Βόλεϊ: Ηττα για τον ΑΟ Σερρών-Αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων στον φιλέ του Σαββατοκύριακου 2-3/12

Βόλεϊ: Ηττα για τον ΑΟ Σερρών-Αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων στον φιλέ του Σαββατοκύριακου 2-3/12

Την ήττα με 3-0 σετ, γνώρισε ο ΑΟ Σερρών μέσα στην Κομοτηνή από τον επικεφαλής στον βαθμολογικό πίνακα ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής. Η σερραϊκή ομάδα αντιστάθηκε μόνο στο πρώτο σετ το οποίο έχασε με 26-24, για να χάσει τα επόμενα με 25-13 και 25-9.

Με την αγωνιστική αυτή έκλεισε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος. Ο επόμενος αντίπαλος της σερραϊκής ομάδας είναι η ΓΕ Αλεξανδρούπολης, με την οποία ισοβαθμεί και στον 1ο γυρο την είχε κερδίσει μέσα στο ΔΑΚ με 3-0 σετ.

Α2 Ανδρών Β Όμιλος – 1ος Υποόμιλος- 7η Αγωνιστική

  • Ελπίς Αμπελοκήπων – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0
    • Tα σετ: 25-8, 25-14, 25-18
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών 3-0
    • Τα σετ: 26-24, 25-13, 25-9
  • ΑΟ Ορεστιάδας – Άθλος Ορεστιάδας 0-3
    • Τα σετ: 16-25,18-25, 21-25
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3-2
    • Τα σετ: 23-25, 25-19, 25-19, 25-27, 15-9

 H Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 17β. (18-6)
  2. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 17β. (19-8)
  3. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 15β. (19–10)
  4. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 14β. (17-11)
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 9β. (12-14)
  6. ΑΟ Σερρών 6β. (9-16)
  7. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 6β. (7-16)
  8. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (1-21)

Η Επόμενη Αγωνιστική (9-10/12)

  • ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων
  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Σερρών

 

ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Πρωτάθλημα Ανδρών 1ος Όμιλος

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 9
  2. Ερμογένης Ξάνθης 9
  3. Ελπίς Σερρών 4
  4. ΑΟ Καβάλας 3
  5. Άρτεμις Σερρών 1
  6. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 1

Η Επόμενη Αγωνιστική (9-10/12)

  • ΑΟ Καβάλας – Άρτεμις Σερρών
  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Έβρος Σουφλίου
  • Ερμογένης Ξάνθης – Ελπίς Σερρών

Πρωτάθλημα Γυναικών 

2ος Όμιλος – 4η Αγωνιστική – (2-3/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

  • Γαϊα Δράμας – ΓΣ Δράμας 0-3
  • Ερμογένης Ξάνθης – Άρτεμις Σερρών 3-2

Ρεπό: Αμυγδαλεώνας Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Άρτεμις Σερρών 8
  2. Ερμογένης Ξάνθης 8
  3. ΓΣ Δράμας 8
  4. Γαία Δράμας 0
  5. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 0

Η Επόμενη Αγωνιστική (16-17/12)

  • ΓΣ Δράμας – Ερμογένης Ξάνθης
  • Αμυγδαλεώνας Καβάλας – Γαϊα Δράμας

Ρεπό: Άρτεμις Σερρών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων

 1οςΌμιλος – 5η Αγωνιστική – (2-3/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

  • ΑΟ Καβάλας – Έβρος Σουφλίου 0-3
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών 3-1

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-1

Ρεπό: ΑΟ Σερρών

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Έβρος Σουφλίου 12
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9
  3. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 6
  4. ΑΟ Καβάλας 3
  5. ΑΟ Σερρών 0

Η Επόμενη Αγωνιστική (16-17/12)

  • ΑΟ Καβάλας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Σερρών

Ρεπό: Έβρος Σουφλίου

Πρωτάθλημα Παίδων

1ος Όμιλος

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. ΑΟ Σερρών 6
  2. Ερμογένης Ξάνθης
  3. 3 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3
  4. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0

Η Επόμενη Αγωνιστική (9-10/12)

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
  • ΑΟ Σερρών – Ερμογένης Ξάνθης

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων

1ος Όμιλος – 3η Αγωνιστική – (2-3/12)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • ΑΟ Καβάλας2- Άρτεμις Σερρών 1-3
  • ΓΣ Δράμας – Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3-1

Ρεπό: Γαϊα Δράμας

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Γαϊα Δράμας 6
  2. ΓΣ Δράμας 6
  3. Άρτεμις Σερρών 3
  4. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  5. ΑΟ Καβάλας2 0

Η Επόμενη Αγωνιστική (16-17/12)

  • Γαϊα Δράμας – ΑΟ Καβάλας2
  • Άρτεμις Σερρών – ΓΣ Δράμας
  • Ρεπό: Aμυγδαλεώνας Καβάλας

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων

1ος Όμιλος – 3η Αγωνιστική – (2-3/12)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • ΓΣ Δράμας – Αμυγδαλεώνας 1-3

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Γαία Δράμας 6
  2. Αμυγδαλεώνας Καβάλας 3
  3. Άρτεμις Σερρών 0
  4. ΓΣ Δράμας 0

Η Επόμενη Αγωνιστική (16-17/12)

  • Άρτεμις Σερρών – ΓΣ Δράμας