WATER POLO-ΜΓΣ Πανσερραϊκός: Αήττητα τα λιονταράκια στο νερό – Πρόκριση στη Β΄φάση

WATER POLO-ΜΓΣ Πανσερραϊκός: Αήττητα τα λιονταράκια στο νερό – Πρόκριση στη Β΄φάση

Με απολογισμό 3 νίκες, το αήττητο και ταυτόχρονα την 1η θέση στον 9ο εξασφάλισε την πρόκριση στη Β’ Φάση φάση του θεσμού η ομάδα Παίδων του ΜΓΣ Πανσερραϊκός στο Water Polo, στους αγώνες που διεξήχθησαν το σαββατοκύριακο 3-4/2/18 στο Κολυμβητήριο της Καβάλας.

Τα λιονταράκια του Ηλία Αννουσάκη και του Δημήτρη Βαρσάμη ξεκίνησαν ιδανικά το φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας το Σάββατο (3/2) το πρωί του Νηρέα Ορεστιάδας με το επιβλητικό 17-1, ενώ νικηφόρο ήταν και το 2ο αποτέλεσμα το απόγευμα της ίδιας ημέρας απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με 11-6.

Με νίκη έκλεισε και η 3η αγωνιστική καθώς την Κυριακή (4/2)το πρωί επικράτησαν και του γηπεδούχου Ναυτικού Ομίλου Καβάλας με σκορ 12-2.

Μετά το πέρας των τριών αυτών αναμετρήσεων στον 9ο Όμιλο, ο Πανσερραϊκός προκρίθηκε στη Β’ Φάση με 9 βαθμούς και απολογισμό 40-9 τέρματα, ενώ επίσης την πρόκριση πήραν ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης και ο Ναυτικός Όμιλος Καβάλας

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και  τα τέρματα των Λιονταριών οι προκρίσεις καθώς και όλων των αναμετρήσεων του 9ου Ομίλου

Πανσερραϊκός – Νηρέας Ορεστιάδος 17 -1

Ανουσάκης Ηλίας – Βαρσάμης Δημήτρης: Τασάκος Σάκης (τέρματοφύλακας), Κατζέλης 3, Αβραμούδης 2, Βασάκος 2, Μπαχαρούδης 2, Τσέλιος 2, Φούρλιος 2, Καστανάρας 1, Νικολάκης 1, Μασνίκης, Χατζηφωτίου

Πανσερραϊκός –  Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6

Ανουσάκης Ηλίας – Βαρσάμης Δημήτρης: Τασάκος Σάκης(τέρματοφύλακας), Αβραμουδης 3, Κατσέλης 3, Μασνικής 3, Φουρλιος 2, Βασακος, Καστανάρας, Μπαχαρουδης, Νικολάκάκης, Τσελιος, Χατζηφωτίου

Πανσερραϊκός – Ναυτικός Όμιλος Καβάλας 12-2

Ανουσάκης Ηλίας – Βαρσάμης Δημήτρης: Τασάκος Σάκης (τέρματοφύλακας) Αβραμουδης 3, Κατζέλης 3, Φουρλιος 2, Βασακος 1, Ιχτιάρης1,  Καστανάρας 1, Νικολάκάκης 1, Μασνικής, Μπαχαρουδης Τσελιος, Χατζηφωτίου

9ος Όμιλος (Καβάλα, 3-4 Φεβρουαρίου)

1η αγωνιστική (Σάββατο 3 Φεβρουαρίου)

  • Ναυτικός Όμιλος Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 7-8
  • Πανσερραϊκός – Νηρέας Ορεστιάδας 17-1

2η αγωνιστική (Σάββατο 3 Φεβρουαρίου)

  • Ναυτικός Όμιλος Καβάλας – Νηρέας Ορεστιάδας 11-8
  • Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6

3η αγωνιστική (Κυριακή 4 Φεβρουαρίου)

  • Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 12-2
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 13-2

 Η Βαθμολογία 9ο Όμιλος (Κολυμβητήριο Καβάλας)

  1. Πανσερραϊκός 9β 40-9
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6 27-20
  3. Ναυτικός Όμιλος Καβάλας 3 20-28
  4. ————-
  5. Νηρέας Ορεστιάδας 0 11-41