Τεχνική Κολύμβηση: Οι αθλητές του ΜΓΣ Πανσερραϊκός γύρισαν φορτωμένοι μετάλλια από το Χειμερινό Πρωτάθλημα (φώτος)

Οι 19 αθλητές και οι 12 αθλήτριες κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο 44 φορές συγκεντρώνοντας 10 χρυσά 22 ασημένια και 12 χάλκινα μετάλλια.

Τεχνική Κολύμβηση: Οι αθλητές του ΜΓΣ Πανσερραϊκός γύρισαν φορτωμένοι μετάλλια από το Χειμερινό Πρωτάθλημα (φώτος)

Στους Χειμερινούς Αγώνες Τεχνικής Κολύμβησης Βορείου Ελλάδας που διεξήχθησαν το διήμερο 18-19 Μαρτίου 2017 στο Κολυμβητήριο της Πτολεμαϊδας και διοργάνωσε ο αθλητικός σύλλογος Δελφίνια Πτολεμαϊαδας συμμετείχε η ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός.

Στους αγώνες που συμμετείχαν περισσότεροι από 250 αθλητές από 24 σωματεία, ο σερραϊκός σύλλογος αποτελούμενος από 19 αθλητές και 12 αθλήτριες κατάφερε να ανέβει στο βάθρο 44 φορές συγκεντρώνοντας 10 χρυσά 22 ασημένια και 12 χάλκινα μετάλλια.

Αναλυτικά οι επιδόσεις και τα αποτελέσματα των αθλητών

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

ΑΝΔΡΩΝ

  • Βασίλης Νάνου  1ος 50μ. Επιφάνειας, 3ος 100μ. Επιφάνειας, 3ος 50μ. Απνοή
  • Στέλιος Χατζηηλιάδης 2ος 100μ. Διπλά Πέδιλα, 5ος 50μ. Απνοή, Υπέρβαση 15μ. 50μ. Διπλά Πέδιλα
  • Γιάννης Σπυρόπουλος 2ος 200μ. Επιφάνειας
  • Θεοφάνης Κόκκινος 2ος 100μ. Επιφάνειας 2ος 100μ. Υποβρύχιο, 4ος 50μ. Απνοή
  • Λευτέρης Γιανανκίδης 5ος 50μ. Επιφάνειας, Ακυρ. 50μ. Απνοή

 

ΕΦΗΒΩΝ

  • Χρήστος Καρακασίδης 4ος 50μ. Απνοή, 5ος 50μ.Επιφάνειας, 5ος 100μ Επιφάνειας
  • Αλέξανδρος Κααογλανίδης 1ος 50μ. Απνοή, 2ος 100μ. Υποβρύχιο, 3ος 50μ. Επιφάνειας
  • Ακυρ.στα 4Χ100 Επιφάνειας με τους: Χρήστος Καρακασίδη, Ζώη Δαβίτη, Νίκο Πλατινάρη και Αλέξανδρο Καραογλανίδη

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  • Ηλιάνα Κώστογλου 1η 50μ. Απνοή, 1η 100μ. Υποβρύχιο, 1η 50μ. Επιφάνειας
  • Κωνσταντίνα Σκουλίδου 5η 50μ. Απνοή, 6η 50μ. Επιφάνειας,  8η 100μ. Επιφάνειας
  • Κωνσταντίνα Θωμαϊδου 7η 50μ. Επιφάνειας, Ακυρ. 100μ. Επιφάνειας, Εγκατ.200μ.Επιφάνειας
  •  Ακυρ.4χ100 Επιφάνειας με τις: Κωνσταντίνα Θωμαϊδου, Κωνσταντίνα Αχτσή, Ελευθερία Γεωργιάδου και Ηλιάνα Κώστογλου

ΠΑΙΔΩΝ

  • Βασίλης Ναυροζίδης 2ος 50μ. Επιφάνειας, 3ος 100μ. Επιφάνειας, 3ος 400μ. Επιφάνειας
  • Ζώης Δαβίτης 1ος 800μ. Επιφάνειας, 4ος 50μ. Απνοή,  5ος 100μ. Επιφάνειας
  • Νίκος Πλατινάρης 5ος 50μ. Επιφάνειας, 6ος 100μ. Επιφάνειας, 10ος 400μ. Διπλά Πέδιλα
  • Χρήστος Βαλαλάς 1ος 50μ. Απνοή, 1ος 50μ. Επιφάνειας, Υπέρβαση 15μ. 100μ. Επιφάνειας
  • Ευθύμης Μπογιατζής 9ος 400μ. Διπλά Πέδιλα, 13ος 50μ. Διπλά Πέδιλα, 15ος 100μ. Διπλά Πέδιλα
  • Θεολόγης Λιούσας 12ος 50μ. Διπλά Πέδιλα, 16ος 200μ. Διπλά Πέδιλα, 17Ος 100μ. Διπλά Πέδιλα
  • Κώστας Τζιόγας 2ος 200μ. Επιφάνειας 2ος 800μ. Επιφάνειας, 4ος 400μ Επιφάνειας
  • Θανάσης Σερέτης 2ος 100μ. Υποβρύχιο, 7ος 200μ. Διπλά Πέδιλα, 8ος 50μ. Απνοή
  • 1η Θέση στα 4Χ200 Επιφάνειας με τους: Βασίλη Ναυροζίδη, Ζώη Δαβίτη, Κώστα Τζιόγα και Χρήστο Βαλαλά
  • 2η Θέση στα 4Χ100 Επιφάνειας με τους: Χρήστο Βαλαλά, Κώστα Τζιόγα, Θανάση Σερέτη και Βασίλη Ναυροζίδη

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  • Ελευθερία Γεωργιάδου 2η 50μ. Απνοή, 3η 100μ. Επιφάνειας, Υπέρβαση 15μ. 50. Επιφάνειας
  • Κωνσταντίνα Αχτση 8η 100μ. Επιφάνειας, Εγκατ. 200μ. Επιφάνειας
  • Ηλιάνα Βακιρτζή 4η 50μ. Απνοή, 5η50μ. Επιφάνειας, 11η 100μ. Επιφάνειας

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’

  • Νίκος Μπογιατζής 2ος 100μ. Διπλά Πέδιλα, 2ος 400μ. Διπλά Πέδιλα, 2ος 50μ. Διπλά Πέδιλα
  • 1η Θέση 4Χ100 Επιφάνειας με τους: Δημήτρη Πατσάογλου, Βασίλη Καρακασίδη, Γιώργο Καζακίδη και Νίκο Μπογιατζή

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’

  • Σταματία Καλογήρου 3η 100μ. Επιφάνειας, 4η 50μ. Επιφάνειας 5η 200μ. Επιφάνειας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’

  • Γιώργος Καζακίδης 2ος 50μ. Επιφάνειας, 2ος 100μ. Επιφάνειας, 3ος 200μ. Επιφάνειας
  • Δημήτρης Πατσάογλου 2ος 200μ. Επιφάνειας, 4ος 50μ. Επιφάνειας, Άκυρ. 100μ. Επιφάνειας
  • Βασίλης Καρακασίδης 2ος 400μ. Διπλά Πέδιλα, 3ος 100μ. Διπλά Πέδιλα, 4ος 50μ. Διπλά Πέδιλα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

  • Μάρθα Νησούδη 2η 50μ. Επιφάνειας, 3η 100μ. Επιφάνειας, 3η 200μ. Επιφάνειας
  • Ευδοξία Ναυροζίδου 2η 200μ. Επιφάνειας, 5η 100μ. Επιφάνειας, Ακυρ. 50μ. Επιφάνειας

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

  • Πασχαλία Τζιόγα 2η 50μ. Επιφάνειας, 2η 100μ. Επιφάνειας, 3η 200μ. Επιφάνειας
  • Κοραλία Λώτη 4η 100μ. Επιφάνειας, 7η 50μ. Επιφάνειας. Εγκατ. 200μ. Επιφάνειας
  • Ευριδίκη Πατσάογλου 6η 100μ. Διπλά Πέδιλα, 6η 200μ. Διπλά Πέδιλα, 8η 50μ. Διπλά Πέδιλα