ΒΟΛΕΪ: Στον φιλέ με τις σερραϊκές ομάδες – Πρόγραμμα αγώνων 16-17/12

ΒΟΛΕΪ: Στον φιλέ με τις σερραϊκές ομάδες – Πρόγραμμα αγώνων 16-17/12

“Στριμωγμένη” βαθμολογικά βρίσκεται η ομάδα του ΑΟ Σερρών καθώς βρίσκεται στην πρό-τελευταία θέση της βαθμολογίας στο ξεκίνημα του 2ου γυρου και ζητείται νίκη που θα την ¨ξεκολλήσει” απο αυτή τη θέση. Πάντως αυτή είναι δύσκολο να αναζητηθεί κόντρα στον ΑΘΛΟ Ορεστιάδας, η οποία βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στην Ορεστιάδα το απόγευμα του Σαββάτου (6.00μμ)

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος- 

 9η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • 6μμ. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – AO Σερρών, Γήπεδο “Νίκος Σαμαράς”
  • 6μμ.ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΑΟ Ορεστιάδας,Γήπεδο “Γιάννης Λεμονίδης”
  • 6μμ. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΓΣΑΕ ΚομοτηνήςΔΑΚ Καλαμαριάς

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • 30μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – ΓΕ Αλεξανδρούπολης, Γήπεδο Μίκρας

H Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 19β. (21-8)
  2. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 18β. (21-11)
  3. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 17β. (20-11)
  4. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 17β. (22–12)
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 10β. (14-17)
  6. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 8β. (10-18)
  7. ΑΟ Σερρών 7β. (11-19)
  8. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (1-24)

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Πρωτάθλημα Ανδρών 1ος Όμιλος

(20-21/1/18) – 5η Αγωνιστική

  • Έβρος Σουφλίου – Ερμογένης Ξάνθης
  • Ελπίς Σερρών – ΑΟ Καβάλας
  • Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 12
  2. Ερμογένης Ξάνθης 12
  3. ΑΟ Καβάλας 6
  4. Ελπίς Σερρών 4
  5. Άρτεμις Σερρών 1
  6. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 1

 

Πρωτάθλημα Γυναικών – 2ος Όμιλος

5η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • 5μμ.ΓΣ Δράμας – Ερμογένης Ξάνθης, ΔΑΚ Δράμας
  • 30 μμ.Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Γαϊα Δράμας, Γυμναστήριο Αμυγδαλεώνα

Ρεπό: Άρτεμις Σερρών

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Άρτεμις Σερρών 8
  2. Ερμογένης Ξάνθης 8
  3. ΓΣ Δράμας 8
  4. Γαία Δράμας 0
  5. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 0

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 1ος Όμιλος

6η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • 30μμ. ΑΟ Καβάλας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Γήπεδο Καβάλας

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • 12μμ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Σερρών, Γήπεδο Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Έβρος Σουφλίου

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 12
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9
  3. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 6
  4. ΑΟ Καβάλας 3
  5. ΆΟ Σερρών 0

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 1ος Όμιλος

– 2η Εξ αναβολής Αγωνιστική και Η Επόμενη Αγωνιστική (13-14/1/18) – 5η Αγωνιστική

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2η Εξ αναβολής Αγωνιστική

  • 6μμ. Ερμογένης Ξάνθης – ΓΕ Αλεξανδρούπολης, ΔΑΚ Ξάνθης

Η Επόμενη Αγωνιστική (13-14/1/18) – 5η Αγωνιστική

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης Ερμογένης Ξάνθης
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 6
  2. Ερμογένης Ξάνθης 6
  3. ΑΟ Σερρών 6
  4. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0 

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 1ος Όμιλος

 4η Αγωνιστική

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • 6μμ.Γαϊα Δράμας – ΑΟ Καβάλας2, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης
  • 9μμ. Άρτεμις Σερρών – ΓΣ Δράμας, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Ρεπό: Aμυγδαλεώνας Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 6
  2. ΓΣ Δράμας 6
  3. Άρτεμις Σερρών 3
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων – 1ος Όμιλος

4η Αγωνιστική

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • 3μμ. Άρτεμις Σερρών – ΓΣ Δράμας, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 6
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  3. ΓΣ Δράμας 0
  4. Άρτεμις Σερρών 0