ΒΟΛΕΪ: Ξεκίνησε τα play-out ο ΑΟ Σερρών – Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 10/11 Φεβρουαρίου

ΒΟΛΕΪ: Ξεκίνησε τα play-out ο ΑΟ Σερρών – Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 10/11 Φεβρουαρίου

Ξεκίνησε η Β’ φάση του πρωταθλήματος βόλεϊ της Α2 με την διαδικασία των playoff μεταξύ των τεσσάρων ομάδων που διεκδικούν την άνοδο και playout μεταξύ των τεσσάρων τελευταίων ομάδων του βαθμολογικού πίνακα, όπου περιλαμβάνεται και η σερραϊκή ομάδα του ΑΟ Σερρών, όπου θα αναδειχθούν οι δύο ομάδες που θα υποβιβαστούν.

Στον όμιλο των play out συμμετέχουν οι ομάδες ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης, ΑΟ Σερρών, ΓΕ Αλεξανδρούπολης και ΑΟ Ορεστιάδας. Εχει καταρτιστεί βαθμολογικός πίνακας όπου οι ομάδες ξεκινούν με αρχική βαθμολογία με βάση τα μεταξύ τους παιχνίδια. Η σερραϊκή ομάδα

Στην πρώτη αγωνιστική που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο (10/11 Φεβρουαρίου) που μας πέρασε, η ομάδα του ΑΟΣ ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη από την ομάδα του ΑΡΗ με 3-2 σέτ, με όφελος τον 1 βαθμό, εξαιτίας ότι κέρδισε 2 σετ.

Επόμενο παιχνίδι της σερραϊκής ομάδας είναι κι αυτό εκτός έδρας με την ουραγό AO Ορεστιάδας

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

Β1 υποόμιλος Ανδρών – Το πρόγραμμα των πλέι άουτ:

1η αγωνιστική

Σάββατο 10/2/18

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Ορεστιάδας 3-0
    • Τα σετ: 25-21, 25-11, 25-18

Κυριακή 11/2/18

  • ΑΣ Άρης – ΑΟ Σερρών 3-2
    • Tα σετ: 21-25, 25-12, 19-25,25-17, 15-11

2η αγωνιστική

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Άρης
  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών

3η αγωνιστική

  • ΑΟ Σερρών – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΣ Άρης – ΑΟ Ορεστιάδας

4η αγωνιστική

  • ΑΟ Σερρών – ΑΣ Άρης
  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης

5η αγωνιστική

  • ΑΣ Άρης – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Ορεστιάδας

6η αγωνιστική

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Σερρών
  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΣ Άρης

Βαθμολογία πλέι άουτ

  1. ΑΣ Άρης 6β. (3-2)
  2. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 5β. (3-0)
  3. ΑΟ Σερρών 4β. (2-3)
  4. ΑΟ Ορεστιάδας 1β. (0-3)

 

Β1 υποόμιλος Ανδρών – Τα Αποτελέσματα των πλέι οφ:

1η αγωνιστική

  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3-1
    • Τα σετ: 25-19, 20-25,25-17,25-20
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 3-0
    • Τα σετ: 27-25,25-18,26-24

Βαθμολογία

  1. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 7β. (3-1)
  2. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 5β. (3-0)
  3. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 3β. (0-3
  4. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 1β.(1-3)

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Πρωτάθλημα Ανδρών  – 1ος Όμιλος

H 7η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • ΑΟ Καβάλας – Ερμογένης Ξάνθης 0-3

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • Ελπίς Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3-1
  • Άρτεμις Σερρών – Έβρος Σουφλίου 0-3

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Ερμογένης Ξάνθης 20
  2. Έβρος Σουφλίου 19
  3. ΑΟ Καβάλας 9
  4. Ελπίς Σερρών 7
  5. Άρτεμις Σερρών 5
  6. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3

H Επόμενη 8η Αγωνιστική (3-4/3/18)

  • Ερμογένης Ξάνθης – Άρτεμις Σερρών
  • Έβρος Σουφλίου – Ελπίς Σερρών Α
  • μυγδαλεώνας Καβάλας – ΑΟ Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Γυναικών – 2ος Όμιλος

Η 9η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • ΓΣ Δράμας – Γαία Δράμας 3-1

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • Άρτεμις Σερρών – Ερμογένης Ξάνθης 3-1
    • Ρεπό: Αμυγδαλεώνας Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 9 ματς

  1. ΓΣ Δράμας 20
  2. Ερμογένης Ξάνθης 14
  3. Άρτεμις Σερρών 12
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. Γαία Δράμας 2

Οι Επόμενες Αναμετρήσεις 17-18/2

  • Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας (7η Εξ Αναβολής Αγωνιστική)

και η 10η Αγωνιστική (24-25/2/18

  • Γαία Δράμας – Αμυγδαλεώνας Καβάλας
  • Ερμογένης Ξάνθης – ΓΣ Δράμας
  • Ρεπό: Άρτεμις Σερρών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 1ος Όμιλος

Δεν υπήρχε αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο (10-11/2/18)

Οι Επόμενες Αναμετρήσεις (24-25/2/18)

  • ΑΟ Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (8η Εξ Αναβολής Αγωνιστική, Μετατέθηκε για 25/2)
  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Καβάλας (7η Εξ αναβολής Αγωνιστική) Μετατέθηκε για τις 24/2/18

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 23
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14
  3. **ΑΟ Καβάλας 3
  4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 8
  5. *ΆΟ Σερρών -3
  •  *ΑΟ Καβάλας με 2 ματς λιγότερα
  • **ΆΟ Σερρών με 1 ματς λιγότερο
  • Ο ΑΟ Σερρών, ΑΟ Καβάλας και ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής έχουν από ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 1ος Όμιλος

Το Πρωτάθλημα της κανονικής σεζόν ολοκληρώθηκε! Δεν αγωνίζεται πλέον κάποια σερραϊκή ομάδα στα Play Off

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 15
  2. Ερμογένης Ξάνθης 12
  3. ΑΟ Σερρών 9
  4. ΓΕ Αλεξανδρούπολης -6

*H ΓΕ Αλεξανδρούπολης έχει 2  μηδενισμούς και -6 βαθμούς

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 1ος Όμιλος

Η 9η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • ΑΟ Καβάλας2 – Γαϊα Δράμας 0-3

Οι Επόμενες Αναμετρήσεις (17-18/2 και 24-25/2/18)

  • ΓΣ Δράμας – Άρτεμις Σερρών, ΔΑΚ Δράμας (9η Εξ Αναβολής  Αγωνιστική) Μετατέθηκε για 24/2/18
    • Ρεπό: Αμυγδαλεώνας Καβάλας
  • 7.30μμ. Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΓΣ Δράμας, Μετατέθηκε για τις 18/2/18
    • Ρεπό Γαϊα Δράμας

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 17
  2. ΓΣ Δράμας 15
  3. Άρτεμις Σερρών 8
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 8
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων – 1ος Όμιλος

Οι Επόμενες Αναμετρήσεις (17-18/2 και 24-25/2/18

  • 5.30μμ Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΓΣ Δράμας (8η Εξ Αναβολής Αγωνιστική 18/2/18)
  • ΓΣ Δράμας – Άρτεμις Σερρών (9η Αγωνιστική) 24/2/18)
  • Άρτεμις Σερρών – Αμυγδαλεώνας Καβάλας (10η Αγωνιστική) 24/2/18)
  • Γαϊα Δράμας – ΓΣ Δράμας( 10η Αγωνιστική) 24/2/18)

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 15
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 6
  3. ΓΣ Δράμας 3
  4. Άρτεμις Σερρών 0

Γράψτε το σχόλιό σας...