ΒΟΛΕΪ: Οι σερραϊκές ομάδες στο φιλέ το Σαββατοκύριακο 10/11 Φεβρουαρίου

ΒΟΛΕΪ: Οι σερραϊκές ομάδες στο φιλέ το Σαββατοκύριακο 10/11 Φεβρουαρίου

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας 5 Φεβρουαρίου, στην αίθουσα διαλέξεων “Hλίας Ζυγούρης” του Αλεξάνδρειου Μελάθρου η κλήρωση της Β’ φάσης των Β1, Β2 ομίλων της Α2 Ανδρών. Αναλυτικά το πρόγραμμα των πλέι οφ και πλέι αουτ και η βαθμολογία τους. Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 10 Φεβρουαρίου.

Β1 υποόμιλος Ανδρών – Το πρόγραμμα των πλέι οφ:

 1η αγωνιστική

  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς
  • ΑΕ Κομοτηνής – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων

 2η αγωνιστική

  • ΑΕ Κομοτηνής – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

 3η αγωνιστική

  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Κομοτηνής
  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων

 4η αγωνιστική

  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΑΕ Κομοτηνής

 5η αγωνιστική

  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΑΕ Κομοτηνής
  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων

 6η αγωνιστική

  • ΑΕ Κομοτηνής – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας

 Βαθμολογία

  1.  ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 4β.
  2. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 3β.
  3. ΑΕ Κομοτηνής 2β.
  4. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 1β.

 

 

Β1 υποόμιλος Ανδρών – Το πρόγραμμα των πλέι άουτ:

 1η αγωνιστική

 Σάββατο 10/2/18

  • 7μμ. ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Ορεστιάδας, Γήπεδο Μ. Παρασκευόπουλος

Κυριακή 11/2/18

  • 5.20μμ. ΑΣ Άρης – ΑΟ Σερρών, 1ο Γήπεδο Μίκρας

2η αγωνιστική

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Άρης
  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών

 3η αγωνιστική

  • ΑΟ Σερρών – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΣ Άρης – ΑΟ Ορεστιάδας

 4η αγωνιστική

  • ΑΟ Σερρών – ΑΣ Άρης
  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης

 5η αγωνιστική

  • ΑΣ Άρης – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Ορεστιάδας

 6η αγωνιστική

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Σερρών
  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΣ Άρης

 Βαθμολογία πλέι άουτ

  1.  ΑΣ Άρης 4β.
  2. ΑΟ Σερρών 3β.
  3. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2β.
  4. ΑΟ Ορεστιάδας 1β.

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

H 7η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • 5μμ. ΑΟ Καβάλας – Ερμογένης Ξάνθης, Γήπεδο Καβάλας

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • 5μμ. Ελπίς Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 7μμ. Άρτεμις Σερρών – Έβρος Σουφλίου, ΔΑΚ Κοιλάδας

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 17
  2. Έβρος Σουφλίου 16
  3. ΑΟ Καβάλας 9
  4. Άρτεμις Σερρών 5
  5. Ελπίς Σερρών 4
  6. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3

 

Πρωτάθλημα Γυναικών – 2ος Όμιλος

Η 9η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • 5μμ. ΓΣ Δράμας – Γαία Δράμας, ΔΑΚ Δράμας

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • 3μμ. Άρτεμις Σερρών – Ερμογένης Ξάνθης, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Ρεπό: Αμυγδαλεώνας Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 17
  2. Ερμογένης Ξάνθης 14
  3. Άρτεμις Σερρών 9
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. Γαία Δράμας 2

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 1ος Όμιλος

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο (10-11/2/18)

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 23
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14
  3. **ΑΟ Καβάλας 3
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 8
  5. *ΆΟ Σερρών -3
  •  *ΑΟ Καβάλας με 2 ματς λιγότερα
  • **ΆΟ Σερρών με 1 ματς λιγότερο
  • Ο ΑΟ Σερρών, ΑΟ Καβάλας και ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής έχουν από ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 1ος Όμιλος

  • Το Πρωτάθλημα της κανονικής σεζόν ολοκληρώθηκε!

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 15
  2. Ερμογένης Ξάνθης 12
  3. ΑΟ Σερρών 9
  4. ΓΕ Αλεξανδρούπολης -6

*H ΓΕ Αλεξανδρούπολης έχει 2  μηδενισμούς και -6 βαθμούς

Στη Φάση των  Play Off προκριθήκαν από τον 1ο Όμιλο ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής και Ερμογένης Ξάνθης, ενώ ο ΑΟ Σερρών αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του θεσμού, ενώ από το 2ο Όμιλο προκρίθηκαν Έβρος Σουφλίου και ΑΟ Ορεστιάδας

Τα ματς των Play Off θα αρχίσουν το Σαββατοκύριακο (10-11/2/18), χωρίς την εκπροσώπηση κάποιας σερραϊκής ομάδας.

Δεν αγωνίζεται πλέον κάποια σερραϊκή ομάδα

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 1ος Όμιλος

Η 9η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • 12 μμ. ΑΟ Καβάλας2 – Γαϊα Δράμας, Γήπεδο Ελευθερούπολης
  • ΓΣ Δράμας – Άρτεμις Σερρών, ΔΑΚ Δράμας, Μετατέθηκε για 24/2/18

Ρεπό: Αμυγδαλεώνας Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 15
  2. Γαϊα Δράμας 14
  3. Άρτεμις Σερρών 8
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 8
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων – 1ος Όμιλος

Η Επόμενη 9η Αγωνιστική (17-18/2/18)

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο (10-11/2/18)

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 15
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 6
  3. ΓΣ Δράμας 3
  4. Άρτεμις Σερρών 0

Γράψτε το σχόλιό σας...