ΒΟΛΕΪ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 1-2/12 (φωτος από 2 παιχνίδια)

ΒΟΛΕΪ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 1-2/12 (φωτος από 2 παιχνίδια)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 9η Αγωνιστική (1-2/12)

Σάββατο 1/12

  • ΑΣ Μακεδονικός – Αναγέννηση Άρτας 3-1
    • Τα σετ: 25-16, 21-25, 25-19, 25-17
  • ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1
    • Τα σετ: 25-17, 26-24, 16-25, 25-11
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0
    • Τα σετ: 25-19, 25-15, 25-21
  • ΣΦΚ Πιερικός – ΑΕΝ Πανοράματος 2-3
    • Τα σετ: 20-25, 25-23, 25-20, 22-25, 11-15
  • ΑΟ Σερρών – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3-1
    • Τα σετ: 19-25, 25-18, 25-19, 25-19
  • ΑΜΣ Νέστωρ – ΧΑΝΘ 1-3
    • Τα σετ: 25-23, 21-25, 23-25, 11-25

 Ρεπό: Πήγασος Πολίχνης

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1970219716398294]

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 24β. (27-7)
  2. ΧΑΝΘ 24β. (24-2)
  3. Πήγασος Πολίχνης 22β. (23-7)
  4. ΑΣ Μακεδονικός 16β. (18-12)
  5. ΑΜΣ Νέστωρ 12β. (16-17)
  6. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 11β. (15-18)
  7. ΣΠΑ Καρδίτσας 11β. (15-17)
  8. ΑΕΝ Πανοράματος 11β. (16-20)
  9. ΣΦΚ Πιερικός 9β. (13-21)
  10. Αναγέννηση Άρτας 8β. (14-20)
  11. ΑΟ Σερρών 6β. (6-20)
  12. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 4β. (10-23)
  13. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 4β. (10-23)

Επόμενη 10η Αγωνιστική (8-9/12)

  • Αναγέννηση Άρτας – Πήγασος Πολίχνης
  • ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΑΣ Μακεδονικός
  • ΧΑΝΘ – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
  • ΑΟ Σερρών – ΑΜΣ Νέστωρ
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – ΣΦΚ Πιερικός
  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕΝ Πανοράματος

Ρεπό: ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΑΝΔΡΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

4η Αγωνιστική (1-2/12)

Σάββατο 1/12

  • ΑΟ Ορεστιάδας – Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης 0-3

Κυριακή 2/12

  • Ελπίς Σερρών – ΑΟ Καβάλας 0-3

Βαθμολογία (4 ματς)

  1. *Ερμογένης Ξάνθης 9β. (9-2)
  2. Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης 8β. (9-5)
  3. **Έβρος Σουφλίου 6β. (6-0)
  4. *ΑΟ Καβάλας 4β. (6-6)
  5. ΑΟ Ορεστιάδας 3β. (3-10)
  6. Ελπίς Σερρών 0β. (2-12)
**Έβρος Σουφλίου με 2 ματς λιγότερο
*Ερμογένης Ξάνθης και ΑΟ Καβάλας με ένα ματς λιγότερο

Επόμενη 5η Αγωνιστική (8-9/12)

  • Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης – Ερμογένης Ξάνθης
  • Έβρος Σουφλίου – Ελπίς Σερρών
  • ΑΟ Καβάλας – ΑΟ Ορεστιάδας

4η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Σάββατο 26/1/19

  • 8μμ. Ερμογένης Ξάνθης – Έβρος Σουφλίου

3η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Κυριακή 27/1/19

  • 4μμ. ΑΟ Καβάλας – Έβρος Σουφλίου

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 4η Αγωνιστική (1-2/12)

Κυριακή 2/12

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Άρτεμις Σερρών 3-2
    • Τα σετ: 25-19, 25-19, 23-25, 21-25, 15-13
    • Άρτεμις Σερρών: ( Βαλσαμάκης)
    • Ελένη Ταχτσή (Αρχηγός), Αθανασία Κώστογλου,(Λίμπερο), Ευρώπη Καλλιρόη Πισχιτζή, Κέλλυ Κωστίδου, Πηνελόπη Ξανθοπούλου, Μαρίνα Πιπερτζή, Αθανασία Επικούρου και Άντζελα Νικόλα
  • Γαία Δράμας – Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3-2
    • Τα σετ: 20-25, 24-26, 26-24, 25-13, 15-9  

Ρεπό: Ερμογένης Ξάνθης

Βαθμολογία (4 ματς)

  1. Γαία Δράμας 8β. (9-2)
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 5β. (8-7)
  3. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 5β. (6-6)
  4. Ερμογένης Ξάνθης 4β. (6-6)
  5. Άρτεμις Σερρών 2β. (4-12)
Αμυγδαλεώνας Καβάλας,  Γαία Δράμας, Ερμογένης Ξάνθης και ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη 5η Αγωνιστική (15-16/12)

  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • Ερμογένης Ξάνθης – Γαία Δράμας

Ρεπό: Άρτεμις Σερρών


ΠΑΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ 2η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Κυριακή 2/12

  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Ορεστιάδας 0-3
  • Άθλος Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3

Η Βαθμολογία (2 ματς)

  1. *Έβρος Σουφλίου 6β. (6-0)
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6β. (6-0)
  3. Άθλος Ορεστιάδας 3β. (3-3)
  4. ΑΟ Ορεστιάδας 3β. (3-3)
  5. ΑΟ Σερρών 0β. (0-6)
  6. *ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0β. (0-6)

Επόμενη 3η Αγωνιστική (15-16/12)

  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Σερρών
  • Έβρος Σουφλίου – Άθλος Ορεστιάδας

 


ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 1-2/12

Η Βαθμολογία (3 ματς)

  1. Γαϊα Δράμας 9β. (9-0)
  2. Αμυγδαλεώνας1 Καβάλας 7β. (8-3)
  3. *Άρτεμις Σερρών 3β. (3-3)
  4. ΑΟ Καβάλας2 3β. (3-6)
  5. *ΓΣ Δράμας 2β. (3-5)
  6. Ελπίς Σερρών 0β. (0-9)
 * Άρτεμις Σερρών και ΓΣ Δράμας με ματς λιγότερο

Επόμενη 4η Αγωνιστική (15-16/12)

  • Άρτεμις Σερρών – Ελπίς Σερρών
  • ΓΣ Δράμας – ΑΟ Καβάλας2
  • Αμυγδαλεώνας1 Καβάλας – Γαϊα Δράμας

Για την 2η Εξ Αναβολής Αγωνιστική (23/12)

  • Άρτεμις Σερρών – ΓΣ Δράμας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ 1η Εξ Αναβολής Αγωνιστικής (2/12)

Κυριακή 2/12

  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Ελπίς Σερρών1 2-3

Βαθμολογία (3 ματς)

  1. *ΓΣ Δράμας1 6β. (6-1)
  2. Γαϊα Δράμας1 6β. (6-4)
  3. *Άρτεμις Σερρών 5β. (6-2)
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 4β. (5-6)
  5. Ελπίς Σερρών1 2β. (4-8)
  6. ΓΣ Ελευθερούπολης 1β. (2-9)
* Άρτεμις Σερρών και ΓΣ Δράμας1, με ματς λιγότερο

Επόμενη 4η Αγωνιστική (15-16/12)

  • Άρτεμις Σερρών – Ελπίς Σερρών1
  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Γαϊα Δράμας1
  • ΓΣ Δράμας1  – ΓΣ Ελευθερούπολης

Για την 2η Εξ Αναβολής Αγωνιστική (23/12)

  • Άρτεμις Σερρών – ΓΣ Δράμας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγωνιστική (1-2/12)

Σάββατο 1/12

  • ΑΟ Καβάλας3 – ΑΟ Καβάλας2 0-3
  • ΓΣ Δράμας2  – Γαϊα Δράμας2 3-0

Κυριακή 2/12

  • Ελπίς Σερρών2 – ΓΣ Δράμας3 0-3 (91 φωτος)
    • Ελπίς Σερρών2 (Γεωργοπούλου – Γκαλένιου) Βασιλικού Β. Δούση Π. Κελφωτίου Α. Κερασνούδη Ι. Μπενίση Π.  Μπεντούλη Γ. Σαρακατσάνη Ε.  Τρανούδη Η. Χρυσανθοπούλου
    • ΓΣ Δράμας3 ( Μουμτκάσης) Βογιατζή Μ. Κολοβή Μ. Κουμνασίδου  Ι. Κυπριζλή Σ. Μαστρούδη Ε. Ορφανίδου Μ. Παπαδοπούλου Α. Πάππου Ε. Παρασκευούδη Κ. Σούλη Ε. Τόλιου Γ. Χαραλάμπους Ε.

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1973657189387880]

Βαθμολογία (1 ματς)

  1. ΑΟ Καβάλας2 3β. (3-0)
  2. ΓΣ Δράμας2 3β. (3-0)
  3. ΓΣ Δράμας3 3β. (3-0
  4. Ελπίς Σερρών2 0β. (0-3)
  5. Γαϊα Δράμας2 0β.(0-3)
  6. ΑΟ Καβάλας3 0β. (0-3)

Επόμενη 2η Αγωνιστική (15-16/12)

  • ΑΟ Καβάλας2 – Ελπίς Σερρών2
  • Γαϊα Δράμας2 – ΓΣ Δράμας3
  • ΓΣ Δράμας2 – ΑΟ Καβάλας3

 

Advertisements