Υδατοσφαίριση: Στην 8η θέση των τελικών Μίνι Κορασίδων η ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός

Υδατοσφαίριση: Στην 8η θέση των τελικών Μίνι Κορασίδων η ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός

Φορτωμένη εμπειρίες επιστρέφει από την Αθήνα η ομάδα υδατοσφαίρισης του ΜΓΣ Πανσερραϊκός στην κατηγορία Μίνι Κορασίδων. Μπορεί να μην γεύτηκαν τη χαρά της νίκης, όμως η χρονιά χαρακτηρίζεται, άκρως επιτυχημένη, αν αναλογιστεί κανείς ότι τα κορίτσια της σερραϊκής ομάδας έφτασαν στις 8 καλύτερες ομάδες της Τελικής Φάσης του θεσμού, έχοντας αντιπάλους ομάδες με αγωνιστική παράδοση στην ελληνική υδατοσφαίριση.

Οι αθλήτριες του Δημήτρη Μπαχτσεβανίδη αντιμετώπισαν από την Παρασκευή 7, έως την Κυριακή 9 Ιουλίου, στα κολυμβητήρια της Πεντέλης και του Πειραιά τις ομάδες του Εθνικού Πειραιώς, του Ολυμπιακού Πειραιώς, του Ναυτικού Ομίλου Ρεθύμνου και του Πανιωνίου.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Οι αθλήτριες του ΜΓΣ Πανσερραϊκός που αγωνίσθηκαν

Σαββοπούλου Μ., Κελεσιενλή Μ., Τσακαλοφίδου Ε., Τσακαλοφίδου Α., Δημητρίου–Κεσούλη Β., Σαρηπαναγιώτη Π., Μάλαμα Θ. Χατζηζαχαρίου Θ.

Προπονητής Μπαχτσεβανίδης Δ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η τελική κατάταξη των ομάδων στη διοργάνωση

1ος Όμιλος Κολυμβητήριο Πεντέλης

Παρασκευή 7 Ιουλίου

  • Ναυτική Ένωση Πάτρας – Νηρέας Χαλανδρίου 8-22
  • Βουλιαγμένη – Πανιώνιος 8-7

Σάββατο 8 Ιουλίου

  • Ναυτική Ένωση Πατρών – Πανιώνιος 9-7
  • Βουλιαγμένη – Νηρέας Χαλανδρίου 6-13
  • Βουλιαγμένη – Ναυτική Ένωση Πατρών 13-8
  • Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 15-4

Η Βαθμολογία

  1.  Νηρέας Χαλανδρίου 9
  2. Βουλιαγμένη 6
  3. Ναυτική Ένωση Πατρών 3
  4. Πανιώνιος 0

2ος Όμιλος Κολυμβητήριο Πειραιά

Παρασκευή 7 Ιουλίου

  •  Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου – Ολυμπιακός Πειραιώς 8-7
  • Πανσερραϊκός – Εθνικός Πειραιώς 7-15

Σάββατο 8 Ιουλίου

  • Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου – Εθνικός Πειραιώς 8-3
  • Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Πειραιώς 4-9
  • Πανσερραϊκός – Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου 5-14
  • Ολυμπιακός Πειραιώς – Εθνικός Πειραιώς 9-5

Η Βαθμολογία

  1. Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου 9
  2. Ολυμπιακός Πειραιώς 6
  3. Εθνικός Πειραιώς 3
  4. Πανσερραϊκός 0

Κυριακή 9 Ιουλίου Κολυμβητήριο Πεντέλης

  •  1ος Ημιτελικός Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός Πειραιώς 16-7
  • 2ος ΗμιτελικόςΝαυτικός Όμιλος Ρεθύμνου – Βουλιαγμένη 8-7

Θέσεις 5-6

  • Ναυτική Ένωση Πατρών – Εθνικός Πειραιώς

Θέσεις 7-8

  • Πανιώνιος – Πανσερραϊκός 5-0

Μικρός Τελικός

  • Ολυμπιακός – Βουλιαγμένη 9-7

Μεγάλος Τελικός

  • Νηρέας Χαλανδρίου – Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου 17-4