ΒΟΛΕΪ: Επιστροφή στο φιλέ για τις σερραϊκές ομάδες το Σαββατοκύριακο 13/14-1

ΒΟΛΕΪ: Επιστροφή στο φιλέ για τις σερραϊκές ομάδες το Σαββατοκύριακο 13/14-1

Επιστρέφουν στην αγωνιστική δράση οι σερραϊκές ομάδες στο βόλεϊ, μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Η ομάδα του ΑΟ Σερρών έχει δύσκολο έργο καθώς αντιμετωπίζει την 2η του βαθμολογικού πίνακα Ελπιδα Αμπελοκήπων στην Θεσσαλονίκη το βράδυ του Σαββάτου 13/1.

 Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

11η Αγωνιστική (Σάββατο 13/1)

  • 6μμ. Απόλλων Καλαμαριάς – Άθλος Ορεστιάδας, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • 6μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Γήπεδο Μίκρας
  • 7μμ. ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης, Γήπεδο Νίκος Σαμαράς
  • 7.30μμ. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – AO Σερρών, Γήπεδο Ι. Λεμονίδης

 

Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. Άθλος Ορεστιάδας 24β. (27-13)
  2. Ελπίς Αμπελοκήπων 23β. (28–12)
  3. Απόλλων Καλαμ 21β. (25-15)
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 19β. (22-14)
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 16β. (20-19)
  6. ΑΟ Σερρών 9β. (15-24)
  7. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 8β. (12-24)
  8. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (2-30)

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Πρωτάθλημα Ανδρών

1ος Όμιλος

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

 

Η Επόμενη – 5η Αγωνιστική

(20-21/1/18)

  • Έβρος Σουφλίου – Ερμογένης
  • Ελπίς Σερρών – ΑΟ Καβάλας
  • Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας

 

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 12
  2. Ερμογένης Ξάνθης 12
  3. ΑΟ Καβάλας 6
  4. Ελπίς Σερρών 4
  5. Άρτεμις Σερρών 1
  6. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 1

 

Πρωτάθλημα Γυναικών – 2ος Όμιλος

Η 6η Αγωνιστική (13-14/1/18) 

Σάββατο 13/1/18

  • 5μμ. ΓΣ Δράμας – Άρτεμις Σερρών, ΔΗΓΑ Δράμας
  • 5.30μμ. Αμυγδαλεώνας – Ερμογένης ,

Ρεπό: Γαία Δράμας

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 11
  2. Άρτεμις Σερρών 8
  3. Ερμογένης Ξάνθης 8
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. Γαία Δράμας 0

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 1ος Όμιλος 

Η 7η Αγωνιστική (13-14/1/18)

Σάββατο 13/1/18

  • 11.30πμ. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Έβρος Σουφλίου, ΔΑΚ Κομοτηνής

Κυριακή 14/1/18

  • 3μμ. ΆΟ Σερρών – ΑΟ Καβάλας, ΔΑΚ Κοιλάδας  

Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

 

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 12
  2. Έβρος Σουφλίου 12
  3. ΑΟ Καβάλας 6
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3
  5. ΆΟ Σερρών 0

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 1ος Όμιλος

5η Αγωνιστική (13-14/1/18)

Σάββατο 13/1/18

  • 11πμ. ΓΕ Αλεξανδρούπολης Ερμογένης Ξάνθης,

Κυριακή 14/1/18

  • 1μμ. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών, ΔΑΚ Κομοτηνής

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 9
  2. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 6
  3. ΑΟ Σερρών 6
  4. ΓΕ Αλεξανδρούπολης -3

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 1ος Όμιλος

Η 5η Αγωνιστική (13-14/1/18)

Κυριακή 14/1/18

  • 3.00μμ. ΓΣ Δράμας – Γαία Δράμας,
  • 7.30μμ Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Άρτεμις Σερρών, Γήπεδο Αμυγδαλεώνα

Ρεπό: ΑΟ Καβάλας2

 

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 9
  2. ΓΣ Δράμας 9
  3. Άρτεμις Σερρών 3
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων – 1ος Όμιλος 

Η 5η Αγωνιστική (13-14/1/18) 

Κυριακή 14/1/18

  • 5.00μμ. ΓΣ Δράμας – Γαία Δράμας, ΔΗΓΑ Δράμας
  • 5.30μμ. Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Άρτεμις Σερρών, Γήπεδο Αμυγδαλεώνα

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 6
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  3. ΓΣ Δράμας 3
  4. Άρτεμις Σερρών 0

Γράψτε το σχόλιό σας...