ΒΟΛΕΪ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στο φιλέ το Σαββατοκύριακο 3/4 Φεβρουαρίου

ΒΟΛΕΪ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στο φιλέ το Σαββατοκύριακο 3/4 Φεβρουαρίου

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

Τελευταία 14η Αγωνιστική  – Σάββατο 3/2/18) 4μμ.

  • Άθλος Ορεστιάδας – ΑΟ Ορεστιάδας 3-0
    • σετ; 25-13,25-15,25-18
  • ΑΟ Σερρών – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2
    • σετ: 18-25, 25-18, 21-25,25-19,15-7
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Άρης Θεσσαλονίκης 3-0
    • σετ: 27-25,25-17,25-21
  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 3-1
    • σετ: 34-32,25-23,19-25,25-20

H Βαθμολογία σε 14 ματς

  1. Άθλος Ορεστιάδας 36β. (39-14)
  2. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 29β. (3520)
  3. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 28β. (3320)
  4. Απόλλων Καλαμαριάς 27β. (33-21)
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 18β. (2431)
  6. ΑΟ Σερρών 14β. (2434)
  7. *ΓΕ Αλεξανδρούπολης 8β. (1634)
  8. ΑΟ Ορεστιάδας 5β. (8-38)

*Η ΓΕ Αλεξανδρούπολης έχει μείον τρεις βαθμούς, λόγω αποχώρησής της από το αντίστοιχο πρωτάθλημα Παίδων.

Τα σετ (18-25, 25-18, 21-25, 25-19, 15-7)τελευταία αγωνιστική για φετος στο πρωτάθλημα της Α2 του βόλεϊ και η ομάδα του…

Posted by Ανεξάρτητος on Saturday, February 3, 2018

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Πρωτάθλημα Ανδρών  – 1ος Όμιλος (20-21/1/18)

6η Αγωνιστική – 1ος Όμιλος (3-4/2/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • Έβρος Σουφλίου – ΑΟ Καβάλας 3-0

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Ερμογένης Ξάνθης 1-3
  • Ελπίς Σερρών – Άρτεμις Σερρών 0-3

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 17
  2. Έβρος Σουφλίου 16
  3. ΑΟ Καβάλας 9
  4. Άρτεμις Σερρών 5
  5. Ελπίς Σερρών 4
  6. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3

 Επόμενη 7η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • ΑΟ Καβάλας – Ερμογένης Ξάνθης
  • Άρτεμις Σερρών – Έβρος Σουφλίου
  • Ελπίς Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Γυναικών – 2ος Όμιλος

Η 8η Αγωνιστική (3-4/1/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΓΣ Δράμας 0-3
  • Γαία Δράμας – Άρτεμις Σερρών 3-2

Ρεπό: Ερμογένης Ξάνθης

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 17
  2. Ερμογένης Ξάνθης 14
  3. Άρτεμις Σερρών 9
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. Γαία Δράμας 2

Η Επόμενη 9η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • ΓΣ Δράμας – Γαία Δράμας
  • Άρτεμις Σερρών – Ερμογένης Ξάνθης

Ρεπό: Αμυγδαλεώνας Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 1ος Όμιλος

Οι Αναμετρήσεις της (3-4/2/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • ΆΟ Σερρών – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής (9η Εξ Αναβολής Αγωνιστική) 0-3

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

  • ΑΕ Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (10η Αγωνιστική) 3-2
  • Έβρος Σουφλίου – ΑΟ Καβάλας (10η Αγωνιστική) 3-0 α.α
  • ΑΟ Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (8η Εξ Αναβολής Αγωνιστική, Μετατέθηκε για 25/2)
  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Καβάλας (7η Εξ αναβολής Αγωνιστική) Μετατέθηκε για τις 10/2/18

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 23
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14
  3. **ΑΟ Καβάλας 3
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 8
  5. *ΆΟ Σερρών -3
  •  *ΑΟ Καβάλας με 2 ματς λιγότερα
  • **ΆΟ Σερρών με 1 ματς λιγότερο
  • Ο ΑΟ Σερρών, ΑΟ Καβάλας και ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής έχουν από ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

 Οι Αναμετρήσεις της (10-11/2/18)

  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Καβάλας (7η Εξ αναβολής Αγωνιστική)

(9η Εξ Αναβολής Αγωνιστική), ΔΑΚ Κοιλάδας

Posted by Ανεξάρτητος on Saturday, February 3, 2018

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 1ος Όμιλος

  • Το Πρωτάθλημα της κανονικής σεζόν ολοκληρώθηκε!

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 15
  2. Ερμογένης Ξάνθης 12
  3. ΑΟ Σερρών 9
  4. ΓΕ Αλεξανδρούπολης -6

*H ΓΕ Αλεξανδρούπολης έχει 2  μηδενισμούς και -6 βαθμούς

 Στη Φάση των  Play Off προκριθήκαν από τον 1ο Όμιλο ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής και Ερμογένης Ξάνθης, ο ΑΟ Σερρών αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του θεσμού, ενώ από το 2ο Όμιλο προκρίθηκαν Έβρος Σουφλίου και ΑΟ Ορεστιάδας

Τα ματς των Play Off θα αρχίσουν το Σαββατοκύριακο (10-11/2/18), χωρίς την εκπροσώπηση κάποιας σερραϊκής ομάδας.

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 1ος Όμιλος

Η 8η Αγωνιστική (3-4/2/18)

Κυριακή 4 Φεβρουρίου

  • Άρτεμις Σερρών – ΑΟ Καβάλας2, 3-1
  • 7.30μμ. Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΓΣ Δράμας, Μετατέθηκε για τις 17/2/18

Ρεπό Γαϊα Δράμας

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 15
  2. Γαϊα Δράμας 14
  3. Άρτεμις Σερρών 8
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 8
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

Η Επόμενη 9η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • ΑΟ Καβάλας2 – Γαϊα Δράμας
  • ΓΣ Δράμας – Άρτεμις Σερρών

Ρεπό: Αμυγδαλεώνας Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων – 1ος Όμιλος

H 8η Αγωνιστική (3-4/2/18)

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

  • 5.30μμ Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΓΣ Δράμας, Μετατέθηκε για τις 10/2/18

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 15
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 6
  3. ΓΣ Δράμας 3
  4. Άρτεμις Σερρών 0

Επόμενη 9η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • ΓΣ Δράμας – Άρτεμις Σερρών

Γράψτε το σχόλιό σας...