Τουρνουά πόλο μινι παίδων Πανσερραϊκού (φωτορεπορταζ)

Τουρνουά πόλο μινι παίδων Πανσερραϊκού (φωτορεπορταζ)

Στο κλειστό κολυμβητήριο των Σερρών ξεκίνησε το Σάββατο και ολοκληρώθηκε την Κυριακή (16/11) το τουρνουά πόλο μινι παίδων με τη συμμετοχή ομάδων των ΠΑΟΚ, ΑΘΩΣ, Ν.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ, ΚΑΒΑΛΑ, ΕΑΤΕΚ καιΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ. Οι ομάδες χωρίστηκαν σε δύο ομίλους με τον Πανσερραϊκό και τον ΠΑΟΚ να αγωνίζονται με δύο ομάδες. Το Σάββατο 15/11 έγιναν οι προκριματικοί αγώνες.

Μεγάλος νικητής του τουρνουά ο ΠΑΟΚ, καθώς στον τελικό αγωνίστηκαν οι δύο ομάδες του ΠΑΟΚ (ΠΑΟΚ-ΠΑΟΚ2)

Η τελική κατάταξη των ομάδων που συμμετείχαν στο τουρνουά έχει ως εξής
1       ΠΑΟΚ
2       ΠΑΟΚ
3       ΚΑΒΑΛΑ
4       Ν.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ
5       ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
6       ΑΘΩΣ
7       ΕΑΤΕΚ
8       ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Οι φωτογραφίες είναι από το παιχνίδι Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ στις 7.30μμ όπου νίκησε ο ΠΑΟΚ με σκορ 20-4. Οι αγωνες συνεχίζονται αύριο Κυριακή 16/11 με τους ημιτελικούς και τον τελικό να διεξάγεται στις 16.00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ Βαθμοί
ΠΑΟΚΝ.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΘΩΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

96

3

0

 
Β’ ΟΜΙΛΟΣ Βαθμοί
ΠΑΟΚ2ΚΑΒΑΛΑ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 2

ΕΑΤΕΚ

96

3

0

 
ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
  Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓ. 12:00 ΠΑΟΚ2 – ΚΑΒΑΛΑ (15 – 8)13:00 ΕΑΤΕΚ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 2 (4 – 19)
2η ΑΓ. 15:00 ΠΑΟΚ 2 – ΕΑΤΕΚ (18 – 7)18:30 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 2 – ΚΑΒΑΛΑ(8 – 16)
3η ΑΓ. 21:30 ΠΑΟΚ 2 – ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 2 (13 – 4)22:30 ΕΑΤΕΚ – ΚΑΒΑΛΑ (11 – 15)
 
  Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓ. 10:00 ΠΑΟΚ – ΑΘΩΣ  (17 – 9)11:00 ΝΕΛ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  (18 – 7)
2η ΑΓ. 14:00 ΠΑΟΚ – ΝΕΛ  ( 16 – 6)17:30 ΑΘΩΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  (15 – 3)
3η ΑΓ. 19:30 ΠΑΟΚ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  (20 – 4)20:30 ΑΘΩΣ – ΝΕΛ  (8 – 12)
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
09:00    1ος Α’ Ομίλου (ΠΑΟΚ) – 2ος Β’ Ομίλου (ΚΑΒΑΛΑ)
14  –  11
10:00    2ος Α’ Ομίλου (ΝΕΛ) – 1ος Β’ Ομίλου (ΠΑΟΚ2)
4  –  11
15:00    Ηττημένοι       ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
       ΝΕΛ – ΚΑΒΑΛΑ
 6 – 11
16:00    Νικητές           ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΑΟΚ  –  ΠΑΟΚ2
8  –  8
            9  –  10 (ΠΕΝ.)
11:00    3ος Α’ Ομίλου (ΑΘΩΣ) – 4ος Β’ Ομίλου (ΕΑΤΕΚ)
11  –  6
12:00    4ος Α’ Ομίλου (ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ) – 3ος Β’ Ομίλου (ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ2)
1  –  7
13:00    Ηττημένοι       7 – 8    ΘΕΣΗ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  –  ΕΑΤΕΚ
 4 – 9
14:00    Νικητές           5 – 6    ΘΕΣΗ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ2  –  ΑΘΩΣ
7 – 7
10 –  9 (ΠΕΝ.)