ΒΟΛΕΪ: Οι σερραϊκές ομάδες στο φιλέ το Σαββατοκύριακο 27/28 Ιανουαρίου

ΒΟΛΕΪ: Οι σερραϊκές ομάδες στο φιλέ το Σαββατοκύριακο 27/28 Ιανουαρίου

Μετά το ποδαρικό με νίκη επί του ΑΡΗ στο ΔΑΚ Σερρών το περασμένο Σάββατο (20/1) ο ΑΟ Σερρών ταξιδεύει στην Ορεστιάδα όπου καλείται να αντιμετωπίσει τον ουραγό ΑΟ Ορεστιάδας

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

H 12η Αγωνιστική (20-21/1/18)

Σαββάτο 20 Ιανουαρίου 2018

  • Άθλος Ορεστιάδας – Ελπίς Αμπελοκήπων 3-0
    • Tα σετ: 25-19, 25-19, 25-20
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Ορεστιάδας 3-0
    • Τα σετ: 25-13, 25-17, 25-15
  • ΑΟ Σερρών – Άρης Θεσσαλονίκης 3-2
    • Τα σετ: 25-17, 17-25, 25-14, 21-25, 15-9

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Καλαμαριάς 0-3
    • Τα σετ: 19-25, 23-25, 18-25

H Βαθμολογία σε 12 ματς

  1. Άθλος Ορεστιάδας 30β. (33-14)
  2. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 26β. (31–16)
  3. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 24β. (28-16)
  4. Απόλλων Καλαμαριάς 24β. (29-18)
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 18β. (24-25)
  6. ΑΟ Σερρών 11β. (19-29)
  7. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 8β. (12-27)
  8. ΑΟ Ορεστιάδας 3β. (5-33)

*ΓΕ Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Καλαμαριάς με ματς λιγότερο

13η Αγωνιστική (27-28/1/18)  

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018 6μμ.

  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών, Γήπεδο Νίκος Σαμαράς
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Άθλος Ορεστιάδας, Γήπεδο Μίκρας
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – Απόλλων Καλαμαριάς, Γήπεδο Γιάννης Λεμονίδης 
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΓΕ Αλεξανδρούπολης, ΔΑΚ Κομοτηνής

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Πρωτάθλημα Ανδρών

Η 6η Αγωνιστική – 1ος Όμιλος (20-21/1/18)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018

  • Έβρος Σουφλίου – Ερμογένης Ξάνθης 2-3

 Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • Ελπίς Σερρών – ΑΟ Καβάλας 1-3
  • Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας 2-3

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 14
  2. Έβρος Σουφλίου 13
  3. ΑΟ Καβάλας 9
  4. Ελπίς Σερρών 4
  5. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  6. Άρτεμις Σερρών 2

 7η Αγωνιστική – 1ος Όμιλος (3-4/2/18)

  • Έβρος Σουφλίου – ΑΟ Καβάλας
  • Ελπίς Σερρών – Άρτεμις Σερρών
  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Ερμογένης Ξάνθης

Πρωτάθλημα Γυναικών – 2ος Όμιλος

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο 20-21/1/18

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 14
  2. Ερμογένης Ξάνθης 11
  3. Άρτεμις Σερρών 8
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. Γαία Δράμας 0

 7η Αγωνιστική (27-28/1/18)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • 6μμ. Ερμογένης Ξάνθης –  Γαϊα Δράμας, ΔΑΚ Ξάνθης

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • 3μμ. Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Ρεπό ΓΣ Δράμας

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 1ος Όμιλος

Η 8η Αγωνιστική (20-21/1/18)

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • ΑΟ Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Μετατέθηκε για τις 3/2/18)
  •  Έβρος Σουφλίου – ΆΟ Σερρών 3-0 α.α

 Ρεπό: ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 18
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 12
  3. ΑΟ Καβάλας 6
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3
  5. ΆΟ Σερρών -3
  •  *ΑΟ Καβάλας με 2 ματς λιγότερα
  • **ΆΟ Σερρών με 1 ματς λιγότερο
  • **Ο ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς
  • Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

 

Η  9η και 7η Εξ Αναβολής Αγωνιστική (27-28/1/18)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • 1μμ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης –  Έβρος Σουφλίου ( 9η Αγωνιστική)

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • 5μμ. ΑΟ Σερρών – ΑΟ Καβάλας (7η Εξ αναβολής Αγωνιστική)

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 1ος Όμιλος

Εξ Αναβολής η Αγωνιστική (20-21/1/18)

Σάββατο 20/1/18

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 α.α

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 12
  2. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 12
  3. ΑΟ Σερρών 6
  4. ΓΕ Αλεξανδρούπολης -6

*H ΓΕ Αλεξανδρούπολης έχει 2  μηδενισμούς και -6 βαθμούς

 

 6η Αγωνιστική (27-28/1/18)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • 4μμ. Ερμογένης Ξάνθης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής ΔΑΚ Ξάνθης

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • 3μμ. ΑΟ Σερρών – ΓΕ Αλεξανδρούπολης, ΔΑΚ Κοιλάδας

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 1ος Όμιλος

Η 6η Αγωνιστική (20-21/1/18)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018

  • ΓΣ Δράμας – ΑΟ Καβάλας2 3-0

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Γαϊα Δράμας 2-3

Ρεπό: Άρτεμις Σερρών

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 15
  2. Γαϊα Δράμας 11
  3. Άρτεμις Σερρών 5
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 5
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

Η  7η Αγωνιστική (27-28/1/18)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • 3μμ. ΑΟ Καβάλας2 – Αμυγδαλεώνας Καβάλας, Γήπεδο Ελευθερούπολης

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • 4μμ. Γαϊα Δράμας – Άρτεμις Σερρών, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης

Ρεπό: ΓΣ Δράμας

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων – 1ος Όμιλος

H 6η Αγωνιστική (20-21/1/18)

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Γαία Δράμας 0-3

 Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 12
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 6
  3. ΓΣ Δράμας 3
  4. Άρτεμις Σερρών 0

H 7η Αγωνιστική (27-28/1/18)

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • 6μμ. Γαϊα Δράμας – Άρτεμις Σερρών, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης