ΒΟΛΕΪ: Νέα ήττα για τον ΑΟ Σερρών – Αποτελέσματα της ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

ΒΟΛΕΪ: Νέα ήττα για τον ΑΟ Σερρών – Αποτελέσματα της ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Νέα ήττα γνώρισε η ομάδα ανδρών του ΑΟ Σερρών για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Η σερραϊκή ομάδα εχει να γνωρίσει τη νίκη από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος καθώς μετά, σε τρία σερί παιχνίδια ηττήθηκε, με τα δύο από αυτά εντός έδρας. Το περασμένο Σάββατο (11/11) αγωνίστηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας, με αντίπαλο την ΕΛΠΙΣ Αμπελοκήπων. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε τα δύο πρώτα σετ σχετικά εύκολα (13-25, 19-25) η σερραϊκή ομάδα αντεπιτέθηκε και πήρε το τρίτο σετ 25-13, δεν μπόρεσε όμως να κάνει την ολική ανατροπή και έχασε το 4ο σετ με 18-25.

Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών

Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος- 4η Αγωνιστική

Σάββατο 11/11

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Άρης Θεσσαλονίκης 3-0
    • Τα σετ: 25-18, 25-15, 25-23
  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας- Απόλλων Καλαμαριάς 3-1
    • Tα σετ: 26-24, 25-27, 25-15, 25-21
  • ΑΟ Σερρών – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 1-3
    • Tα σετ: 13-25, 19-25, 25-13, 18-25

Κυριακή 12/11

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Ορεστιάδας 3-0
    • Τα σετ: 25-22, 25-14, 25-21

H Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδα 10β. (11-5)
  2. ΜΓΣ Απόλλων 9β. (10-4)
  3. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 8β. (10-6)
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 8β. (9-6)
  5. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 6β. (6-7)
  6. Άρης Θεσσαλονίκης 4β. (6-9)
  7. ΑΟ Σερρών 3β. (6-9)
  8. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-12)

H Επόμενη Αγωνιστική (18-19/11)

  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΑΟ Σερρών
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
  • Απόλλων Καλαμαριας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Πρωτάθλημα Ανδρών

1ος Όμιλος 2η αγωνιστική

Σάββατο 11/11

  • Έβρος Σουφλίου – Άρτεμις Σερρών 3-0

Κυριακή 12/11

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Ελπίς Σερρών 2-3
  • Ερμογένης Ξάνθης – ΑΟ Καβάλας, ΔΑΚ Ξάνθης (19/11) 6μμ.

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 6
  2. Ελπίς Σερρών 4
  3. Ερμογένης Ξάνθης 3
  4. Άρτεμις Σερρών 1
  5. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 1
  6. ΑΟ Καβάλας 0

Η Επόμενη Αγωνιστική

  • Άρτεμις Σερρών – Ερμογένης Ξάνθης
  • Ελπίς Σερρών – Έβρος Σουφλίου
  • ΑΟ Καβάλας – Αμυγδαλεώνας Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Γυναικών

2ος Όμιλος 2η αγωνιστική

Κυριακή 12/11

  • Γαία Δράμας – Ερμογένης Ξάνθης 1-3
  • Αμυγδλεώνας Καβάλας – Άρτεμις Σερρών 0-3
  • Ρεπό: ΓΣ Δράμας

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 6
  2. Άρτεμις Σερρών 4
  3. ΓΣ Δράμας 2
  4. Γαία Δράμας 0
  5. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 0

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

  • ΓΣ Δράμας – Αμυγδαλεώνας Καβάλας
  • Άρτεμις Σερρών – Γαϊα Δράμας
  • Ρεπό: Ερμογένης Ξάνθης

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 6
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6
  3. ΑΟ Καβάλας 3
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3
  5. ΑΟ Σερρών 0

Η Επόμενη Αγωνιστική

  • Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών
  • Ρεπό: ΑΟ Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Παίδων 1ος Όμιλος

Α’ Όμιλος 1η Αγωνιστική

Κυριακή 12/11

  • 11πμ. ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Γήπεδο Αλεξανδρούπολης (7/1/2018
  • Ερμογένης Ξάνθης – ΑΟ Σερρών 3-0

Η Βαθμολογία σε 1 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 3
  2. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0
  3. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0
  4. ΑΟ Σερρών 0

Η Επόμενη Αγωνιστική

  • Ερμογένης Ξάνθης – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΟ Σερρών – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων 1ος Όμιλος

Α’ Ομιλος 1η Αγωνιστική

Κυριακή 12/11

  • ΑΟ Καβάλας2 – ΓΣ Δράμας 0-3
  • Γαία Δράμας – Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3-0

Η Βαθμολογία σε 1 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 3
  2. Γαϊα Δράμας 3
  3. Άρτεμις Σερρών 0
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 0
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

Η Επόμενη Αγωνιστική

  • Άρτεμις Σερρών – Γαία Δράμας
  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΑΟ Καβάλας2
  • Ρεπό: ΓΣ Δράμας

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων 1ος Όμιλος

Α’ Ομιλος Σάββατο 11/11

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 1 ματς

  1. Γαία Δράμας 3
  2. Άρτεμις Σερρών 0
  3. ΓΣ Δράμας 0
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 0

Η Επόμενη Αγωνιστική

  • Άρτεμις Σερρών – Γαϊα Δράμας