X

ΒΟΛΕΪ – Α2: Οι … 12 αντίπαλοι του ΑΟ Σερρών

Ιδιαίτερα ανταγωνιστικό φαντάζει το πρωτάθλημα βόλεϊ της Α2 ανδρών στο οποίο θα αγωνίζεται ο ΑΟ Σερρών τη νέα αθλητική περίοδο 2018-2019.

Ενώ πέρυσι ο όμιλος όπου αγωνιζόταν η σερραϊκή ομάδα στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος αποτελούνταν από 7 επτά ομάδες, την ερχόμενη περίοδο θα αποτελείται από … 13!!!. Αυτό σημαίνει ότι το πρωτάθλημα γίνεται ιδιαίτερα απαιτητικό καθώς οι ομάδες καλούνται να δώσουν 26 αγώνες. Από την άλλη ενώ πέρυσι οι ομάδες του ομίλου, γεωγραφικά εκτεινόταν στην Ανατολική Μακεδονία και Θράκη, φέτος οι ομάδες του ομίλου εκτείνονται από Αρτα και Καρδίτσα μέχρι Ορεστιάδα, αυξάνοντας τον προϋπολογισμό των ομάδων κατακόρυφα!

Την Παρασκευή 21/7 πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του αγωνιστικού πρόγράμματος των ομίλων της Α2 του μπάσκετ.

Ο ΑΟΣ ξεκινά τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στις 6 ή 7 Οκτωβρίου 2018 αντιμετωπίζοντας στο ΔΑΚ την Ελπίδα Αμπελοκήπων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγωνιστικών του Β’ ομίλου της Α2 Εθνικής κατηγορίας στο βόλεϊ την περίοδο 2018-2019 είναι:

Α2 Ανδρών – Β’ όμιλος

1η αγωνιστική (6-7 Οκτωβρίου)

  • Αναγέννηση Άρτας – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Νίκη Αιγινίου – ΑΕΝ Πανοράματος
  • ΧΑΝΘ – Πιερικός
  • ΑΟ Σερρών – Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – Πήγασος Πολίχνης
  • Άθλος Ορεστιάδας Μακεδονικός

ΡΕΠΟ – Απόλλων Καλαμαριάς

2η αγωνιστική (13-14 Οκτωβρίου)

ΡΕΠΟ – Αναγέννηση Άρτας

  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Νίκη Αιγινίου
  • ΑΕΝ Πανοράματος – ΧΑΝΘ
  • Πιερικός – ΑΟ Σερρών
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • Πήγασος Πολίχνης Άθλος Ορεστιάδας
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Μακεδονικός

3η αγωνιστική (20-21 Οκτωβρίου)

Νίκη Αιγινίου – ΡΕΠΟ

  • ΧΑΝΘ – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • ΑΟ Σερρών – ΑΕΝ Πανοράματος
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – Πιερικός
  • Άθλος Ορεστιάδας – Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Μακεδονικός Πήγασος Πολίχνης
  • Αναγέννηση Άρτας – Απόλλων Καλαμαριάς

4η αγωνιστική (27-28 Οκτωβρίου)

ΡΕΠΟ – ΧΑΝΘ

  • Αναγέννηση Άρτας – Νίκη Αιγινίου
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – ΑΟ Σερρών
  • ΑΕΝ Πανοράματος – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • Πιερικός – Άθλος Ορεστιάδας
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων Μακεδονικός
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Πήγασος Πολίχνης

5η αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)

ΑΟ Σερρών – ΡΕΠΟ

  • ΧΑΝΘ – Αναγέννηση Άρτας
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Άθλος Ορεστιάδας – ΑΕΝ Πανοράματος
  • Μακεδονικός – Πιερικός
  • Πήγασος Πολίχνης Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Νίκη Αιγινίου – Απόλλων Καλαμαριάς

6η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)

ΡΕΠΟ – Νέστωρ Θεσσαλονίκης

  • Αναγέννηση Άρτας – ΑΟ Σερρών
  • Νίκη Αιγινίου – ΧΑΝΘ
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Άθλος Ορεστιάδας
  • ΑΕΝ Πανοράματος – Μακεδονικός
  • Πιερικός Πήγασος Πολίχνης
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Ελπίδα Αμπελοκήπων

7η αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)

Άθλος Ορεστιάδας – ΡΕΠΟ

  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – Αναγέννηση Άρτας
  • ΑΟ Σερρών – Νίκη Αιγινίου
  • Μακεδονικός – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Πήγασος Πολίχνης – ΑΕΝ Πανοράματος
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων Πιερικός
  • ΧΑΝΘ – Απόλλων Καλαμαριάς

8η αγωνιστική  (24-25 Νοεμβρίου)

ΡΕΠΟ – Μακεδονικός

  • Αναγέννηση Άρτας – Άθλος Ορεστιάδας
  • Νίκη Αιγινίου – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • ΧΑΝΘ – ΑΟ Σερρών
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Πήγασος Πολίχνης
  • ΑΕΝ Πανοράματος Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Πιερικός

9η αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)

Πήγασος Πολίχνης – ΡΕΠΟ

  • Μακεδονικός – Αναγέννηση Άρτας
  • Άθλος Ορεστιάδας – Νίκη Αιγινίου
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – ΧΑΝΘ
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Πιερικός ΑΕΝ Πανοράματος
  • ΑΟ Σερρών – Απόλλων Καλαμαριάς

10η αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)

ΡΕΠΟ – Ελπίδα Αμπελοκήπων

  • Αναγέννηση Άρτας – Πήγασος Πολίχνης
  • Νίκη Αιγινίου – Μακεδονικός
  • ΧΑΝΘ – Άθλος Ορεστιάδας
  • ΑΟ Σερρών – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • ΣΠΑ Καρδίτσας Πιερικός
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕΝ Πανοράματος

11η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

Πιερικός – ΡΕΠΟ

  • Ελπίδα Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Άρτας
  • Πήγασος Πολίχνης – Νίκη Αιγινίου
  • Μακεδονικός – ΧΑΝΘ
  • Άθλος Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών
  • ΑΕΝ Πανοράματος ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – Απόλλων Καλαμαριάς

12η αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου)

ΡΕΠΟ – ΑΕΝ Πανοράματος

  • Αναγέννηση Άρτας – Πιερικός
  • Νίκη Αιγινίου – Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • ΧΑΝΘ – Πήγασος Πολίχνης
  • ΑΟ Σερρών – Μακεδονικός
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης Άθλος Ορεστιάδας
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΣΠΑ Καρδίτσας

13η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

ΣΠΑ Καρδίτσας – ΡΕΠΟ

  • ΑΕΝ Πανοράματος – Αναγέννηση Άρτας
  • Πιερικός – Νίκη Αιγινίου
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΧΑΝΘ
  • Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Σερρών
  • Μακεδονικός Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • Άθλος Ορεστιάδας – Απόλλων Καλαμαριάς

14η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Αναγέννηση Άρτας
  • ΑΕΝ Πανοράματος – Νίκη Αιγινίου
  • Πιερικός – ΧΑΝΘ
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΑΟ Σερρών
  • Πήγασος Πολίχνης – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • Μακεδονικός Άθλος Ορεστιάδας

Απόλλων Καλαμαριάς – ΡΕΠΟ

15η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

Αναγέννηση Άρτας – ΡΕΠΟ

  • Νίκη Αιγινίου – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • ΧΑΝΘ – ΑΕΝ Πανοράματος
  • ΑΟ Σερρών – Πιερικός
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Άθλος Ορεστιάδας Πήγασος Πολίχνης
  • Μακεδονικός – Απόλλων Καλαμαριάς

16η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

ΡΕΠΟ – Νίκη Αιγινίου

  • ΣΠΑ Καρδίτσας – ΧΑΝΘ
  • ΑΕΝ Πανοράματος – ΑΟ Σερρών
  • Πιερικός – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων – Άθλος Ορεστιάδας
  • Πήγασος Πολίχνης Μακεδονικός
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Άρτας

17η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

ΧΑΝΘ – ΡΕΠΟ

  • Νίκη Αιγινίου – Αναγέννηση Άρτας
  • ΑΟ Σερρών – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – ΑΕΝ Πανοράματος
  • Άθλος Ορεστιάδας – Πιερικός
  • Μακεδονικός Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Πήγασος Πολίχνης – Απόλλων Καλαμαριάς

18η αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)

ΡΕΠΟ – ΑΟ Σερρών

  • Αναγέννηση Άρτας – ΧΑΝΘ
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • ΑΕΝ Πανοράματος – Άθλος Ορεστιάδας
  • Πιερικός – Μακεδονικός
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων Πήγασος Πολίχνης
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Νίκη Αιγινίου

19η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)

Νέστωρ Θεσσαλονίκης – ΡΕΠΟ

  • ΑΟ Σερρών – Αναγέννηση Άρτας
  • ΧΑΝΘ – Νίκη Αιγινίου
  • Άθλος Ορεστιάδας – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Μακεδονικός – ΑΕΝ Πανοράματος
  • Πήγασος Πολίχνης Πιερικός
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων – Απόλλων Καλαμαριάς

20η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)

ΡΕΠΟ – Άθλος Ορεστιάδας

  • Αναγέννηση Άρτας – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • Νίκη Αιγινίου – ΑΟ Σερρών
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Μακεδονικός
  • ΑΕΝ Πανοράματος – Πήγασος Πολίχνης
  • Πιερικός Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΧΑΝΘ

21η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)

Μακεδονικός – ΡΕΠΟ

  • Άθλος Ορεστιάδας – Αναγέννηση Άρτας
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – Νίκη Αιγινίου
  • ΑΟ Σερρών – ΧΑΝΘ
  • Πήγασος Πολίχνης – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων ΑΕΝ Πανοράματος
  • Πιερικός – Απόλλων Καλαμαριάς

22η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)

ΡΕΠΟ – Πήγασος Πολίχνης

  • Αναγέννηση Άρτας – Μακεδονικός
  • Νίκη Αιγινίου – Άθλος Ορεστιάδας
  • ΧΑΝΘ – Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • ΑΕΝ Πανοράματος Πιερικός
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟ Σερρών

23η αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)

Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΡΕΠΟ

  • Πήγασος Πολίχνης – Αναγέννηση Άρτας
  • Μακεδονικός – Νίκη Αιγινίου
  • Άθλος Ορεστιάδας – ΧΑΝΘ
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης – ΑΟ Σερρών
  • Πιερικός ΣΠΑ Καρδίτσας
  • ΑΕΝ Πανοράματος – Απόλλων Καλαμαριάς

24η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

ΡΕΠΟ – Πιερικός

  • Αναγέννηση Άρτας – Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Νίκη Αιγινίου – Πήγασος Πολίχνης
  • ΧΑΝΘ – Μακεδονικός
  • ΑΟ Σερρών – Άθλος Ορεστιάδας
  • ΣΠΑ Καρδίτσας ΑΕΝ Πανοράματος
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Νέστωρ Θεσσαλονίκης

25η αγωνιστική (6-7 Απριλίου)

ΑΕΝ Πανοράματος – ΡΕΠΟ

  • Πιερικός – Αναγέννηση Άρτας
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων – Νίκη Αιγινίου
  • Πήγασος Πολίχνης – ΧΑΝΘ
  • Μακεδονικός – ΑΟ Σερρών
  • Άθλος Ορεστιάδας Νέστωρ Θεσσαλονίκης
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Απόλλων Καλαμαριάς

26η αγωνιστική (13-14 Απριλίου)

ΡΕΠΟ – ΣΠΑ Καρδίτσας

  • Αναγέννηση Άρτας – ΑΕΝ Πανοράματος
  • Νίκη Αιγινίου – Πιερικός
  • ΧΑΝΘ – Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • ΑΟ Σερρών – Πήγασος Πολίχνης
  • Νέστωρ Θεσσαλονίκης Μακεδονικός
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Άθλος Ορεστιάδας
ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα