ΒΟΛΕΪ: Με τις σερραϊκές ομάδες στο φιλέ το Σαββατοκύριακο 2/3 Μαρτίου

ΒΟΛΕΪ: Με τις σερραϊκές ομάδες στο φιλέ το Σαββατοκύριακο 2/3 Μαρτίου

Οι διπλές σερραϊκές αναμετρήσεις της Ελπίς με την Αρτεμις σε κορασίδες και παγκορασίδες, δεσπόζουν στην αγωνιστική του περιφερειακού βόλεϊ. Ο ΑΟΣ Σερρών ταξιδεύει στο Αιγίνιο όπου θα αντιμετωπίσει την ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής. Η ανδρική ομάδα της Ελπίς υποδέχεται την ΓΕ Αλεξανδρούπολης.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 20η Αγωνιστική (2-3/3/19)

Σάββατο 2/3

  • » 6μμ. ΣΦΚ Πιερικός – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων
  • » 6μμ. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΧΑΝΘ
  • » 6μμ. ΣΠΑ Καρδίτσας – ΑΣ Μακεδονικός
  • » 6.30μμ. ΑΕΝ Πανοράματος – Πήγασος Πολίχνης
  • » 8μμ. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΑΟ Σερρών, Γήπεδο Αιγινίου

Κυριακή 3/3

  • » 6μμ. Αναγέννηση Άρτας – ΑΜΣ Νέστωρ

Ρεπό: ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας

Βαθμολογία (19 ματς)

  1. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 49β. (53-14)
  2. Πήγασος Πολίχνης 47β. (50-15)
  3. ΧΑΝΘ 47β. (48-8)
  4. ΑΕΝ Πανοράματος 31β. (37-32)
  5. ΑΣ Μακεδονικός 30β. (35-31)
  6. ΣΠΑ Καρδίτσας 26β. (34-33)
  7. ΣΦΚ Πιερικός 23β. (31-34)
  8. ΑΜΣ Νέστωρ 22β. (31-37)
  9. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 23β. (31-39)
  10. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 19β. (28-40)
  11. ΑΟ Σερρών 9β.(10-45)
  12. Αναγέννηση Άρτας 8β.(19-47)
  13. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 8β. (19-48)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΑΝΔΡΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

8η Αγωνιστική (23-24/2/19)

Αναβλήθηκε η αγωνιστική καθώς οι φιλοξενούμενες ομάδες ζήτησαν από την Ομοσπονδία να μην ταξιδέψουν για λόγους ασφάλειας λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών

Η 8η Εξ Αναβολής 8η Αγωνιστική (2-3/3/19)

Σάββατο 2/3

  • » Ερμογένης – ΑΟ Ορεστιάδας, ΔΑΚ Ξάνθης
  • » Έβρος Σουφλίου – ΑΟ Καβάλας, Γήπεδο Σουφλίου

Κυριακή 3/3

  • » 7μμ. Ελπίς – Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης, Γήπεδο Ομόνοιας

Βαθμολογία (8 ματς)

  1. Ερμογένης Ξάνθης 17β. (19-7)
  2. Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης 14β. (15-9)
  3. ΑΟ Καβάλας 12β. (16-16)
  4. Έβρος Σουφλίου 11β. (14-5)
  5. ΑΟ Ορεστιάδας 6β. (7-13)
  6. Ελπίς Σερρών 0β. (2-21)

*Ο Έβρος Σουφλίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς


ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τελική Βαθμολογία (10 ματς)

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 14β. (18-15)
  2. Γαία Δράμας 14β. (17-13)
  3. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 13β. (20-18)
  4. Ερμογένης Ξάνθης 12β. (17-17)
  5. Άρτεμις Σερρών 5β. (10-20)

Η Γυναικεία ομάδα της Άρτεμις Σερρών ολοκλήρωσε για φέτος τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής και Γαία Δράμας προκρίθηκαν στα Play Off του φετινού Πρωταθλήματος


ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

7η Αγωνιστική (23-24/2/19)

Αναβλήθηκε η αγωνιστική καθώς οι φιλοξενούμενες ομάδες ζήτησαν από την Ομοσπονδία να μην ταξιδέψουν για λόγους ασφάλειας λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών

8η Αγωνιστική (2-3/3/19)

  • » ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Ορεστιάδας
  • » ΑΟ Σερρών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • » Άθλος Ορεστιάδας – Έβρος Σουφλίου

Βαθμολογία (7 ματς)

  1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15β. (15-3)
  2. ΑΟ Ορεστιάδας 15β. (15-3)
  3. Άθλος Ορεστιάδας 12β. (12-8)
  4. Έβρος Σουφλίου 9β. (10-9)
  5. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3β. (3-16)
  6. *ΑΟ Σερρών -3β. (2-18)

Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση 3β.

Η 7η Αγωνιστική Εξ Αναβολής Αγωνιστική θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 9-17/3/19


ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

9η Αγωνιστική Κυριακή 3/3

  • » 2μμ. ΑΟ Καβάλας2- ΓΣ Δράμας, Γήπεδο Καβάλας
  • » 3μμ. Γαία Δράμας – Αμυγδαλεώνας1 Καβάλας, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης
  • » 5μμ. Ελπίς Σερρών – Άρτεμις Σερρών, Γήπεδο Ομόνοιας

Βαθμολογία (8 ματς)

  1. Γαία Δράμας 24β. (24-0)
  2. Αμυγδαλεώνας1 Καβάλας 18β. (20-8)
  3. ΓΣ Δράμας 15β. (17-11)
  4. Άρτεμις Σερρών 9β. (9-16)
  5. Ελπίς Σερρών 3β. (3-21)
  6. *ΑΟ Καβάλας2 -3β. (3-21)

*Ο ΑΟ Καβάλας2 έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση 3β.


ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

9η Αγωνιστική Κυριακή 3/3

  • » 3μμ. Ελπίς Σερρών1 – Άρτεμις Σερρών, Γήπεδο Ομόνοιας
  • » 5μμ. ΓΣ Ελευθερούπολης – ΓΣ Δράμας1, Γήπεδο Ελευθερούπολης
  • » 5μμ. Γαία Δράμας1 – Αμυγδαλεώνας Καβάλας, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης

Βαθμολογία (8 ματς)

  1. ΓΣ Δράμας1 24β. (24-3)
  2. Γαία Δράμας1 15β. (17-11)
  3. Άρτεμις Σερρών 14β. (17-12)
  4. *Αμυγδαλεώνας Καβάλας 13β. (16-13)
  5. ΓΣ Ελευθερούπολης 4β. (5-22)
  6. Ελπίς Σερρών1 2β. (5-23)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

7η Αγωνιστική Σάββατο 2/3

  • » 2μμ. ΑΟ Καβάλας3- ΓΣ Δράμας2, Γήπεδο Καβάλας
  • » 3μμ. Ελπίς Σερρών2 – ΑΟ Καβάλας2, Γήπεδο Ομόνοιας
  • » 8μμ. ΓΣ Δράμας3 – Γαία Δράμας2, ΔΗΓΑ Δράμας

Βαθμολογία (6 ματς)

  1. ΑΟ Καβάλας2 15β. (18-2)
  2. ΓΣ Δράμας2 15β. (16-4)
  3. ΓΣ Δράμας3 10β. (12-10)
  4. ΑΟ Καβάλας3 8β. (10-12)
  5. Γαία Δράμας2 3β.(4-16)
  6. Ελπίς Σερρών2 0β. (2-18)

 

 

 

Advertisements