ΒΟΛΕΪ: Κρίσιμος αγώνας του ΑΟ Σερρών με τον ΑΟ Ορεστιάδας στο ΔΑΚ

ΒΟΛΕΪ: Κρίσιμος αγώνας του ΑΟ Σερρών με τον ΑΟ Ορεστιάδας στο ΔΑΚ

Ενα ακόμη κρίσιμο παιχνίδι δίνει ο ΑΟ Σερρών στην προσπάθεια του να αποφύγει τον υποβιβασμό από την Α2 Εθνική κατηγορία του βόλεϊ. Την Κυριακή στις 17.30 υποδέχεται τον ΑΟ Ορεστιάδας στο Κλειστό της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων, στα πλαίσια της προτελευταίας αγωνιστικής των play out.

Η ομάδα του Εβρου εμφανίζεται αδιάφορη, αφού έχει ήδη υποβιβαστεί, η σερραίκή ομάδα όμως καίγεται για βαθμούς που θα την βοηθήσουν να μείνει στην κατηγορία.

Απαραίτητη η συμπαράσταση όλων μας στην προσπάθεια της ομάδας!

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

Β1 υποόμιλος Ανδρών – πλέι οφ 

Η 5η Αγωνιστική (10-11/3/18)

Σάββατο (10/3/18) 6μμ.

  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων

Βαθμολογία

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 14β. (12-1)
  2. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 10β. (8-7)
  3. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 6β. (3-9)
  4. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 4β.(5-10)

 

Β1 υποόμιλος Ανδρών – πλέι άουτ

Η 5η Αγωνιστική

Κυριακή (11/3/18) 5.30μμ.

  • ΑΣ Άρης – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Ορεστιάδας, ΔΑΚ Κοιλάδας

Βαθμολογία πλέι άουτ

  1.  ΓΕ Αλεξανδρούπολης 11β. (9-4)
  2. ΑΣ Άρης 9β. (9-9)
  3. ΑΟ Σερρών 8β. (9-6)
  4. ΑΟ Ορεστιάδας 4β. (4-10)

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ – Πρόκριση στα Play Off για τις Γυναίκες της Άρτεμις Σερρών

Πρωτάθλημα Ανδρών  – 1ος Όμιλος

Η 9η Αγωνιστική (10-11/3/18)

Κυριακή 11/3/18  

  • 3μμ. Ελπίς Σερρών – Ερμογένης Ξάνθης, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 7.30μμ. Άρτεμις Σερρών – ΑΟ Καβάλας, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Έβρος Σουφλίου – Αμυγδαλεώνας Καβάλας (Μετατέθηκε για τις 17/3)

 Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 23
  2. Έβρος Σουφλίου 22
  3. ΑΟ Καβάλας 12
  4. Ελπίς Σερρών 7
  5. Άρτεμις Σερρών 5
  6. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3

 

 Πρωτάθλημα Γυναικών –  Play Off 

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (10-11/3/18)

Η Φάση των Play Off που συμμετέχει η Άρτεμις Σερρών θα ξεκινήσει στις 17-18 Μαρτίου 2018 εκεί που σε ένα μίνι Πρωτάθλημα τεσσάρων αγωνιστικών θα αντιμετωπίσει το Φοίνικα και τις Αμαζόνες Αλεξανδρούπολης

Αναλυτικά το Πρόγραμμα των Play Off και η Ειδική Βαθμολογία

1η Αγωνιστική

  • Αμαζόνες Αλεξανδρούπολης – ΓΣ Δράμας
  • Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Άρτεμις Σερρών

2η Αγωνιστική

  •  Άρτεμις Σερρών – Αμαζόνες Αλεξανδρούπολης
  •  ΓΣ Δράμας – Φοίνικας Αλεξανδρούπολης

3η Αγωνιστική

  • ΓΣ Δράμας – Αμαζόνες Αλεξανδρούπολης
  •  Άρτεμις Σερρών – Φοίνικας Αλεξανδρούπολης

4η Αγωνιστική

  • Αμαζόνες Αλεξανδρούπολης – Άρτεμις Σερρών
  •  Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – ΓΣ Δράμας

Η Ειδική Βαθμολογία

  1.  Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 6
  2. ΓΣ Δράμας 5
  3.  Άρτεμις Σερρών 1
  4.  Αμαζόνες Αλεξανδρούπολης 0

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 1ος Όμιλος

Πρωταθλητής στο Εφηβικό  Πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ αναδείχτηκε ο Έβρος Σουφλίου

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 23
  2. *Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14
  3. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 8
  4. *ΑΟ Καβάλας 5
  5. ΆΟ Σερρών -2

 *ΑΟ Καβάλας και Εθνικός Αλεξανδρούπολης με 1 ματς λιγότερο

Ο ΑΟ Σερρών, ΑΟ Καβάλας και ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής έχουν από ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 1ος Όμιλος

Το Πρωτάθλημα της κανονικής σεζόν ολοκληρώθηκε!  – Δεν αγωνίζεται πλέον κάποια σερραϊκή ομάδα στα Play Off

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 1ος Όμιλος

Το Πρωτάθλημα της κανονικής σεζόν ολοκληρώθηκε!  – Δεν αγωνίζεται πλέον κάποια σερραϊκή ομάδα στα Play Off

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων – 1ος Όμιλος

Το Πρωτάθλημα της κανονικής σεζόν ολοκληρώθηκε!  – Δεν αγωνίζεται πλέον κάποια σερραϊκή ομάδα στα Play Off