ΒΟΛΕΪ: Τριπλή νίκη της Αρτεμις – Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 16/17 (506 φωτος)

ΒΟΛΕΪ: Τριπλή νίκη της Αρτεμις – Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 16/17 (506 φωτος)

Οι νίκες των ομάδων της Αρτεμις σε γυναίκες, κορασίδες και παγκορασίδες, ήταν το γεγονός που σημάδεψε το χώρο του τοπικού βόλεϊ. Οι γυναίκες δε πήραν τη νίκη με 3-2 κόντρα στην ομάδα της Κομοτηνής κάνοντας ολική ανατροπή στο σκορ, αφού βρέθηκαν να χάνουν με 0-2 και γύρισαν το παιχνίδι κερδίζοντάς το με 3-2.

Αποχαιρετιστήριο παιχνίδι για τρεις γεμάτο συγκίνηση

Το παιχνίδι ήταν το τελευταίο με την ομάδα της Αρτεμις, για τις αθλήτριες Μάγδα Αλεξιάδη, Ρένα Γκάλιου και Εύη Τσιομίδη καθώς φεύγουν για σπουδές. Οι παίκτριες βραβεύτηκαν από τον προπονητή Γιώργο Βαλσαμάκη, ο οποίος φρόντισε και για αναμνηστικά δωράκια τα οποία γέμισαν με συγκίνηση τις παίκτριες.

Ο anexartitos.gr βρέθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας και κάλυψε φωτογραφικά και τα τρία παιχνίδια των ομάδων της Αρτεμις καθώς και το παιχνίδι του ΑΟ Σερρών στους παίδες το Σάββατο 16/2.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων ήταν

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 18η Αγωνιστική (16-17/2/19)

Σάββατο16/2

  • ΣΠΑ Καρδίτσας – ΑΜΣ Νέστωρ 2-3
    • Τα σετ: 22-25, 25-22, 21-25, 25-18, 11-15
  • ΑΕΝ Πανοράματος – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 0-3
    • Τα σετ: 15-25, 26-28, 19-25
  • ΣΦΚ Πιερικός – ΑΣ Μακεδονικός 2-3
    • Τα σετ: 25-23, 21-25, 16-25, 25-17, 14-16
  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1
    • Τα σετ: 25-19, 16-25, 25-12, 25-13
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – Πήγασος Πολίχνης 3-1
    • Τα σετ: 28-26, 20-25, 25-20, 25-18

Κυριακή 17/2

  • Αναγέννηση Άρτας – ΧΑΝΘ 0-3
    • Τα σετ: 20-25, 21-25, 19-25

Ρεπό: ΑΟ Σερρών

Βαθμολογία (18 ματς)

  1. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 46β. (50-14)
  2. Πήγασος Πολίχνης 44β. (47-15)
  3. ΧΑΝΘ 44β. (45-8)
  4. ΑΣ Μακεδονικός 30β. (35-28)
  5. ΑΕΝ Πανοράματος 28β. (34-32)
  6. ΣΠΑ Καρδίτσας 26β. (33-30)
  7. ΣΦΚ Πιερικός 23β. (31-34)
  8. ΑΜΣ Νέστωρ 22β. (31-37)
  9. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 20β. (28-38)
  10. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 19β. (28-37)
  11. Αναγέννηση Άρτας 8β.(18-44)
  12. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 8β. (19-45)
  13. ΑΟ Σερρών 6β.(7-44)

Επόμενη 19η Αγωνιστική (23-24/2/19)

  • ΧΑΝΘ – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
  • ΑΟ Σερρών – Αναγέννηση Άρτας
  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • ΑΣ Μακεδονικός – ΑΕΝ Πανοράματος
  • Πήγασος Πολίχνης – ΣΦΚ Πιερικός
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

Ρεπό: ΑΜΣ Νέστωρ


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΑΝΔΡΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

7η Αγωνιστική Εξ Αναβολής Αγωνιστική Σάββατο 16/2/19

  • Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης – Έβρος Σουφλίου 3-0

Βαθμολογία (7 ματς)

  1. Ερμογένης Ξάνθης 17β. (19-7)
  2. Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης 14β. (15-9)
  3. ΑΟ Καβάλας 12β. (16-16)
  4. Έβρος Σουφλίου 11β. (14-5)
  5. ΑΟ Ορεστιάδας 6β. (7-13)
  6. Ελπίς Σερρών 0β. (2-21)

*Ο Έβρος Σουφλίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς

Επόμενη 8η Αγωνιστική (23-24/2/19)

  • Ελπίς Σερρών – Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης
  • Έβρος Σουφλίου – ΑΟ Καβάλας
  • Ερμογένης Ξάνθης – ΑΟ Ορεστιάδας

ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

9η Αγωνιστική (16-17/2/19)

Σάββατο 16/2

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Γαία Δράμας 3-1

Κυριακή 17/2

  • Άρτεμις Σερρών – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2 (186 φώτος)
    • Τα σετ: 26-28, 13-25, 25-10, 25-13, 15-9
    • Άρτεμις Σερρών (Βαλσαμάκης) Αλεξιάδου Μ. Γκάλιου Ζ. Επικούρου Α. Κωστίδου Κ. Κώστογλου Α. Μανικάκη Α. Μανικάκη Χ. Νικολά Α. Πιπερτζή Μ.  Πισχιτζή Ε. Ταχτσή Ε. Τσιομίδου Ε.
    • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής ( Κιοσσές) Ανθοπούλου, Βουτσά, Γεωργιάδου, Γρηγοριάδου, Δαλλή, Εμμανουηλίδου, Κατσιμάνάνη, Κυλαδίτη, Μαλαλίδου, Σιώμου, Τάφα, Φράγκατζη

Ρεπό: Ερμογένης Ξάνθης

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=2081893785230886 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 12β. (18-15)
  2. Ερμογένης Ξάνθης 12β. (16-14)
  3. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 12β. (15-13)
  4. Γαία Δράμας 11β. (14-12)
  5. Άρτεμις Σερρών 5β. (10-20)
  • Άρτεμις Σερρών ΔΕΝ έχει κάνει το ρεπό της

Επόμενη 10η Αγωνιστική (23-24/2/19)

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Αμυγδαλεώνας Καβάλας
  • Γαία Δράμας – Ερμογένης Ξάνθης

Ρεπό: Άρτεμις Σερρών


ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

6η Αγωνιστική (16-17/2/19)

Σάββατο 16/2

  • ΑΟ Σερρών – Άθλος Ορεστιάδας 1-3 (110 φώτος)
    • Τα σετ: 18-25, 26-24, 22-25, 12-25
    • ΑΟ Σερρών Δομουχτσής Ι.. Ζερνιτζής Ο. Κόκκινος Ι. Μντιός Γ. Μησιακάς Α. Μπαλάνος  Ν. Παναγιώτου Α. Πλατανάς
    • Άθλος Ορεστιάδας (Σταματόπουλος)

Κυριακή 17/2

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3
  • ΑΟ Ορεστιάδας – Έβρος Σουφλίου 3-0

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=2080540508699547 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (6 ματς)

  1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15β. (15-3)
  2. ΑΟ Ορεστιάδας 15β. (15-3)
  3. Άθλος Ορεστιάδας 12β. (12-8)
  4. Έβρος Σουφλίου 9β. (10-9)
  5. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3β. (3-16)
  6. *ΑΟ Σερρών -3β. (2-18)

Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση 3β.

Επόμενη 7η Αγωνιστική (23-24/2/19)

  • Έβρος Σουφλίου – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άθλος Ορεστιάδας
  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

8η Αγωνιστική (16-17/2/19)

Κυριακή 17/2

  • Γαία Δράμας – Ελπίς Σερρών 3-0
  • Άρτεμις Σερρών – ΑΟ Καβάλας2 3-1 (149 φώτος)
    • Τα σετ: 28-26, 19-25, 25-22, 27-25
    • Άρτεμις Σερρών (Βαλσαμάκης)  Δόλκα Κεσσογλίδου, Κουβράκη, Κούμλελη, Κωστίδου, Κώστογλου, Λαμπρινού, Μανικάκη Α. Μανικάκη Χ. Μπότσιου, Ξάνθου, Παϊτη, Τρυφηνοπούλλου,
    • ΑΟ Καβάλας2
  • Αμυγδαλεώνας1 Καβάλας – ΓΣ Δράμας 3-2

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=2081710501915881 facebook_image_size=larger]

 

Βαθμολογία (8 ματς)

  1. Γαία Δράμας 24β. (24-0)
  2. Αμυγδαλεώνας1 Καβάλας 18β. (20-8)
  3. ΓΣ Δράμας 15β. (17-11)
  4. Άρτεμις Σερρών 9β. (9-16)
  5. Ελπίς Σερρών 3β. (3-21)
  6. *ΑΟ Καβάλας2 -3β. (3-21)

*Ο ΑΟ Καβάλας2 έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση 3β.

Επόμενη 9η Αγωνιστική (2-3/3/19)

  • ΑΟ Καβάλας2- ΓΣ Δράμας
  • Γαία Δράμας – Αμυγδαλεώνας1 Καβάλας
  • Ελπίς Σερρών – Άρτεμις Σερρών

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

8η Αγωνιστική (16-17/2/19)

Κυριακή 17/2

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΓΣ Δράμας1 1-3
  • Άρτεμις Σερρών – ΓΣ Ελευθερούπολης 3-0 (61 φώτος)
    • Τα σετ: 25-12, 25-13, 25-19
    • Άρτεμις Σερρών (Βαλσαμάκης) Αγατσιώτη, Αντωνίου, Δόλκα, Κελιανοπούλου, Κεσσογλίδου, Κουλαξίδου, Κούμλελη,  Κωστίδου, Λάμπρου, Σπανού, Τασιούλα, Χατζηανδρέου, Χατζηλάμπρου
    • ΓΣ Ελευθερούπολης (Κεφαλά)
  •  Γαία Δράμας1 – Ελπίς Σερρών1

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=2081776348575963 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (8 ματς)

  1. ΓΣ Δράμας1 24β. (24-3)
  2. Γαία Δράμας1 15β. (17-11)
  3. Άρτεμις Σερρών 14β. (17-12)
  4. *Αμυγδαλεώνας Καβάλας 13β. (16-13)
  5. ΓΣ Ελευθερούπολης 4β. (5-22)
  6. Ελπίς Σερρών1 2β. (5-23)

Επόμενη 9η Αγωνιστική (2-3/3/19)

  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΓΣ Δράμας1
  • Γαία Δράμας1 – Αμυγδαλεώνας Καβάλας
  • Ελπίς Σερρών1 – Άρτεμις Σερρών

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

6η Αγωνιστική (16-17/2/19)

Σάββατο 16/2

  • Γαία Δράμας2 – ΓΣ Δράμας2 0-3
  • ΑΟ Καβάλας2 – ΑΟ Καβάλας3 3-1

Κυριακή 17/2

  • ΓΣ Δράμας3 – Ελπίς Σερρών2 3-1

Βαθμολογία (6 ματς)

  1. ΑΟ Καβάλας2 15β. (18-2)
  2. ΓΣ Δράμας2 15β. (16-4)
  3. ΓΣ Δράμας3 10β. (12-10)
  4. ΑΟ Καβάλας3 8β. (10-12)
  5. Γαία Δράμας2 3β.(4-16)
  6. Ελπίς Σερρών2 0β. (2-18)

Επόμενη 7η Αγωνιστική (2-3/3/19)

  • ΓΣ Δράμας3 – Γαία Δράμας2
  • ΑΟ Καβάλας3- ΓΣ Δράμας2
  • Ελπίς Σερρών2 – ΑΟ Καβάλας2
Advertisements