ΒΟΛΕΪ: Ηττα του ΑΟΣ από την Ορεστιάδα-Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 17/18 Φεβρουαρίου

ΒΟΛΕΪ: Ηττα του ΑΟΣ από την Ορεστιάδα-Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 17/18 Φεβρουαρίου

Η ήττα του ΑΟ Σερρών από την μέχρι χθες ουραγό ΑΟ Ορεστιάδας με 3-1 τον έφερε στην τελευταία θεση του βαθμολογικού πίνακα των play-out

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

Β1 υποόμιλος Ανδρών – Τα Αποτελέσματα των πλέι άουτ του Σαββατοκύριακου (17-18/2/18)

2η αγωνιστική Σάββατο 17/2/18

  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών 3-1
    • Τα σετ: 17-25, 27-25, 25-18, 25-23
  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Άρης 3-1
    • Τα σετ: 23-25, 25-22, 25-21, 25-21

Βαθμολογία πλέι άουτ

  1.  ΓΕ Αλεξανδρούπολης 8β. (6-1)
  2. ΑΣ Άρης 6β. (5-5)
  3. ΑΟ Ορεστιάδας 4β. (3-4)
  4. ΑΟ Σερρών 2β. (3-6)

H Επόμενη 3η αγωνιστική (24-25/2/18)

  • ΑΟ Σερρών – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΣ Άρης – ΑΟ Ορεστιάδας

Β1 υποόμιλος Ανδρών – Τα Αποτελέσματα των πλέι οφ 

2η αγωνιστική Σάββατο 17/2/18

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 3-1
    • Τα σετ: 25-27, 25-16, 25-13, 27-25
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3-0
    • Τα σετ: 25-13, 25-20, 25-21

H Επόμενη 3η αγωνιστική (24-25/2/18

  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Κομοτηνής
  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων

Βαθμολογία

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 8β. (6-0)
  2. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 7β. (4-4)
  3. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 6β. (3-3
  4. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 1β.(1-6)

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Πρωτάθλημα Ανδρών  – 1ος Όμιλος

  • Δεν υπήρχε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (17-18/2/18)

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 20
  2. Έβρος Σουφλίου 19
  3. ΑΟ Καβάλας 9
  4. Ελπίς Σερρών 7
  5. Άρτεμις Σερρών 5
  6. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3

 H Επόμενη 8η Αγωνιστική (3-4/3/18)

  • Ερμογένης Ξάνθης – Άρτεμις Σερρών
  • Έβρος Σουφλίου – Ελπίς Σερρών Α
  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΑΟ Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Γυναικών – 2ος Όμιλος

Σάββατο 17/2/18

  • Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3-0

Η Βαθμολογία σε 9 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 20
  2. Άρτεμις Σερρών 15
  3. Ερμογένης Ξάνθης 14
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. Γαία Δράμας 2

Η Επόμενη 10η Αγωνιστική (24-25/2/18

  • Γαία Δράμας – Αμυγδαλεώνας Καβάλας
  • Ερμογένης Ξάνθης – ΓΣ Δράμας
  • Ρεπό: Άρτεμις Σερρών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 1ος Όμιλος

  • Δεν υπήρχε αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο (17-18/2/18)

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 23
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14
  3. **ΑΟ Καβάλας 3
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 8
  5. *ΆΟ Σερρών -3
  •  *ΑΟ Καβάλας με 2 ματς λιγότερα
  • **ΆΟ Σερρών με 1 ματς λιγότερο
  • Ο ΑΟ Σερρών, ΑΟ Καβάλας και ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής έχουν από ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

Οι Επόμενες Αναμετρήσεις (24-25/2/18)

  • ΑΟ Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (8η Εξ Αναβολής Αγωνιστική
  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Καβάλας (7η Εξ αναβολής Αγωνιστική)

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 1ος Όμιλος

  • Το Πρωτάθλημα της κανονικής σεζόν ολοκληρώθηκε!  – Δεν αγωνίζεται πλέον κάποια σερραϊκή ομάδα στα Play Off

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 15
  2. Ερμογένης Ξάνθης 12
  3. ΑΟ Σερρών 9
  4. ΓΕ Αλεξανδρούπολης -6

*H ΓΕ Αλεξανδρούπολης έχει 2  μηδενισμούς και -6 βαθμούς

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 1ος Όμιλος

Κυριακή 18/2/18

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΓΣ Δράμας 1-3

Οι Επόμενες Αναμετρήσεις 24-25/2/18)

  • ΓΣ Δράμας – Άρτεμις Σερρών, ΔΑΚ Δράμας (9η Εξ Αναβολής  Αγωνιστική)

Ρεπό: Αμυγδαλεώνας Καβάλας

  • Γαϊα Δράμας – ΓΣ Δράμας (10η Εξ Αναβολής  Αγωνιστική)
  • Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας (10η Εξ Αναβολής  Αγωνιστική)

Ρεπό: ΑΟ Καβάλας2

 

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 18
  2. Γαϊα Δράμας 17
  3. Άρτεμις Σερρών 8
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 8
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων – 1ος Όμιλος

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΓΣ Δράμας 3-1

Οι Επόμενες Αναμετρήσεις 24-25/2/18

  • ΓΣ Δράμας – Άρτεμις Σερρών (9η Αγωνιστική) 24/2/18)
  • Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας (10η Αγωνιστική) 24/2/18)
  • Γαϊα Δράμας – ΓΣ Δράμας( 10η Αγωνιστική) 24/2/18)

 Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 15
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 9
  3. ΓΣ Δράμας 3
  4. Άρτεμις Σερρών 0