ΕΠΣ Σερρών: Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 22-23/9/18

ΕΠΣ Σερρών: Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 22-23/9/18

Το πρόγραμμα των αγώνων των ομάδων της ΕΠΣ Σερρών για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 22/23 Σεπτεμβρίου διαμορφώνεται ως εξής: Επίλεκτη Κατηγορία  – 3η Αγωνιστική Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ. Λευκώνας – Νέος Σκοπός Λιθότοπος – Σκοτούσσα Νεοχώρι – Χείμαρρος Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ. Άνω Μητρούσι – SERRES 1800 – Προβατάς – Κάτω Καμήλα Χρυσό – […]

Κύπελλο Ερασιτεχνών ΕΠΣ Σερρών: Πέρασαν τα φαβορί – 2η Αγωνιστική – Α΄Φάσης 19 & 26/9

Κύπελλο Ερασιτεχνών ΕΠΣ Σερρών: Πέρασαν τα φαβορί  – 2η Αγωνιστική – Α΄Φάσης 19 & 26/9

Πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 19/2 οι αγώνες Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών του 1ου και 2ου Ομίλου και ένα παιχνίδι του 3ου Ομίλου στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης Τα αποτελέσματα και οι ομάδες που προκρίνονται στην επόμενη φάση είναι ΤΕΤΑΡΤΗ 19/9/18 4.30ΜΜ. 1ος Όμιλος ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ 3-2 ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ  3-0 ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ 0-1 […]

ΕΠΣ Σερρών αποτελέσματα 15-16/9/18 και η βαθμολογία

ΕΠΣ Σερρών αποτελέσματα 15-16/9/18 και η βαθμολογία

Επίλεκτη Κατηγορία  – 2η Αγωνιστική Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ. Σκοτούσσα – Λευκώνας 3-1 Χείμμαρος – Προβατάς 3-2  Νεοχώρι – Άνω Μητρούσι 1-1 Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ. SERRES 1800 – Χρυσό 2-3 Κάτω Καμήλα –  Νέος Σκοπός 0-0 Νέο Σούλι – Λιθότοπος 0-0 H Βαθμολογία (2 ματς) Χείμμαρος 6 Χρυσό 6 Σκοτούσσα 6 Κάτω […]

ΕΠΣ Σερρών: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 15/16-9

ΕΠΣ Σερρών: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 15/16-9

ΕΠΣ Σερρών 15-16/9/18 Επίλεκτη Κατηγορία  – 2η Αγωνιστική Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ. Σκοτούσσα – Λευκώνας Χείμμαρος – Προβατάς  Νεοχώρι – Άνω Μητρούσι Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ. SERRES 1800 – Χρυσό Κάτω Καμήλα –  Νέος Σκοπός Νέο Σούλι – Λιθότοπος Ανώτερη Κατηγορία  – 2η Αγωνιστική Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ. Α’ Όμιλος Καπνόφυτο – […]

Κλήρωση του κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών με τη συμμετοχή Πανσερραϊκού, Παραλιμνίου και Εθνικού Σιδηροκάστρου

Κλήρωση του κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών με τη συμμετοχή Πανσερραϊκού, Παραλιμνίου και Εθνικού Σιδηροκάστρου

Στην κλήρωση της 2η φάσης του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Σερρών που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης 4/9 συμμετείχαν και οι τρεις ομάδες της Γ εθνικής. Ο μεν Πανσερραϊκός κλήθηκε να αντιμετωπίσει την ομάδα της Ανατολής, όπου αγωνίζεται ένας πρώην παίκτης-σημαία του, ο Μπόζινταρ Τάντιτς, ενώ πρόεδρος της ομάδας είναι ο πρώην πρόεδρος του …Παναγιώτης Χαλκίδης. […]

ΕΠΣ Σερρών: Αυλαία των πρωταθλημάτων 2017-2018

ΕΠΣ Σερρών: Αυλαία των πρωταθλημάτων 2017-2018

ΕΠΣ Σερρών 2-3/6/18 Μπαράζ Ανόδου στην Επίλεκτη Κατηγορία Σάββατο 2 Ιουνίου 2018 Ροδόπολη – SERRES 1800 0-1 Στην Επίλεκτη Κατηγορία προβιβάστηκε η SERRES 1800 στην Ανώτερη Κατηγορία υποβιβάστηκε η Ροδόπολη   Β’ Κατηγορία Αγώνας Κατάταξης Πετρίτσι – Παλαιοκώμη 3-2 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ Επίλεκτη Κατηγορία/ PLAY OFF Η Τελική Βαθμολογία (10 Ματς) Σιδηρόκαστρο 30 Χρυσό 24 […]

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων των σερραϊκών ομάδων του Σαββατοκύριακου 19/20 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων των σερραϊκών ομάδων του Σαββατοκύριακου 19/20 Μαϊου

Football League Η 33η Αγωνιστική (20/5/18) Κυριακή 20 Μαΐου ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Λάρισας 7-0 (2’ Χαλκιαδάκης, 13’ Παντελάκης, 28-48’ Leo, 35’ Ξύδας, 45’ Τοli, 63’ Λεμονής) Καλλιθέα – Τρίκαλα 0-1 (86’ Σιαλμάς) Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Πόντου 2-1 (11’ Παπανίκου, 48’ Ευαγγέλου / 15’ Brito) Εργοτέλης – Αιγινιακός 5-1 (2’-70’πέν. Cuypers, 75’ Τσέλιος, 77’ […]

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 19/20 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα των αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 19/20 Μαϊου

Football League Η 33η Αγωνιστική (20/5/18) Κυριακή 20 Μαΐου ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Λάρισας (17:00, Γήπεδο Περιβολίων) Καλλιθέα – Τρίκαλα (17:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας) Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Πόντου (17:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων) Εργοτέλης – Αιγινιακός (17:00, Παγκρήτιο Στάδιο) Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:00 Web TV, Γήπεδο Αγυιάς) Άρης – Πανσερραϊκός (17:00 ΕΡΤ3, «Κλ. Βικελίδης») […]

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 12/13 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 12/13 Μαϊου

Football League Η 31η Αγωνιστική (12-13/5/18) Σάββατο 12 Μαΐου Εργοτέλης – Πανσερραϊκός 0-3 (32’ Νazim, 49’ Δούμτσιος, 70’ N’Nomo) Κυριακή 13 Μαΐου ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου 2-1 92’ Toli, 94’ Βρεττός / (32΄ Βεργώνης) Καραϊσκάκης Άρτας – ΟΦΗ 1-2 (42’ Ψιάνος /80-92’ Ντίνας) Τρίκαλα – Αιγινιακός 1-0 (82’ Σιαλμάς) Απόλλων Λάρισας – Παναιγιάλειος 3-2 […]

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 12/13 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 12/13 Μαϊου

Με δεκατέσσερις ποδοσφαιριστές στην αποστολή του ταξίδεψε ο Πανσερραϊκός για το Ηράκλειο της Κρήτης για το σημερινό (17:00 ΕΡΤ3) παιχνίδι με τον Εργοτέλη για την 31η αγωνιστική της Football league. Η Σερραϊκή αποστολή αποτελείται από λίγους που έχουν όμως «μεγάλη ψυχή» αφού αν και απλήρωτοι εδώ και μήνες, ξεχασμένοι σχεδόν από όλους κάνουν ένα ταξίδι-οδύσσεια […]