών – Ολυμπιακός Πειραιώς 6-14
  • Ρεπό: Πανσερραϊκός

Παρασκευή  21 Ιουλίου

  • Ολυμπιακός Πειραιώς – Νηρέας Χαλανδρίου 16-5
  • Πανσερραϊκός – Ναυτικός Όμιλος Πατρών 8-18
  • Ρεπό: Παναθηναϊκός

  • Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός Πειραιώς 9-7
  • Νηρέας Χαλανδρίου – Πανσερραϊκός 14-10
  • Ρεπό: Ναυτικός Όμιλος Πατρών

Σάββατο  22 Ιουλίου

  • Πανσερραϊκός – Παναθηναϊκός 3-21
  • Ναυτικός Όμιλος Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 17-4
  • Ρεπό: Ολυμπιακός Πειραιώς

  • Ολυμπιακός Πειραιώς – Πανσερραϊκός 24-3
  • Παναθηναϊκός – Ναυτικός Όμιλος Πατρών 13-7
  • Ρεπό: Νηρέας Χαλανδρίου

 

Η Βαθμολογία

  • Παναθηναϊκός 12
  • Ολυμπιακός Πειραιώς 9
  • Ναυτικός Όμιλος Πατρών 6
  • Νηρέας Χαλανδρίου 3
  • Πανσερραϊκός 0

1ος Όμιλος Κολυμβητήριο Φαλήρου

 Πέμπτη 20 Ιουλίου

  • ΠΑΟΚ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 6-8
  • Βουλιαγμένη – Ναυτική Ένωση Λάρισας 13-7
  • Ρεπό: Ναυτικός Όμιλος Χανίων

1ος Όμιλος Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης

Παρασκευή 21 Ιουλίου

  • Ναυτική Ένωση Λάρισας – ΠΑΟΚ 8-9
  • Ναυτικός Όμιλος Χανιών – Βουλιαγμένη 5-8
  • Ρεπό: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

1ος Όμιλος Κολυμβητήριο Φαλήρου

  • ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Ναυτική Ένωση Λάρισας 8-9
  • ΠΑΟΚ – Ναυτικός Όμιλος Χανίων 5-11
  • Ρεπό: Βουλιαγμένη

Σάββατο 22 Ιουλίου

  • Ναυτικός Όμιλος Χανίων – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 8-7
  • Βουλιαγμένη – ΠΑΟΚ 13-7
  • Ρεπό: Ναυτική Ένωση Λάρισας

  • Ναυτική Ένωση Λάρισας – Ναυτικός Όμιλος Χανίων 8-18
  • ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Βουλιαγμένη 2-1
  • Ρεπό: ΠΑΟΚ

Η Βαθμολογία

  1. Βουλιαγμένη 12
  2. Ναυτικός Όμιλος Χανίων 9
  3. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 3
  4. ΠΑΟΚ 3
  5. Ναυτική Ένωση Λάρισας 3

 

Κυριακή 9 Ιουλίου Κολυμβητήριο Πεντέλης

  •  1ος Ημιτελικός  Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός Πειραιώς 7-12
  • 2ος  Ημιτελικός Ναυτικός Όμιλος Χανίων – Παναθηναϊκός 6-10

Θέσεις 5-6

  • Παλαιό Φάληρο – Ναυτικός Όμιλος Πατρών 7-14

Θέσεις 7-8

  • ΠΑΟΚ – Νηρέας Χαλανδρίου 10-5

Μικρός Τελικός

  • Βουλιαγμένη –Ναυτικός Όμιλος Χανίων 7-11

Μεγάλος Τελικός

  • Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 13-6