ΒΟΛΕΪ: Φινάλε για τον ΑΟ Σερρών με τελευταία εμφάνιση στην Α2 κόντρα στον Πήγασο στο ΔΑΚ

ΒΟΛΕΪ: Φινάλε για τον ΑΟ Σερρών με τελευταία εμφάνιση στην Α2 κόντρα στον Πήγασο στο ΔΑΚ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

26η Αγωνιστική (Σάββατο 13/4 6μμ)

  • » 6μμ. ΑΟ Σερρών – Πήγασος Πολίχνης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • » Αναγέννηση Άρτας – ΑΕΝ Πανοράματος
  • » ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΣΦΚ Πιερικός
  • » ΧΑΝΘ – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων
  • » ΑΜΣ Νέστωρ – ΑΣ Μακεδονικός
  • » ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας

Ρεπό: ΣΠΑ Καρδίτσας

Βαθμολογία (25 ματς)

  1. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 64β. (68-17)
  2. ΧΑΝΘ 64β. (66-13)
  3. Πήγασος Πολίχνης 60β. (64-20)
  4. ΑΣ Μακεδονικός 41β. (47-36)
  5. ΑΕΝ Πανοράματος 34β. (45-46)
  6. ΣΦΚ Πιερικός 33β. (44-45)
  7. ΣΠΑ Καρδίτσας 33β. (44-46)
  8. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 32β. (41-45)
  9. ΑΜΣ Νέστωρ 31β. (42-46)
  10. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 26β. (38-53)
  11. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 14β. (25-61)
  12. ΑΟ Σερρών 9β.(11-63)
  13. Αναγέννηση Άρτας 9β.(21-65)

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

7η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Σάββατο 13/4/19

  • » Έβρος Σουφλίου – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

Η  ομάδα Παίδων του ΑΟ Σερρών ολοκλήρωσε για φέτος τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις

Πρωταθλητής ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ αναδείχθηκε ο ΑΟ Ορεστιάδας

Η Τελική Βαθμολογία (10 ματς)

  1. ΑΟ Ορεστιάδας 27β. (27-5)
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22β. (24-9)
  3. Άθλος Ορεστιάδας 18β. (19-14)
  4. Έβρος Σουφλίου 14β. (16-14)
  5. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 6β. (6-22)
  6. *ΑΟ Σερρών -6β. (2-30)

Ο ΑΟ Σερρών έχει δύο μηδενισμούς και αφαίρεση 6β.

Έβρος Σουφλίου και ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής με ματς λιγότερο


ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

9η Αγωνιστική (6-7/4/19)

Σάββατο 6/4

  • » ΑΟ Καβάλας2- Γαία Δράμας2
  • » Ελπίς Σερρών2- ΑΟ Καβάλας3 0-3

Τα σετ 25-12, 25-15, 25-9

Ελπίς Σερρών2 (Γεωργοπούλου-Γκαλένιου) Γκράτζιου, Δούση, Κελφιώτου, Κερασνούδη, Κεφαλά, Κοκαλά,  Μπενίση, Μπεντούλη, Σαρακατσάνη, Σεδαρίδου, Τρανούδη, Χρυσανθοπούλου, Χρυσοστομίδου

ΑΟ Καβάλας3 (Κουτσίκ-Βασιλόγλου) Γιαμαλίδου, Καπούλα, Καραμπετάκη, Κουτσίκ, Κυζάκη, Πάλλα, Προκοπίου, Ραξενίδου, Τσακιρίδου, Τσάμαρη, Τουουσίδου

ΓΣ Δράμας3 – ΓΣ Δράμας2

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. ΑΟ Καβάλας2 24β. (24-2)
  2. ΓΣ Δράμας2 21β. (22-5)
  3. ΓΣ Δράμας3 12β. (15-15)
  4. ΑΟ Καβάλας3 11β. (14-16)
  5. Γαία Δράμας2 4β.(7-22)
  6. Ελπίς Σερρών2 0β. (2-24)

Η Επόμενη 10η Αγωνιστική (30-31/4/19)

  • » ΑΟ Καβάλας3 – ΓΣ Δράμας3
  • » Γαία Δράμας2 – Ελπίς Σερρών2
  • » ΓΣ Δράμας2 – ΑΟ Καβάλας2

 

Advertisements