Βραβεύσεις των κορυφαίων αθλητών του 2017 στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης (φωτος)

Βραβεύσεις των κορυφαίων αθλητών του 2017 στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης (φωτος)

Την Κυριακή 21/1, το πρωί πραγματοποιήθηκε η ετήσια κοπή πίτας της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Μακεδονίας & Θράκης στην κατάμεστη από κόσμο, αίθουσα δεξιώσεων του Ξενοδοχείου «PHILIPOS XENIA» στις Σέρρες. Στην εκδήλωση  τιμήθηκαν περισσότεροι από 40 αθλητές – τριες  των αθλητικών συλλόγων που ανήκουν στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης, που διακρίθηκαν στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Στίβου το 2017.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο αντιπεριφερειάρχης Σερρών κ. Γιάννης Μωϋσιάδης, ο οποίος βράβευσε και τον πρωταθλητή Ελλάδας στα 110μ εμπόδια Κώστα Δουβαλίδη (ΣΚΑΔ), ο Πρύτανης του ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας κ.Δημήτριος Χασάπης, επρόσωπος του 10ου Συντάγματος Πεζικου Ι.Δελής, ο υποδιοικητής της Αστυνομικής Διεύθυνσης Πέτρος Τσεσμετζής,  ο Πρόεδρος της ΚΕΔΗ Σερρών Βασίλης Τερζής και ο Πρόεδρος του ΟΠΑΚΠΑ Μαργαρίτης Χατζημαργαρίτης. Την εκδήλωση παρουσίασαν ο τεχνικός σύμβουλος του ΣΕΓΑΣ Σταύρος Ζορμπάς και ο υπάλληλος της ΕΑΣ Κώστας Καπεσίδης.

Ο πρόεδρος της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης κ. Βασίλης Ιορδανίδης μίλησε για την θεαματική άνοδο των συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας στην Πανελλήνια κατάταξη και τους περισσότερους από σαράντα αγώνες που διοργάνωσε με επιτυχία η Ένωση. Ο Αντιπρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Γιάννης Λιούμπας συνεχάρη τους αθλητές υπογραμμίζοντας ότι οι επιτυχίες τους ήρθαν μέσα από σκληρή και επίπονη προσπάθεια και τους προέτρεψε με το ρητό “αει αριστεύειν”.

Πριν αρχίσουν οι βραβεύσεις,  κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του πρώτου προέδρου της ένωσης Πασχάλη Μπούμπα, ο οποίος “έφυγε” αιφνιδιαστικά από τη ζωή πέρυσι.

Αναλυτικά οι αθλητές και αθλήτριες που βραβεύτηκαν ήταν:

ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • 1.ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ) ΥΨΟΣ
  • 2.ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ΣΚΑΔ)  110M
  • 3.ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ.ΚΟΜ) ΔΙΣΚΟΣ
  • 4.ΤΕΣΣΑΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΥΨΟΣ
  • 5.ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ) 200μ
  • 6.ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (ΟΚΑΚ) ΜΑΡΑΘΩΝ

ΝΕΩΝ

  • 1.ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ 93) ΑΚΟΝΤΙΟ
  • 2.ΨΑΛΤΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) 400μ. ΕΜΠ
  • 3.ΝΑΖΙΡΗ  ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ  (ΕΘΝΙΚΟΣ) ΤΡΙΠΛΟΥΝ
  • 4.ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ)  5000M
  • 5.ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ  ΜΑΡΙΑ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
  • 6.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
  • 7.ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ (ΟΚΑΚ)  4Χ100
  • 8.ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
  • 9.ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΑΛΚΗΣΤΙΣ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ)  100 ΕΜΠ
  • 10.ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 93)  110 ΕΜΠ
  • 11.ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΣΚΑΔ)  ΣΦΑΙΡΑ
  • 12.ΣΑΒΒΑ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 93)  100 ΕΜΠ
  • 13.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΟ ΔΡΑΜΑΣ)  3000 Φ.Ε
  • 14.ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΔΙΟΜΗΔΗΣ) ΣΦΑΙΡΑ

ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  • 1.ΚΙΟΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  (ΣΚΑΔ) 3000 Φ.Ε
  • 2.ΛΑΦΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΦΙΛΙΠΠΟΣ) 200M
  • 3.ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ  (ΣΚΑΔ)  ΔΕΚΑΘΛΟ
  • 4.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΟΚ)  ΤΡΙΠΛΟΥΝ
  • 5.ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ)  1500M
  • 6.ΟΥΝΤΟΤΟΛΑ ΜΕΛΙΝΑ  (ΣΚΑΔ)      400 ΕΜΠ
  • 7.ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΤΖΑΝΗΣ  (ΣΚΑΔ) ΔΕΚΑΘΛΟ
  • 8.ΛΙΟΥΜΠΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  (ΟΚΑΚ)  400M
  • 9.ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ)  110 ΕΜΠ
  • 10.ΚΥΝΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ (ΣΚΑΔ)  4Χ400
  • 11.ΙΓΝΑΤΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  (ΣΚΑΔ)  4Χ400
  • 12.ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΗΛΙΑΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΔΙΣΚΟΣ

 

ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  • 1.ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΔΙΣΚΟΣ
  • 2.ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΣΚΑΔ) ΥΨΟΣ
  • 3.ΟΥΡΟΥΜΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ (ΣΚΑΔ) ΔΙΣΚΟΣ
  • 4.ΜΟΥΡΟΥΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  (ΣΚΑΔ) 2000 Φ.Ε
  • 5.ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ (ΣΚΑΔ) ΑΚΟΝΤΙΟ
  • 6.ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ (ΔΙΟΜΗΔΗΣ) 200M
  • 7.ΜΠΟΥΤΖΙΟΥΚΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕ) ΔΕΚΑΘΛΟ
  • 8.ΤΣΑΓΚΟΥΡΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΣΚΑΔ) 2000 Φ.Ε
  • 9.ΤΣΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΣΚΑΔ) ΑΚΟΝΤΙΟ

ΠΠΑ-ΠΚΑ

1 ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΔΙΣΚΟΣ
2 ΑΒΑΤΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
3 ΣΙΔΕΡΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 300 ΕΜΠ
4 ΠΑΡΣΑΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 3000
5 ΚΑΡΙΩΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ
6 ΖΙΩΓΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΓΑΣ ΒΙΣΑΛΤΗΣ ΣΦΥΡΑ
7 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ ΥΨΟΣ
8 ΚΟΥΚΟΥΒΕΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ
9 ΠΛΙΤΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ ΥΨΟΣ
10 ΒΛΑΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΥΨΟΣ
11 ΡΟΥΜΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 300 ΕΜΠ
12 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΣΦΑΙΡΑ
13 ΜΟΣΧΟΛΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΣΦΑΙΡΑ
14 ΜΗΤΡΑΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ ΑΚΟΝΤΙΟ
15 ΚΑΛΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΟ ΧΡΥΣΟΥΠ. ΜΗΚΟΣ
16 ΠΑΠΑΠΑΣΧΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 4Χ300
17 ΚΟΥΠΕΛΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 4Χ300
18 ΠΕΤΡΑΚΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 4Χ300
19 ΤΣΙΑΡΔΑΚΑ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΠΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛ. ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
20 ΕΜΠΟΡΙΑΔΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ΣΚΑΔ 2000
21 ΚΑΡΑ ΣΑΛΗ ΑΜΕΤ ΜΠΑΧΑΡ ΠΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤ 600
22 ΓΚΟΥΡΜΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 80 ΕΜΠ
23 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ-ΒΑΣΙΛ Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
24 ΚΑΤΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ ΑΚΟΝΤΙΟ
25 ΑΤΛΑΣΗ ΠΑΝΤΕΛΙΝΑ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ ΥΨΟΣ
26 ΣΑΜΑΡΑ ΔΡΟΣΙΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ ΥΨΟΣ
27 ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΣ ΔΡΑΜΑΣ ΠΟΛ ΥΨΟΣ 3
28 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ ΑΚΟΝΤΙΟ 3
29 ΚΩΤΣΑΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 600 3 1.41.92
30 ΚΑΜΝΙΑΤΣΟΥ ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΑΣ ΔΡΑΜΑΣ ΠΟΛ 2000
31 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ ΣΚΑΔ 4Χ300
32 ΠΑΣΣΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ ΣΚΑΔ 4Χ300
33 ΓΙΑΓΚΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΚΑΔ 4Χ300
34 ΠΑΣΤΡΑΦΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΣΚΑΔ 4Χ300
35 ΒΑΣΣΟΥ ΕΛΕΝΗ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 4Χ80
36 ΤΣΑΟΥΣΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 4Χ80
37 ΓΚΑΤΖΙΟΥ ΧΑΪΔΩ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 4Χ80
38 ΜΑΝΩΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 4Χ80

 Ο φακός του anexartitos.gr ήταν εκεί και μπορείτε να δείτε αναλυτικό φωτορεπορτάζ στη σελίδα μας στο facebook

Την Κυριακή 21/1, το πρωί πραγματοποιήθηκε η ετήσια κοπή πίτας της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Μακεδονίας & Θράκης στην αίθουσα δεξιώσ…

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, January 21, 2018

Οι Αθλητες που βραβευτηκαν με τις επιδόσεις και θέση που κατέλαβαν