Τεχνική Κολύμβηση-ΜΓΣ Πανσερραϊκός: 6 Χρυσά 12 ασημένια 5 χάλκινα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στη Χίο!

Τεχνική Κολύμβηση-ΜΓΣ Πανσερραϊκός: 6 Χρυσά 12 ασημένια 5 χάλκινα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στη Χίο!

Φορτωμένη μετάλλια γύρισε η ομάδα της Τεχνικής Κολύμβησης του ΜΓΣ Πανσερραϊκός από την Χίο όπου στο Ιωνικό κολυμβητήριο διεξήχθη 11-14/7 το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών στην Τεχνική κολύμβηση, με τη συμμετοχή 486 κολυμβητών / τριών από 39 σωματεία όλης της χώρας.

Οι σερραίοι κατόρθωσαν να κατακτήσουν 6 χρυσά, 12 ασημένια και 5 χάλκινα μετάλλια.

  • Αποστολόπουλος Νικόλαος 3 χρυσά ( 50-100-200) δίπλα πέδιλα και αργυρό 50απνοη
  • Βαλαλάς Χρήστος χρυσό (50μ.)απνοη
  • Βακιρτζή Ηλιάνα χρυσό (50μ) απνοη
  • Μίχος Βασίλης 2η θέση (200μ) επιφάνεια
  • Καλογήρου Ματίνα 2η θέση (100 υποβρύχιο)
  • Πάντιος Χρήστος 2η θέση (50διπλα πεδ.)+ 3η θέση (100 διπλά πεδ.)
  • Ασκαριδης Σάββας 2η θέση στα (50επιφ. 50 απνοη) και 3η θέση στα (100επιφ.)
  • Τζιόγα Πασχαλία 2η θέση στα (50επιφ. 50απνοη) και 3η θέση στα 100 επιφ.
  • Δαβιτης Νικόλαος 3 η θέση στα. (50 απνοη)

Στα ομαδικά αγωνίσματα:

  • 4*100 εφήβων 1η θέση με (Ναυροζίδης  Βασιλης, Μίχος Βασίλης, Πλατινάρης Νίκος, Βαλαλάς Χρήστος)
  • 4*50 μικτή ομάδα Παμπαίδων Α’-Β’ 2η θέση με ( Τζιόγα Πασχαλία, Κόκκινο Ραφαήλ, Καραμουτσου Ελευθερία, Ασκαριδης Σάββας)
  • 4*100 επιφάνεια παίδων 2η θέση με
  • (Αποστολόπουλος Νικόλαος, Πάντιος Χρήστος, Μπογιατζής Νικόλαος, Δαβιτης Νικόλαος)
  • 4*100 δίπλα πέδιλα παίδων 2η θέση με (Πάντιος Χρήστος, Καλογήρου Ματίνα, Ρέκλου Μάρθα, Αποστολόπουλος Νικόλαος)
  • 4*200 εφήβων 3η θέση με
  • (Ναυροζίδης Βασιλης, Πλατινάρης Νίκος, Τζιόγας Κωσταντίνος, Μίχος Βασίλης)
  • 4*100 διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α’-Β’ 3η θέση με ( Δόξα Σοφία, Καραμούτσου Ελευθερία, Κόκκινος Ραφαήλ, Ασκαριδης Σάββας)

Αναλυτικά οι επιδόσεις όλως των αθλητών και αθλητριών της σερραϊκής ομάδας που μετείχαν στους αγώνες ήταν:

200 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΠΑΙ∆ΩΝ

  • 1 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – 2004 ΠΑΙ∆ 01:44.43
  • 4 ΠΑΝΤΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – 2004 ΠΑΙ∆ 01:51.13
  • 12 ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – 2004 ΠΑΙ∆ 02:05.14

200 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 25 ΝΗΣΟΥ∆Η ΜΑΡΘΑ – 2005 ΚΡ-Α 02:00.07
  • 28 ΝΑΥΡΟΖΙ∆ΟΥ ΕΥ∆ΟΞΙΑ – 2005 ΚΡ-Α 02:07.59

200 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 4 ΡΕΚΛΟΥ ΜΑΡΘΑ – 2004 ΚΡ-Α 01:58.83

800 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ

  • 6 ΝΑΥΡΟΖΙ∆ΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – 2002 ΕΦΗΒ 07:17.09

4Χ100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ mixed – ΠΑΜΠΑΙ∆ΩΝ Α

  • 3 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 03:53.67 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΡΑΦΑΗΛ 2007 / ΑΣΚΑΡΙ∆ΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 2006

4Χ100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ mixed – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ Α

  • 3 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 03:53.67 (∆ΟΞΑ ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΙΑ 2006 /ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 2006 )

50 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΑΝ∆ΡΩΝ

  • 4 ΧΑΤΖΗΗΛΙΑ∆ΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ – 1996  00:20.42

50 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ

  • 4 ΜΙΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – 2002 00:17.77
  • 7 ΤΖΙΟΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – 2003 00:18.12
  • 8 ΠΛΑΤΙΝΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΗΛΙΑΣ – 2003 00:18.48

50 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΕΦΗΒΩΝ

  • 10 ΣΕΡΕΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 2002 00:21.93
  • 13 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝ∆ΡΕΑΣ – 2003 00:22.22
  • 25 ΣΥΡΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – 2002 00:25.74

50 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΝΕΑΝΙ∆ΩΝ

  • 16 ΜΠΑΓΚΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ – 2002 ΝΕΑΝ 00:25.63

50 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΜΠΑΙ∆ΩΝ Α

  • 2 ΑΣΚΑΡΙ∆ΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ – 2006 ΠΠ-Α 00:21.65

50 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ Α

  • 2 ΤΖΙΟΓΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑ – 2006 ΠΚ-Α 00:22.01
  • 4 ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – 2006 ΠΚ-Α 00:22.63

50 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ Α

  • 8 ∆ΟΞΑ ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΙΑ – 2006 ΠΚ-Α 00:26.55

50 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΜΠΑΙ∆ΩΝ Β

  • 5 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΡΑΦΑΗΛ – 2007 ΠΠ-Β 00:23.39

100 M Y/B – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 2 ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ – 2004 ΚΡ-Α 00:44.75

4Χ200 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΙ∆ΩΝ

  • 5 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 07:25.43  ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ,ΠΑΝΤΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ,  ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ∆ΑΒΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4Χ50 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ mixed – ΠΑΜΠΑΙ∆ΩΝ Α

  • 2 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 01:28.70 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΡΑΦΑΗΛ, ΑΣΚΑΡΙ∆ΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

4Χ50 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ mixed – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ Α

  • 2 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 01:28.70 ΤΖΙΟΓΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑ, ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΟΥ

200 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ

  • 2 ΜΙΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – 2002 01:31.52
  • 4 ΝΑΥΡΟΖΙ∆ΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – 2002 01:31.81
  • 11 ΠΛΑΤΙΝΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΗΛΙΑΣ – 2003 01:40.18
  • 15 ∆ΑΒΙΤΗΣ ΖΩΗΣ – 2002 01:45.98

200 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΝΕΑΝΙ∆ΩΝ

  • 8 ΓΕΩΡΓΙΑ∆ΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – 2002 01:48.16

200 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΕΦΗΒΩΝ

  • 8 ΣΕΡΕΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 2002 01:45.96
  • 13 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝ∆ΡΕΑΣ – 2003 01:49.32

200 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • 5 ΛΙΑΜΠΑ ΜΑΡΙΑ – 1998 02:03.51

4Χ200 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ

  • 3 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 06:25.82 ΝΑΥΡΟΖΙ∆ΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΠΛΑΤΙΝΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΗΛΙΑΣ,  ΤΖΙΟΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ , ΜΙΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

4Χ100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ mixed – ΠΑΙ∆ΩΝ

  • 2 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 03:28.44 ΠΑΝΤΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ , ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4Χ100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ mixed – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 2 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 03:28.44 ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ , ΡΕΚΛΟΥ ΜΑΡΘΑ

4Χ50 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ mixed – ΑΝ∆ΡΩΝ

  • 8 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 01:23.82 ΧΑΤΖΗΗΛΙΑ∆ΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1996 ,ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝ∆ΡΕΑΣ 2003

4Χ50 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ mixed – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • 8 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 01:23.82 ΛΙΑΜΠΑ ΜΑΡΙΑ 1998, ΓΕΩΡΓΙΑ∆ΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 2002

100 M ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΙ∆ΩΝ

  • 9 ∆ΑΒΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – 2005  00:44.77

100 M ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 12 ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ – 2004 ΚΡ-Α 00:50.20
  • 17 ΝΗΣΟΥ∆Η ΜΑΡΘΑ – 2005 ΚΡ-Α 00:51.29
  • 28 ΝΑΥΡΟΖΙ∆ΟΥ ΕΥ∆ΟΞΙΑ – 2005 ΚΡ-Α 00:56.10

100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΠΑΙ∆ΩΝ

  • 1 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – 2004 00:46.04
  • 3 ΠΑΝΤΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – 2004 00:48.27
  • 11 ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – 2004 00:54.41

100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 5 ΡΕΚΛΟΥ ΜΑΡΘΑ – 2004 ΚΡ-Α 00:54.31

100 M ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΜΠΑΙ∆ΩΝ Α

  • 3 ΑΣΚΑΡΙ∆ΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ – 2006 ΠΠ-Α 00:49.58

100 M ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ Α

  • 3 ΤΖΙΟΓΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑ – 2006 ΠΚ-Α 00:50.00
  • 11 ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – 2006 ΠΚ-Α 00:52.52

100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ Α

  • 9 ∆ΟΞΑ ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΙΑ – 2006 ΠΚ-Α 00:58.54

100 M ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΜΠΑΙ∆ΩΝ Β

  • 4 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΡΑΦΑΗΛ – 2007 ΠΠ-Β 00:54.69

100 M Y/B – ΕΦΗΒΩΝ

  • 8 ΤΖΙΟΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – 2003 00:39.64

100 M Y/B – ΝΕΑΝΙ∆ΩΝ

  • 7 ΓΕΩΡΓΙΑ∆ΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – 2002 00:46.81

4Χ100 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΠΑΙ∆ΩΝ

  • 2 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 03:04.16 14 (ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΠΑΝΤΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ∆ΑΒΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

4Χ100 Μ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 8 Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 03:28.87 (ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ, ΝΗΣΟΥ∆Η ΜΑΡΘΑ,  ΝΑΥΡΟΖΙ∆ΟΥ ΕΥ∆ΟΞΙΑ, ΡΕΚΛΟΥ ΜΑΡΘΑ)

100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΑΝ∆ΡΩΝ

  • 5 ΧΑΤΖΗΗΛΙΑ∆ΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ – 1996  00:46.39

100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • 17 ΛΙΑΜΠΑ ΜΑΡΙΑ – 1998 00:59.10

100 M ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ

  • 5 ΜΙΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – 2002 00:40.10
  • 9 ΠΛΑΤΙΝΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΗΛΙΑΣ – 2003 00:41.10
  • 16 ∆ΑΒΙΤΗΣ ΖΩΗΣ – 2002 00:44.01

100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΕΦΗΒΩΝ

  • 12 ΣΕΡΕΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 2002 00:47.71 .
  • 13 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝ∆ΡΕΑΣ – 2003 00:47.72

100 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΝΕΑΝΙ∆ΩΝ

  • 25 ΜΠΑΓΚΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ – 2002 00:57.71

5Ο M ΑΠΝΟΗ – ΠΑΙ∆ΩΝ

  • 2 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – 2004  00:16.52
  • 3 ∆ΑΒΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – 2005 ∆ 00:17.23

5Ο M ΑΠΝΟΗ – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 5 ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ – 2004 00:20.19
  • 14 ΝΗΣΟΥ∆Η ΜΑΡΘΑ – 2005 00:22.49

5Ο M ΑΠΝΟΗ – ΠΑΜΠΑΙ∆ΩΝ Α

  • 2 ΑΣΚΑΡΙ∆ΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ – 2006 00:19.59

5Ο M ΑΠΝΟΗ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ Α

  • 2 ΤΖΙΟΓΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑ – 2006 00:21.23

400 M Υ/Β – ΕΦΗΒΩΝ

  • 5 ΤΖΙΟΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – 2003 03:40.11

400 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΠΑΙ∆ΩΝ

  • 5 ΠΑΝΤΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – 2004 04:01.62
  • 9 ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – 2004 04:25.22

400 Μ ∆ΙΠΛΑ ΠΕ∆ΙΛΑ – ΚΟΡΑΣΙ∆ΩΝ

  • 4 ΡΕΚΛΟΥ ΜΑΡΘΑ – 2004 04:14.10