ΒΟΛΕΪ: Ο ΑΟ Σερρών απέδειξε ότι «Too Old To Rock’n’Roll Too Young To Die» και παρέμεινε στην Α2!

Ολοκληρώθηκε το διήμερο 17-18 Μαρτίου η κανονική διάρκεια των πρωταθλημάτων Α1, Α2 υποομίλων της Α2 Ανδρών, καθώς και τα πλέι οφ και πλέι άουτ των Β1, Β2 υποομίλων.

Ο ΑΟ Σερρών κερδίζοντας την τελευταία αγωνιστική την ΓΕ Αλεξανδρουπολης 1-3 εκτός έδρας, τερμάτισε στην 1η θέση των play out  θα αγωνίζεται και τη νέα χρονιά στην Α2, ενώ και ο Άρης που κατέλαβε την 2η θέση κέρδισε την παραμονή του υπό… προϋποθέσεις.

Υποβιβασμός για ΑΟ Ορεστιάδας και ΓΕ Αλεξανδρούπολης

Οι δύο ομάδες του Εβρου, ΑΟ Ορεστιάδας και ΓΕ Αλεξανδρούπολης τερμάτισαν στην 3η και 4η θέση της βαθμολογίας των πλέι άουτ και υποβιβάστηκαν στην Β’ Εθνική.

Στα πλέι οφ του Β1 υποομίλου, ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής και Άθλος Ορεστιάδας κατέλαβαν τις δύο πρώτες θέσεις και μαζί με την ΧΑΝΘ και τον Νέστορα που πήραν την 1η και 2η θέση στον Β2 υποομίλο, θα αγωνιστούν σε αγώνες χιαστί.

Συγκεκριμένα τα ζευγάρια είναι:

• ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Νέστορας
  • Άθλος Ορεστιάδας – ΧΑΝΘ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν 31/3-1/4 σε ουδέτερη πόλη, εκτός και εάν οι συμμετέχουσες ομάδες από κοινού συμφωνήσουν και αιτηθούν εγγράφως τη διεξαγωγή των αγώνων αυτών στην έδρα μίας εξ αυτών. Οι νικήτριες ομάδες θα παίξουν στον τελικό, όπου θα αναδειχθεί η ομάδα που θα ανέβει στη Volley League Ανδρών.

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

Β1 υποόμιλος Ανδρών – Τα Αποτελέσματα των πλέι οφ του Σαββατοκύριακου (17-18/3/18)H 6η Τελευταία Αγωνιστική

4. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 6β.(8-12)

Β1 υποόμιλος Ανδρών – Τα Αποτελέσματα των πλέι άουτ του Σαββατοκύριακου (17-18/3/18 )

Ο Αμυγδαλεώνας Καβάλας έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

Ο Έβρος Σουφλίου αναδείχθηκε Πρωταθλητής ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ και τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στην Α2 Εθνική Κατηγορία